Adam Dawidziuk

Źródło:

05.02.2006 15:59

(akt. 26.12.2018 15:20)

W drugim spotkaniu kontrolnym na zguropwaniu na Cyprze piłkarze Legii po raz drugi zremisowali. Tym razem z wyżej notowanym przeciwnikiem Crveną Zvezdą Belgrad. Po pierwszych 45 minutach legioniści prowadzili 1:0. Gola z rzutu karnego w 38. minucie zdobył <b>Piotr Włodarczyk</b>. Cztery minuty po rozpoczęciu gry w II połowie wyrównał <b>Bosko Janković</b>.
W pierwszej połowie meczu lepszym zespołem była Legia. Gola zdobyła z rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z obrońców Crveny. Znakomitą okazję po podaniu Włodarczyka zmarnował Słowak Michal Gottwald. Po przerwie legioniści dali się zepchnąć do obrony, a wynikiem tego był wyrówujący gol dla Crveny. Po jego strzeleniu piłkarze z Serbii osiągnęli dużą przewagę. Podopieczni Wdowczyka obudzili się dopiero na kwadrans przed końcem. Znów z dobrej strony pokazał się Chałas. Groźnie strzelali Kucharski, Burkhardt i Kiełbowicz. Za każdym razem górą był bramkarz Crveny. Na 20 minut przed końcem meczu na boisku pojawił się Marek Jóźwiak, który zmienił Bronowickiego. Nie wystąpił Wojciech Szala, który narzekał na drobną kontuzję. W zespole z Belgradu wystąpił Nenad Milijas, który swego czasu był bardzo bliski podpisania umowy z Legią. Legia - Crvena Zvezda Belgrad 1:1 (1:0) 1:0 Piotr Włodarczyk (38-karny) 1:1 Bosko Janković (49) Skład Legii: I połowa: Łukasz Fabiański - Grzegorz Bronowicki, Dickson Choto, Jakub Rzeźniczak, Edson Luiz da Silva - Łukasz Surma - Sebastian Szałachowski, Aleksandar Vukovic, Roger Guerreiro - Michal Gottwald, Piotr Włodarczyk. II połowa: Łukasz Fabiański - Grzegorz Bronowicki (70' Marek Jóźwiak), Moussa Ouattara, Marcin Rosłoń, Artur Chałas - Veselin Djoković - Bartosz Karwan, Marcin Burkhardt, Tomasz Kiełbowicz - Dawid Janczyk, Cezary Kucharski.