Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

22.06.2024 18:00

(akt. 22.06.2024 18:20)

Trwa trzeci turniej Amp Futbol Ekstraklasy (sezon 2024), który odbywa się w Radomiu. W sobotę (22.06) legioniści wygrali aż 5:0 z Radomiakiem i przegrali 1:4 ze Śląskiem Wrocław, a w niedzielę (23.06) zmierzą się z Wartą Poznań i Kuloodpornymi Bielsko-Biała.

Legioniści świetnie zaczęli turniej w Radomiu, obejmując prowadzenie już w 36. sekundzie meczu z gospodarzem zawodów. Ihab Ettaleb dokładnie dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Rhyce'a Ramsdena, który skutecznie uderzył z powietrza. Warszawiacy kreowali kolejne akcje, a w 5. minucie podwyższyli wynik po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i piętce Mateusza Żebrowskiego z najbliższej odległości.

Stołeczna drużyna zdecydowanie przeważała, a po przerwie zdobyła kolejne trzy bramki. Tuż po zmianie stron Dominik Abramczyk zagrał do Jamiego Tregaskissa, który trafił do pustej siatki. W 33. minucie "Wojskowi" wykorzystali stały fragment. Ettaleb płasko zagrał z rzutu wolnego w pole karne, do Ramsedena, który oddał udany strzał bez przyjęcia. Wynik, na 5:0 dla Legii, ustalił zawodnik Radomiaka, Michał Pryk, który pechowo skierował piłkę do własnej siatki po akcji Ramsdena.

RADOMIAK RADOM – LEGIA WARSZAWA 0:5 (0:2)
Ramsden (1. min., 33. min.), Żebrowski (5. min.), Tregaskiss (22. min.), Pryk (40. min. – sam.)

RADOMIAK (SKŁAD WYJŚCIOWY): Kiernoz – Budner, Lewandowski, Idowski, Łubiarz, Plicha, Pryk

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Paszkot – Heald, Ramsden, Żebrowski, Ettaleb, Moroz, Adamczyk

Legioniści źle weszli w drugi mecz sobotni, gdyż przegrywali już od 61. sekundy ze Śląskiem. Ilyass Sbiyaa dopadł do dośrodkowania z rzutu wolnego, piłka dość przypadkowo odbiła się od jego klatki i – po niepewnej interwencji Bartłomieja Katy – wpadła do siatki. W 10. minucie było już 2:0 dla rywali. Łukasz Mazurowski wyprowadził świetną kontrę, którą sfinalizował Sbiyaa, udanie uderzając z prawej strony boiska na dalszy słupek. Tuż przed przerwą zespół z Warszawy miał świetną okazję, by złapać kontakt, ale Tregaskiss nie wykorzystał rzutu karnego – jego uderzenie obronił Maciej Materac

Stołeczna drużyna przeważała na początku drugiej połowy, a w 29. minucie wykorzystała zamieszanie i zmniejszyła straty za sprawą Maksa Moroza. Wrocławianie odpowiedzieli w najlepszy możliwy sposób, czyli kapitalnym strzałem Mohcine'a Chrharha z rzutu wolnego, ze środka boiska. Wynik, na 4:1 dla Śląska, ustalił Sbiyaa, który zdobył hat-tricka.

ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 4:1 (2:0)
Sbiyaa (2. min., 10. min., 39. min.), Chrharh (32. min.) – Moroz (29. min.)

ŚLĄSK (SKŁAD WYJŚCIOWY): Materac – Abayomi, Hdadi, Mazurowski, Lenart, Sbiyaa, Ślusarczyk

LEGIA (SKŁAD WYJŚCIOWY): Kata – Heald, Ramsden, Stanecki, Tregaskiss, Adamczyk, Bąk

Zgodnie z regulaminem, po IV turnieju PZU Amp Futbol Ekstraklasy, rozgrywki zostaną podzielone na dwie grupy – w pierwszej z nich drużyny będą rywalizować o miejsca 1 – 4, w drugiej o pozycje 5 – 8.

III TURNIEJ PZU AMP FUTBOL EKSTRAKLASY 2024 W RADOMIU, NA STADIONIE PRZY UL. MICHAŁOWSKIEJ 22a. WSTĘP WOLNY.