Czechy - Portugalia 0:1 (0:0)

Piotr Kamieniecki

21.06.2012 22:17

(akt. 14.12.2018 15:26)

Portugalia pokonała 1:0 Czechy w pierwszym ćwierćfinale Euro 2012. Skazywane na pożarcie Kreciki, dzielnie walczyły i nie położyły się przed wyżej notowanym rywalem. Nie da się jednak ukryć, że to podopieczni Paulo Bento stwarzali sobie znacznie więcej groźniejszych okazji. W 79. minucie jedną z nich wykorzystał Ronaldo, który główką umieścił futbolówkę w siatce.

Każdy głupek wali w słupek - tak krzyczało się na podwórku grając w piłkę. Dzisiejszy mecz mógł zrobić z Cristiano Ronaldo prawdziwego idiotę, ale jednak to właśnie on strzelił jedyną bramkę spotkania. Trafienie z 79. minuty ocaliło piłkarza Realu Madryt od kolejnych już kąśliwych komentarzy i serii dowcipnych obrazków (jeden, ciekawy przykład poniżej :-) ).

Szkoda Krecików, którzy naprawdę walczyli, ale dali się opętać portugalską nieskutecznością. Nie ma co ukrywać, że rywale są znacznie bardziej klasową ekipą, ale do końca trudno przewidywać żeby było ich stać na końcowy triumf w turnieju. Podopieczni Michala Bilka są pierwszym zespołem, który jedzie do domu po ćwierćfinałach. Większość Polaków wspierała dziś sąsiadów, ale na niewiele zdało się to przy lepiej dysponowanych przeciwnikach.

Czechy - Portugalia 0:1 (0;0)
Ronaldo 79'

Czechy: Cech - Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limbersky - Hubschman - Plasil, Jiracek, Darida (61' Reżek), Pilar - Baros.

Portugalia: Patricio - Pereira, Pepe, Alves, Coentrao - Veloso, Meireles, Moutinho, Nani (84' Custodio) - Postiga (40' Almeida), Ronaldo.

Żółte kartki: Limbersky (Czechy) - Nani, Veloso (Portugalia).