Grano dzisiaj (28.02). Pierwszy gol Hlouska

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

28.02.2022 00:00

(akt. 28.02.2022 15:34)

Dwudziestego ósmego lutego piłkarze Legii rozegrali trzy mecze. Tego dnia zremisowali z Zagłębiem Lubin, a także wygrali z Ruchem Chorzów i z Górnikiem w Zabrzu.

Ostatni raz Legia grała 28 lutego rok temu. Mierzyła się na wyjeździe z Górnikiem. Był to wyjątkowy wieczór w Zabrzu. Legioniści zaczęli mecz po mistrzowsku, bo od perfekcyjnej kontry w 4. minucie, która zakończyła się trafieniem Bartosza Kapustki. W akcjach rywali brakowało konkretów, aż do końcówki pierwszej połowy, gdy doprowadzili do wyrównania – wykorzystali rzut karny. Od 46. minuty na murawie pojawił się debiutant, Ernest Muci. Ale bohaterem "Wojskowych" został inny zmiennik, Kacper Kostorz. W 82. minucie otrzymał prostopadłe podanie od Luquinhasa, wbiegł w pole karne z lewej strony, minął przeciwnika i z zimną krwią umieścił piłkę w siatce. Gol był dla 21-latka szczególny – pierwszy w barwach Legii, strzelony po wielu problemach zdrowotnych i osobistych, w dodatku na wagę trzech punktów.

Wygrana z Ruchem

Sześć lat temu warszawiacy wygrali u siebie 2:0 z Ruchem Chorzów w 24. kolejce ligowej. Najpierw bramkę samobójczą zdobył Paweł Oleksy, a później pierwszego gola dla stołecznego klubu strzelił Adam Hlousek. – Ruch zagrał dwa poprzednie spotkania na zero z tyłu. Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki był, ale wygraliśmy i cieszymy się z trzech punktów – mówił ówczesny trener LegiiStanisław Czerczesow. Fotoreportaże są dostępne TUTAJ.