Marcin Gołębiewski

Źródło:

21.06.2006 16:52

(akt. 25.12.2018 15:18)

Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 1987) wygrała z Łotwą 3-0 (1-0) w towarzyskim meczu, który odbył się w Iławie. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Michała Globisza strzelili: Dawid Janczyk, Krzysztof Król i Kamil Oziemczuk. W 31. minucie z powodu urazu stawu skokowego boisku opuścić musiał napastnik Legii <b>Dawid Janczyk</b>.
Reprezentacja Polski do lat 19 (rocznik 1987) wygrała z Łotwą 3-0 (1-0) w towarzyskim meczu, który odbył się w Iławie. Bramki dla zespołu prowadzonego przez Michała Globisza strzelili: Dawid Janczyk, Krzysztof Król i Kamil Oziemczuk. 21 czerwca 2006, 12:00 - Iława Polska 3-0 Łotwa Dawid Janczyk 2, Krzysztof Król 49, Kamil Oziemczuk 62 Polska: Przemysław Tytoń - Artur Marciniak, Jarosław Fojut, Krzysztof Król, Krzysztof Strugarek, Arkadiusz Czarnecki (75 Jakub Tosik), Tomasz Cywka (46 Rafał Napierała), Kamil Oziemczuk (81 Maciej Górecki), Filip Burkhardt (46 Tomasz Ostalczyk), Mariusz Sacha (70 Kamil Witkowski), Dawid Janczyk (31 Kamil Stachyra). żółta kartka: Strugarek. widzów: 5.000. W 41. minucie Przemysław Tytoń obronił rzut karny. W piątek (23 czerwca) w Ostródzie odbędzie się spotkanie rewanżowe. Reprezentacja do lat 19 przygotowuje się do finałowego turnieju Mistrzostw Europy, który w lipcu odbędzie się na stadionach Wielkopolski. - Jestem zadowolony z dwóch rzeczy: zwycięstwa i wspaniałej "otoczki" meczu w Iławie. Spotkanie oglądało 5 tysięcy widzów, którzyżywiołowo dopingowali nasz zespół. Gorzej było z grą. Popełnialiśmy sporo błędów w defensywie oraz przegraliśmy zbyt dużo pojedynków "jeden na jeden". Pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że graliśmy w ponad 30 stopniowym upale. Zresztą, jak przekonaliśmy się oglądając występy reprezentacji Polski w finałach Mistrzostw Świata w Niemczech, kiepskie wyszkolenie techniczne naszych piłkarzy to wielka "bolączka" naszego futbolu. Na słowa uznani zasłużył Przemysław Tytoń, który w 41. minucie obronił rzut karny. Martwi kontuzja Dawida Janczyka. Zawodnik Legii Warszawa musiał zejść z boiska już w 31. minucie z powodu urazu stawu skokowego - powiedział trener Michał Globisz. Mecze z Łotwą są ostatnimi sprawdzianami przed finałami Mistrzostw Europy. W dniach 10-17 lipca piłkarze spotkają się na zgrupowaniu w Wąsowie, po którym Michał Globisz ustali skład 18-osobowej na ME.