News: Furman dał zwycięstwo reprezentacji Polski u-20

Furman dał zwycięstwo reprezentacji Polski u-20

Piotr Jóźwiak

05.09.2012 18:48

(akt. 14.12.2018 12:06)

Reprezentacja Polski do lat 20. wygrała ze Szwajcarią 2:1. Mecz odbywał się w ramach XII Turnieju Czterech Narodów. Jako pierwsi gola strzelili goście, którzy wykorzystali nieporozumienie w defensywie Polaków. Biało-czerwoni odpowiedzieli na to trafienie jeszcze w pierwszej połowie, kiedy Krzysztof Kopciński ze Znicza Pruszków wykorzystał błąd bramkarza Szwajcarów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 42. minucie Dominik Furman. Pomocnik, który w poniedziałek zapewnił Legii trzy punkty z Podbeskidziem, tym razem huknął z ponad 40 metrów, a piłka – zanim wpadła do siatki – odbiła się od słupka. W przekroju całego spotkania Dominik zaprezentował się najlepiej spośród wszystkich piłkarzy będących na boisku. W pierwszej części gry na murawie przebywał Kamil Kamiński, zaś od początku drugiej połowy w bramce gospodarzy pojawił się wypożyczony do Piasta Gliwice Jakub Szumski.

Polska - Szwajcaria 2:1 (2:1)
Bramki: Krzysztof Kopciński 35', Dominik Furman 42' - Remo Freuler 29'

Polska: Dominik Budzyński (46' Jakub Szumski) - Adam Pazio, Julien Tadrowski, Michał Nalepa, Jakub Kiełb - Krzysztof Kopciński (57' Hubert Kotus), Dominik Furman, Piotr Piekarski (46' Mateusz Szwoch), Kacper Przybyłko (90' Maciej Bobek), Bartosz Bereszyński - Kamil Kamiński (46' Szymon Drewniak)