Cezary Kucharski: Najważniejsze szczęście

Źródło: Gazeta Wyborcza

09.06.2002 13:13

(akt. 31.12.2018 20:01)

Mecz z Portugalią coraz bliżej, każdy z nas stara się przygotować do meczu jak najlepiej. Domyślamy się, że trener zrobi jakieś zmiany, sam zresztą o tym mówi. Każdy z nas ma nadzieję, że zagra z Portugalią i musimy być gotowi. Dzisiejszy trening o godz.18 był zamknięty dla obserwatorów i dziennikarzy. Podczas treningu po rozgrzewce graliśmy grę na całym boisku 11x11, w tercjach 10 minutowych. Po każdej tercji trener zmieniał składy i przyglądał się zawodnikom z trybun. Ja grałem dwie tercje za dwójką napastników i jedną za jednym napastnikiem. Do południa oglądaliśmy Portugalię w meczu z Chinami, wiemy bardzo dużo na temat sposobu ich gry, czy poszczególnych zawodników. Wiedza na temat przeciwnika to jeden z elementów, który może pomóc w zwycięstwie, ale najważniejsza jest własna gra, realizacja założeń taktycznych, dyscyplina na boisku, zaangażowanie od 1 do 90 minuty, wygrywanie pojedynków 1 na 1 itd. Mógłbym wymieniać jeszcze długo, ale ograniczę się do jednej kwestii - potrzebne jest szczęście!!!!