Źródło: Legia.Net, Księga Stulecia Legii Warszawa

31.08.2024 07:00

(akt. 30.08.2024 14:00)

Trzydziestego pierwszego sierpnia legioniści rozegrali 13 spotkań. Tego dnia m.in. awansowali do Ligi Konferencji.

Ostatni raz Legia grała 31 sierpnia rok temu. Wówczas awansowała do fazy grupowej Ligi Konferencji! Stołeczna drużyna mierzyła się z FC Midtjylland w dwumeczu 4. rundy eliminacji. W Danii padł remis 3:3. W regulaminowym czasie gry w Warszawie było 1:1 (gol Tomasa Pekharta na 1:0, bramka Paulinho), doszło do dogrywki, potem do rzutów karnych, w których lepsi okazali się "Wojskowi" (6:5). Decydującą "jedenastkę" wybronił Kacper Tobiasz.

WYGRANA Z GÓRNIKIEM

Minęło 16 lat od wyjazdowej wygranej Legii z Górnikiem Zabrze. Wówczas stołeczny zespół zwyciężył 3:0. Pierwszego gola strzelił Takesure Chinyama (wykorzystał błąd Michała Pazdana), drugi padł za sprawą Sebastiana Szałachowskiego, który ładnym uderzeniem sprzed pola karnego wykończył kontrę, a wynik, w 71. minucie, ustalił Roger Guerreiro. Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.

– Fajnie, że udało się nam wygrać tak przekonująco. Musimy zapomnieć o nieudanym starcie w Pucharze UEFA i zacząć piąć się w górę tabeli. Każdy z nas zawiódł przede wszystkim siebie i jedynie dobrą grą możemy to przynajmniej częściowo zrekompensować – ocenił spotkanie obrońca LegiiJakub Wawrzyniak.