News: Byli legioniści: Bez imponujących osiągnięć

Byli legioniści: Bez imponujących osiągnięć

Emil Kopański

13.04.2016 13:16

(akt. 07.12.2018 16:16)

Miniony weekend okazał się bardzo kiepskim dla byłych legionistów. Spora część z nich w ogóle nie pojawiła się na murawie, a jeśli już do tego dochodziło, swoją postawą nie zaimponowali – żadnemu z nich nie udało się wpisać na listę strzelców. Jedynym, który może zaliczyć swój występ na duży plus, jest Łukasz Fabiański. Zapraszamy do zapoznania się z naszym tradycyjnym raportem!

W zestawieniu bierzemy pod uwagę zawodników, którzy występowali w barwach Legii w ostatnich 10 latach (od sezonu 2005/2006, wyjątkiem pozostaje Artur Boruc) i rozegrali minimum 15 oficjalnych spotkań w pierwszym zespole.

Mikel Arruabarrena (SD Huesca) – Huesca wygrała z Gimnastic de Tarragona 2:0, a Arruabarrena wyszedł na boisko od pierwszej minuty i pozostał na nim do końcowego gwizdka.

Inaki Astiz (APOEL Nikozja) – rozegrał 90 minut w starciu z Anorthosisem Famagusta Larnaka (1:1).

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – drużyna Boruca wygrała na wyjeździe 2:1 z Aston Villą Birmingham, a Polak strzegł bramki przez 90 minut.

Marcin Burkhardt (Ullensaker/Kisa IL) – nie zagrał w zremisowanym 1:1 meczu z Bryne FK.

Takesure Chinyama (LZS Piotrówka) – nie wystąpił w przegranym 2:6 meczu z Pniówkiem Pawłowice Śląskie.

Wladimer Dwaliszwili (Pogoń Szczecin) – pojawił się na boisku w 58. minucie meczu z Legią Warszawa (0:0), zmieniając Marcina Listkowskiego.

Elton Brandao (JEF United Chiba) – JEF pokonał Zweigen Kanazawa 1:0, a Elton cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Łukasz Fabiański (Swansea City) – były bramkarz Legii świetnie zaprezentował się w meczu z Chelsea Londyn, w którym rozegrał 90 minut. „Łabędzie” wygrały 1:0.

Dominik Furman (Hellas Verona) – nie wystąpił w przegranym 0:3 meczu z SSC Napoli.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar przegrał z Zenitem Sankt Petersburg 0:2. Gol rozegrał 90 minut, obejrzał też żółtą kartkę.

Maciej Iwański (Ruch Chorzów) – Ruch uległ Lechii Gdańsk 0:2, a Iwański rozegrał w tym meczu pierwszą połowę. Po przerwie jego miejsce zajął Łukasz Hanzel.

Dawid Janczyk (Sandecja Nowy Sącz) – Sandecja rozbiła GKS Katowice 4:0, ale bez udziału byłego legionista.

Tomasz Jarzębowski (Wigry Suwałki) – nie zagrał w wygranym 1:0 meczu z Chojniczanką Chojnice.

Dossa Junior (Eskisehirspor Kulubu) – drużyna byłego gracza Legii bezbramkowo zremisowała z Ankarasporem. Dossa Junior cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

Marcin Komorowski (Terek Grozny) – Terek uległ Ufie 0:1, ale Komorowski nie zagrał w tym spotkaniu.

Maciej Korzym (Górnik Zabrze) – w 78. minucie przegranego 1:2 meczu z Koroną Kielce zastąpił na murawie Szymona Skrzypczaka.

Dusan Kuciak (Hull City) – „Tygrysy” zremisowały z Huddersfield Town 2:2, a Kuciak po raz kolejny nie znalazł się w kadrze meczowej.

Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk) – nie zagrał w wygranym 2:0 meczu z Ruchem Chorzów.

Kamil Majkowski (Błękitni Raciąż) – walczący o utrzymanie w III lidze Błękitni zremisowali bezbramkowo z Wartą Sieradz. Majkowski rozegrał pełne 90 minut.

Bruno Mezenga (Akhisar Belediyespor) – Belediyespor musiał uznać wyższość Kasimpasy, przegrywając 0:1. Mezenga wszedł na boisko w 70. minucie, zmieniając Samiego.

Jan Mucha (Slovan Bratysława) – Slovan wygrał z Rużomberokiem 3:1. Były golkiper Legii strzegł bramki zespołu ze stolicy Słowacji przez całe spotkanie.

Nacho Novo (Carolina RailHawks) – Carolina RailHawks wygrała z Rayo OKC 3:2, ale bez udziału byłego legionisty.

Adrian Paluchowski (Zagłębie Sosnowiec) – rozegrał 72. minuty meczu z GKS Bełchatów, ale nie pomógł Zagłębiu w zdobyciu choćby punktu. Zagłębie przegrało 0:2, a Paluchowskiego zmienił Jakub Arak.

Helio Pinto (Anorthosis Famagusta Larnaka) – nie zagrał w meczu z APOEL-em.

Miroslav Radović (Olimpija Ljubljana) – Olimpija podzieliła się punktami z NK Zavrc (1:1). Radović rozegrał całe spotkanie.

Piotr Rocki (Ruch Radzionków) – Ruch uległ RKS Grodziec 1:3, a Rocki spędził na murawie pełne 90 minut.

Maciej Rybus (Terek Grozny) – w meczu z Ufą rozegrał 90 minut.

Orlando Sa (Maccabi Tel Awiw) – Maccabi wygrało 3:2 z Beitarem Jerozolima, jednak były piłkarz Legii nie wpisał się na listę strzelców. Rozegrał 70 minut, po czym zmienił go Eden Ben Basat.

Wojciech Skaba (Ruch Chorzów) – nie zagrał w meczu z Lechią.

Marcin Smoliński (Olimpia Grudziądz) – w 68. minucie meczu z Wisłą Płock (1:1) wszedł na murawę w miejsce Kamila Kurowskiego.

Ivan Trickovski (AEK Larnaka) – AEK wygrał z Nea Salamis 2:0. Były legionista spędził na placu gry pełne 90 minut.

Jakub Wawrzyniak (Lechia Gdańsk) – przeciwko Ruchowi rozegrał 90 minut, został napomniany żółtym kartonikiem.

Rafał Wolski (Wisła Kraków) – Wisła zremisowała na własnym terenie z Zagłębiem Lubin 1:1. Wolski rozegrał 90 minut i został upomniany żółtą kartką.

Dariusz Zjawiński (Cracovia) – nie wystąpił w przegranym 1:2 starciu ze Śląskiem Wrocław.

Michał Żyro (Wolverhampton Wanderers) – „Wilki” bezbramkowo zremisowały z Blackburn Rovers. Żyro nie wystąpił w tym meczu z powodu poważnej kontuzji.