Amp Futbol: Wygrana i porażka Legii na koniec turnieju

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

12.05.2024 16:30

(akt. 13.05.2024 02:48)

Zakończył się drugi turniej Amp Futbol Ekstraklasy (sezon 2024), który rozegrano w Boguchwale. W sobotę (11.05) legioniści bezbramkowo zremisowali z gospodarzem zawodów, czyli Stalą Rzeszów, a w niedzielę (12.05) wygrali 4:0 z Pokrową Lwów i przegrali aż 0:7 z Wisłą Kraków.

Legioniści, którzy zaczęli niedzielę od meczu z Pokrową Lwów, od początku przeważali i więcej kreowali, a w 15. minucie objęli prowadzenie. Adrian Bąk dokładnie dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, do Mariusza Adamczyka, który skutecznie główkował. Warszawiacy poszli za ciosem i podwyższyli wynik w końcówce pierwszej połowy, po udanej dobitce Bąka.

O ile przez większość drugiej części gry brakowało konkretów, to pod koniec meczu "Wojskowi" zdobyli dwie bramki. W 40. minucie Dominik Abramczyk skorzystał z błędu w defensywie rywali i pewnie pokonał golkipera Pokrowy w sytuacji sam na sam. Wynik w ostatniej akcji spotkania ustalił Maks Moroz, który otrzymał prostopadłe podanie od Adriana Staneckiego i skutecznie uderzył na dalszy słupek. Ostatecznie Legia zwyciężyła 4:0.

Legia Warszawa – Pokrowa Lwów 4:0 (2:0)
Adamczyk (15. min.), Bąk (19. min.), Abramczyk (40. min.), Moroz (40. min.)

Legia (skład wyjściowy): Kata – Stanecki, Abramczyk, Ettaleb, Moroz, Adamczyk, Bąk

Zawodnicy Legii nieudanie weszli w niedzielny mecz z Wisłą. Już w 3. minucie Dawid Kaczmarek wykorzystał płaskie zagranie Kamila Grygiela, skutecznie uderzając z bliskiej odległości. Rywale bardzo często przebywali na połowie "Wojskowych", regularnie atakowali, tworzyli akcje ofensywne i dążyli do strzelania kolejnych goli. Krakowianie podwyższyli prowadzenie po kwadransie, po bramce byłego gracza stołecznej drużyny, Davida Mendesa.

W końcówce pierwszej połowy "Biała Gwiazda" przeprowadziła ładną akcję na jeden kontakt, którą – strzałem w okienko – sfinalizował Kamil Rosiek. Tuż przed przerwą Mendes minął Bartłomieja Katę i pewnie trafił do siatki.

Chwilę po zmianie stron Przemysław Świercz sfaulował rozpędzonego Abramczyka, który go minął i wychodził sam na sam z bramkarzem "Białej Gwiazdy". To sprawiło, że sędzia ukarał kapitana Wisły bezpośrednią czerwoną kartką. Legioniści mieli rzut wolny, po którym Igor Woźniak obronił groźny strzał Ihaba Ettaleba – chwilę później ten sam zawodnik obił słupek.

W 27. minucie Grygiel dopadł do dalekiego podania od własnego bramkarza i znalazł się sam na sam z Katą, którego pokonał tzw. podcinką. Po pół godzinie gry Wisła znowu odjechała, tym razem za sprawą byłego zawodnika Legii, Jakuba Kożucha, który wygrał pojedynek z bramkarzem, uderzając z tzw. pierwszej piłki. Wynik, na 7:0 dla drużyny z Krakowa, ustalił Grygiel.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 7:0 (4:0)
Kaczmarek (3. min.), Mendes (15. min., 20. min.), Rosiek (19. min.), Grygiel (27. min., 37. min.), Kożuch (32. min.)

Czerwona kartka: Świercz (22. min., Wisła, bezpośrednia)