Koniec. Legia wygrała 6:0 z Olimpią Elbląg!
  • 90+1'
    Żewłakow przebiegł z piłką 20 metrów, wbiegł w pole karne, utrzymał się przy piłce, odegrał do Kramera i nic z tego nie wyszło
  • 89'
    Urbański zagrał do Żewłakowa, ale ten pomógł sobie ręką blisko pola karnego, rzut wolny dla gości
  • 88'
    Kramer oddał strzał z 8. metra, piłka odbiła się od nóg obrońcy i wyszła na rzut rożny
  • 87'
    Sarnowski uderzył z lewej strony, Miszta złapał piłkę
  • 86'
    Olimpia mogła znowu mieć gola samobójczego, ale ostatecznie piłka trafiła w boczną siatkę
  • 85'
    Adkonis gra w środku pola, Żewłakow jest bardziej z przodu
  • 85'
    Strzałek i Rejczyk opuścili murawę, w ich miejsce Żewłakow i Adkonis
  • 84'
    Burch podał do Kramera, który stracił piłkę
  • 83'
    Urbański odzyskał piłkę, pobiegł z nią kilka metrów i sprzed pola karnego uderzył z lewej nogi. Piłka, lecąca metr nad ziemią, odbiła się od słupka i wpadła do siatki! Jest 6:0!
  • 82'
    Urbański odegrał do Kramera w polu karnym, ale obrońcy się w tym połapali
  • 82'
    Legia rozgrywa piłkę w środku pola
  • 80'
    Muci zagrał w pole karne do Kramera, ten wyskoczył do piłki, ale minął się z nią w powietrzu. Grę wznowi bramkarz Olimpii
  • 79'
    Legia w posiadaniu
  • 79'
    Kramer przejął piłkę w środku pola
  • 78'
    Rejczyk próbował zagrać do Kuna, wbiegającego w narożnik pola karnego, ale podanie okazało się zbyt czytelne
  • 77'
    Ribeiro odebrał piłkę, chciał prostopadle podać do Kramera, ale obrońcy przecięli zagranie. Po chwili Ribeiro znowu odzyskał piłkę
  • 76'
    Strzałek na prawej stronie, zagrał do Ribeiro, który chciał piętą odegrać do "Strzały", ale rywale się połapali
  • 76'
    Olimpia próbowała się zapędzić do ofensywy, ale nie stworzyła zagrożenia
  • 75'
    Niewiele dzieje się na boisku
  • 73'
    Kramer się przedzierał, ale został zastopowany
  • 71'
    Dośrodkowanie w pole karne, Kramer skoczył do piłki, delikatnie ją strącił, Ribeiro powalczył o futbolówkę, ale ostatecznie został uprzedzony
  • 68'
    Kun płasko uderzył z lewej nogi, z pola karnego, tuż obok bramki
  • 67'
    Strzałek dośrodkował, ale niedokładnie do Kramera, którego uprzedził obrońca
  • 66'
    Piłka trafiła do Rejczyka, który uderzył z dystansu, ale obok bramki
  • 66'
    Kun rozpędzony dogrywał w pole karne, będzie tylko rzut rożny
  • 65'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 65'
    Aut dla Legii na wysokości pola bramkowego Olimpii
  • 63'
    Celhaka do Muciego, ale ten uprzedzony przez przeciwnika, piłka została wybita do przodu
  • 62'
    Muci bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, piłka minęła mur, ale też nieznacznie bramkę
  • 61'
    Strzałek faulowany, rzut wolny dla Legii bardzo blisko pola karnego. Do strzału szykuje się Muci
  • 60'
    Celhaka do Kuna, który się poślizgnął, nie dał rady opanować piłki. Aut dla gości
  • 60'
    Rywale uprzedzili Strzałka, który chciał oddać strzał
  • 59'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 59'
    Legia wymienia się podaniami, trwa szukanie wolnych przestrzeni
  • 59'
    Spokojny fragment meczu
  • 55'
    Burch ładnie przejął piłkę, ale za mocno ją wypuścił i ostatecznie stracił. Olimpia miała kontrę, ale zabrakło jej precyzji, skończyło się na aucie
  • 54'
    Olimpia nie spieszy się z rozgrywaniem akcji
  • 54'
    Muci podał do Kramera, jego strzał został wybroniony, w dodatku Słoweniec był na spalonym
  • 54'
    Urbański stracił piłkę pod naciskiem dwóch rywali. Podobnie, jak w pierwszej połowie, Legia po stracie stara się zakładać wysoki pressing
  • 53'
    Legia rozgrywa piłkę na 30. metrze, wymieniając kolejne podania
  • 52'
    Obrońca Olimpii założył siatkę Muciemu i wyszedł z opresji
  • 50'
    Rejczyk ładnie przejął piłkę w środku pola, Muci minął dwóch rywali, ale zatrzymał się na trzecim
  • 50'
    W przerwie doszło do 11 zmian w składzie Legii, który wygląda teraz następująco: Miszta - Burch, Kapuadi, Ribeiro - Urbański, Celhaka, Rejczyk, Kun - Strzałek, Kramer, Muci
  • 48'
    Walka w środku pola, na boisku dzieje się niewiele
  • 47'
    Akcja Olimpii, niedokładne dośrodkowanie rywali
  • 46'
    Gramy!
  • 45+1'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy jest 5:0 dla Legii!
  • 44'
    Prostopadłe podanie Josue (z własnej połowy, wzdłuż linii bocznej) do Rosołka, który znalazł się przy narożniku pola karnego i spokojnie, płasko przymierzył przy słupku. Jest 5:0!
  • 43'
    Spokojny fragment meczu, Legia rozgrywa piłkę w obronie
  • 42'
    Rozgrzewają się Kramer, Kun, Urbański, Celhaka, Ribeiro, Strzałek, Rejczyk, Pekhart, Kapuadi, Burch, Muci
  • 42'
    Gual przejął piłkę w środku pola, po chwili Elitim zagrywał do Hiszpana, ale rywal wybił mu piłkę spod nóg
  • 39'
    Dias dograł w pole karne, z piłką nieznacznie na wślizgu minął się Gual. Gdyby Hiszpan trafił w piłkę, to pewnie miałby hat-tricka
  • 38'
    4:0 dla Legii! Morishita zagrał do Guala, ten wyszedł sam na sam i znowu trafił do siatki!
  • 34'
    Morishita dośrodkował z prawej strony do Guala, który klatką piersiową wpakował piłkę do siatki. Jest 3:0!
  • 32'
    Próba zagrania Josue do Morishity, ale niedokładnie, nie w tempo. Goście rozpoczną z autu
  • 32'
    Legia szybko wymienia się podaniami na małej przestrzeni, w tzw. międzyczasie miejscowi monitorują, czy ktoś nie wybiega na wolne pozycje z przodu
  • 31'
    Olimpia stosuje pressing, ale Legia wymienia podania na małej przestrzeni, nie boi się grać ryzykowanie. Rywale mają problemy z tym, by stworzyć jakiekolwiek zagrożenie i przedostać się w okolice bramki Kobylaka
  • 30'
    Elitim przejmuje mnóstwo piłek, jest dynamiczny, to kluczowa postać środka pola
  • 28'
    Jędrzejczyk i Augustyniak poradzili sobie z rosłymi rywalami, Legia buduje kolejną akcję
  • 27'
    Gual sprytnie wycofał do Josue, który został zablokowany
  • 26'
    2:0 dla Legii! Maciej Rosołek uderzył, piłka po strzale trafiła w nogę rywala i nabrała takiej rotacji, że przelobowała Witana
  • 25'
    Dużo grają Josue z Morishitą. Widać, że Portugalczyk ma zaufanie do Japończyka
  • 24'
    Akcja Olimpii, ale ostatecznie niecelne zagranie przeciwnika
  • 23'
    Josue do Morishity, ten zagrał w kierunku Guala, ale ten nie sięgnął piłki
  • 22'
    Trochę niebezpieczne zagranie do Kobylaka, który musiał przejąć piłkę na wślizgu, dzięki czemu wyłuskał ją spod nóg rywala
  • 22'
    Ziółkowski był faulowany w środku pola, Legia buduje kolejną akcję
  • 21'
    Elitim oraz Gual zakładają skuteczny pressing w okolicach środka boiska i rywale mają problemy z przejściem linii środkowej
  • 19'
    1:0 dla Legii! Samobój Andrzeja Witana, który chciał przełożyć piłkę na prawą nogę, by ją wybić, ale zrobił to w taki sposób, że wpakował ją do własnej siatki. Zawodnik Olimpii był skutecznie naciskany przez Guala
  • 17'
    Zawodnik Olimpii poradził sobie z Pankovem, ostatecznie piłka przeleciała obok bramki
  • 16'
    Strata Morishity, który był naciskany przez dwóch rywali. Aut dla Legii na wysokości środka boiska
  • 15'
    Josue faulował rywala, Olimpia rozpocznie od rzutu wolnego w okolicach 30. metra od własnej bramki
  • 15'
    Augustyniak gra na "szóstce", ale często się cofa, wchodzi jako stoper w momencie, gdy rywal atakuje
  • 14'
    Legia przeważa, prowadzi grę, ale na razie ma problemy ze skutecznością
  • 13'
    Elitim zagrał w pole karne do Diasa, po chwili Gual mocno uderzył, ale został zablokowany. Dobijał jeszcze Elitim, ale ponad bramką
  • 12'
    Próba kolejnego ataku Legii, próbował Morishita, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na Japończyku. Olimpia zacznie grę od bramki
  • 10'
    Trochę przeciągnięte dośrodkowanie, piłka minęła wszystkich zawodników, od autu zaczną gracze Olimpii
  • 10'
    Josue krótko rozegrał rzut rożny z Diasem, po chwili płasko podał w pole karne. Olimpia wyszła z opresji, mogła wyjść z kontrą, ale Morishita dobrze zaasekurował kolegów
  • 9'
    Aktywny w środku jest Elitim, który przejmuje dużo piłek. Tym razem przerwał atak gości, dogrywał w pole karne do Rosołka, który wywalczył rzut rożny
  • 9'
    Morishita pobiegł prawą stroną, zagrał do Josue, który uderzył z 25. metra, piłkę złapał Witan
  • 7'
    Fragment meczu, w którym niewiele się dzieje. Moment mniej konstruktywnej gry
  • 5'
    Legia rozgrywa akcję, po chwili Elitim za mocno wypuścił Diasa, ten jednak wyłuskał piłkę, zagrał do Morishity, który uderzył nad bramką z tzw. pierwszej piłki. Aktywny jest Japończyk na prawym wahadle
  • 4'
    Josue dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, trochę przeciągnięte dośrodkowanie do Rosołka, który nieudanie zgrywał. Od bramki zacznie golkiper gości
  • 4'
    Morishita pobiegł prawą stroną, sprytnie podał do Guala, ten przepuścił piłkę do lepiej ustawionego Elitima, który był w znakomitej sytuacji, ale zwlekał zbyt długo i będzie korner
  • 3'
    Rzut rożny, dośrodkowanie na dalszy słupek, Ziółkowski był blisko sięgnięcia piłki. Ostatecznie od bramki rozpocznie Olimpia
  • 2'
    Krótko rozegrany rzut rożny, Morishita się pokiwał, będzie kolejny korner
  • 2'
    Dośrodkowanie Josue z rzutu rożnego, bramkarz odbił piłkę na drugą stronę, Rosołek pozwolił opuścić futbolówce boisko. Będzie aut
  • 1'
    Dośrodkowanie Morishity w pole karne, rywal wybił na korner
  • 1'
    Zablokowane uderzenie Elitima z 35 metrów
  • 1'
    Gramy!
  • Za chwilę początek sparingu w LTC!
  • Skład Legii na mecz z Olimpią Elbląg: Kobylak – Pankov, Jędrzejczyk, Ziółkowski – Morishita, Augustyniak, Elitim, Dias – Josue, Rosołek, Gual
  • W zimowym okresie przygotowawczym Olimpię czeka m.in. osiem spotkań towarzyskich. Pierwszym sparingpartnerem II-ligowca będzie Legia Warszawa, która zagrała tylko dwa mecze oficjalne z zespołem z Elbląga, oba w 1/16 finału Pucharu Polski. W 1966 roku "Wojskowi" wygrali na wyjeździe 2:0 (gole Janusza Żmijewskiego i Lucjana Brychczego), a 20 lat później, również w województwie warmińsko-mazurskim, zwyciężyli w rzutach karnych
  • Trenerem II-ligowca, od połowy 2022 roku, jest Przemysław Gomułka, który ma zaledwie 31 lat, ale zebrał już mnóstwo doświadczeń. Był analitykiem materiałów wideo i asystentem selekcjonera reprezentacji Afganistanu, prowadził zespół w juniorskiej Bundeslidze, rozmawiał z Thomasem Tuchelem i Peterem Boszem, odbył staż w VfB Stuttgart u Tima Waltera, a także znalazł się w sztabie Zbigniewa Smółki w Widzewie Łódź. Do tego dochodzi też praca indywidualna z Sebastianem Kowalczykiem czy Jakubem Piotrowskim
  • W kadrze Olimpii są m.in. Andrzej Witan (zdobywca Pucharu Polski z Zawiszą Bydgoszcz), Jakub Sangowski (wypożyczenie z Warty Poznań) i Łukasz Sarnowski, który był na testach w III-ligowych rezerwach Legii (12.2021 – 1.2022). Ważnym zawodnikiem drużyny z Elbląga jest 19-letni Dominik Kozera, czyli najlepszy strzelec w województwie warmińsko-mazurskim w 2023 roku (17 bramek). Laureat 2. edycji rankingu Piłkarskie Orły pojawił się na niedawnej gali w Warszawie
  • Olimpia gra w II lidze nieprzerwanie od 2016 roku, a miniona runda okazała się mieszana w jej wykonaniu. Zespół z Elbląga doświadczył np. passy trzech zwycięstw z rzędu czy serii pięciu meczów bez wygranej. Obecnie zajmuje 11. miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów (7 wygranych, 5 remisów, 6 porażek), mając 5 "oczek" przewagi nad strefą spadkową i 4 punkty straty do 6. pozycji, która gwarantuje udział w barażach o wejście na zaplecze Ekstraklasy. W tzw. międzyczasie uległ 1:2 Pogoni Siedlce w rundzie wstępnej Pucharu Polski
  • Witamy! O godz. 14:00 rozpocznie się sparing w LTC pomiędzy Legią Warszawa a II-ligową Olimpią Elbląg! Dla "Wojskowych" to pierwszy mecz w 2024 roku