News: Jakub Kosecki: Ostatni sezon cennym doświadczeniem

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:3 (0:3) - Udane wykopki!

Redakcja

18.11.2012 14:30

(akt. 04.01.2019 13:39)

Niedzielnego popołudnia, w Poznaniu, Legia Warszawa mierzyła się w ramach 12. kolejki T-Mobile Ekstraklasy z miejscowym Lechem. Podopieczni trenera Urbana przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Inakiego Astiza i Ivicy Vrdoljaka, natomiast w drużynie trenera Rumaka nie ma Manuela Arboledy. Przy Bułgarskiej padł wynik 3:1 dla "Wojskowych". Gole dla gości strzelili Jakubowie - Kosecki i Wawrzyniak oraz Miroslav Radović, a dla Lecha Bartosz Ślusarski. Zwycięstwo z "Kolejorzem" zapewniło warszawianom trzypunktową przewagę nad wiceliderem z Konwiktorskiej.

Zapis relacji tekstowej "na żywo"

- Opinia trenera Jana Urbana

- Komentarz szkoleniowca Lecha Mariusza Rumaka

- Fotoreportaże z meczu

W niedzielę piłkarze Legii w roli lidera pojechali do Poznania zmierzyć się z wiceliderem. Legioniści przystąpili do spotkania osłabieni brakiem Vrdojaka, Saganowskiego, Astiza, Skaby i Wolskiego. Gospodarze zaś bez kontuzjowanego Arboledy. Trener Jan Urban od pierwszej minuty posłał do boju Michała Żyro w miejsce Michała Kucharczyka, Dominika Furmana, który zastąpił Ivicę Vrdoljaka. Z kolei Michał Żewłakow wyszedł w pierwszym składzie za wspomnianego wcześniej Astiza. Od pierwszej minuty to legioniści robili lepsze wrażenie. W 4. minucie kapitalnie przedarł się Miroslav Radović i po minięciu dwóch zawodników rywala huknął z dystansu nad poprzeczką. W 10. minucie zrobiło się 1:0 – Jakub Kosecki wybiegł do zagranej z głębi pola od Jakuba Wawrzyniaka piłki, wyprzedził Danijela Ljuboję i przerzucił piłkę nad wybiegającym z bramki Jasminem Buruciem. Nie minęły cztery minuty i już było 2:0 – Jakub Wawrzyniak pobiegł z piłką kilkanaście metrów, wpadł w pole karne mając na plecach Rafała Murawskiego i plasowanym uderzeniem posłał futbolówkę obok Buricia – dwie bramki w kwadrans.

W 22. minucie błąd obrońcy chciał wykorzystać Danijel Ljuboja – uderzył z dystansu i pomylił się naprawdę niewiele. Trzy minuty później „Kolejorz” odpowiedział akcją po której w słupek trafił Bartosz Ślusarski. W 31. minucie mogliśmy obejrzeć akcję przypominającą nam Ligę Europy. Janusz Gol świetnie zagrał na wolne pole do Radovicia. Ten pognał z piłką kilkanaście metrów, wyczekał bramkarza i zdobył trzecią bramkę dla Legii. Nokaut!

Lech ruszył do ataków, Keeba Ceesay dograł wymarzoną piłkę do Ślusarskiego, ale ten fatalnie spudłował. Legioniści przy takim prowadzeniu cofnęli się na własną połowę i wyczekiwali na kontry. Z jedną ruszył Kosecki, ale po tym jak przebiegł 50 metrów z piłka został zatrzymany przez Luisa Henriqueza. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie gospodarze ruszyli do zdecydowanych ataków. Tonev dograł w pole karne do Vojo Ubiparipa ten sprytnie uderzył, ale Dusan Kuciak nie dał się zaskoczyć. W odpowiedzi nieporozumienie w defensywie wykorzystał Kosecki, dograł do Ljuboi, któremu zabrakło kilku centymetrów aby wpakować piłkę do siatki. Po tej akcji mecz się uspokoił, legioniści cofnęli się na własną połowę i oczekiwali na okazję do kontrataków lub też do stałych fragmentów gry. Tak było w 67. minucie kiedy rozgrywający bardzo dobre spotkanie Dominik Furman podał w pole karne wprost na głowę Wawrzyniaka. „Rumiany” główkował jednak tuż nad poprzeczką. W 70. minucie Michał Żyro wypatrzył długim podaniem Michała Kucharczyk, który nawinął obrońcę i uderzył na bramkę, trafił jednak wprost w Buricia.

W 74. minucie młody Karol Linetty popisał się udanym zagraniem zakładając siatkę Wawrzyniakowi, do piłki pod linią końcową doszedł Hubert Wołąkiewicz, dograł do Ślusarskiego, który tym razem nie zmarnował okazji. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. 3:1. Po bramce obraz gry nie uległ zmianie – Lech w dalszym ciągu atakował, ale Legia nie spanikowała, dalej grałąc swoje. W krainie ziemniaka legioniści zaliczyli udane wykopki wygrywając pewnie 3:1!

autor: Marcin Szymczyk

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:3 (0:3)
Ślusarski (74. min.) - Kosecki (10. min.), Wawrzyniak (14. min.), Radović (32. min.)

Żółte kartki: Trałka, Wołąkiewicz i Linetty (Lech) oraz Rzeźniczak i Furman (Legia)

Lech: Burić - Cesaay, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez - Lovrencsics (46' Tonev), Murawski, Linetty, Trałka (62' Djurdjević), Ubiparip - Ślusarski

Legia: Kuciak - Rzeźniczak, Żewłakow, Jędrzejczyk, Wawrzyniak - Kosecki (65' Kucharczyk), Furman, Radović, Gol (90+1' Łukasik), Żyro (80' Salinas) - Ljuboja