Legia Ladies: Zwycięstwo w Sosnowcu. Derbowe wygrane z Polonią i Piastovią

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

22.09.2024 15:25

(akt. 22.09.2024 15:37)

Piłkarkom Legia Ladies udało się przerwać ostatnią czarną serię i w meczu 6 kolejki I ligi pokonały 3:0 (3:0) Czarne w Sosnowcu. Pozostałe zespoły seniorskie Legia Ladies także wygrały swoje mecze.

Po trzech ostatnich porażkach legionistki desperacko potrzebowały punktów, żeby odzyskać pewność siebie i od początku meczu mocno zaatakowały. Już w ósmej minucie swoją pierwszą bramkę w tym sezonie po powrocie po kontuzji zdobyła Amelia Przybylska. W 27 minucie gospodynie miały świetną okazję do wyrównania z rzutu karnego, ale Wiktoria Nowak obroniła strzał. 5 minut później wynik podwyższyła Matylda Bujak, która już w doliczonym czasie gry strzeliła swoją drugą bramkę i Legia Ladies schodziły na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem.

Jako, że w 39 minucie jedna z piłkarek Czarnych obejrzała drugi żółty kartonik to gospodynie grały w dziesiątkę. Po przerwie grające w przewadze legionistki kontrolowały grę i mimo wielu prób z wynik nie uległ już zmianie inkasując ważne trzy punkty.

Po tym zwycięstwie Legia ma 9 punktów i przesunęła się na 7 pozycję w tabeli. Na czele Uniwersytet Jagielloński z kompletem zwycięstw (18 pkt), na drugie miejsce awansowały piłkarki Lecha (13 pkt). Za nimi grupa pościgowa czterech zespołów Ślęza, Medyk, Polonia, HydroTruck.

W następnej kolejce, w sobotę 28 września o godzinie 12:00, Legia Ladies zagrają w LTC z Medykiem Konin.

Czarni II Sosnowiec – Legia Ladies 0:3 (0:3)

Bramki: Przybylska (8’), Bujak (32’, 45+4’)

Wyjściowy skład Legii: Nowak – Kurzelowska, Bartman, Wrzesińska, Dziemidowicz – Bujak, Kośmińska, Prochowska – Kazanecka, Moura Pietrzak, Przybylska

Wyniki 6 kolejki:

HydroTruck Czwórka Radom – ROBS Group KKP Bydgoszcz 1:1

UJ Kraków – Bielawianka Bielawa 10:0

Lech/UAM Poznań – Juna-Trans Stare Oborzyska 3:0

Medyk Konin – Ślęza Wrocław 1:1

Trójka Staszkówka/Jelna – Polonia Środa Wielkopolska (mecz o 16:00)

Derbowa wygrana LSS Ladies z Polonią

W meczu 4. kolejki III ligi kobiet LSS Legia Ladies pokonały Polonię Warszawa 2:0. Obie bramki strzeliła Maria Nowakowska.

To Polonia, która po trzech zwycięstwach prowadziła w tabeli była faworytem spotkania. Młoda drużyna LSS Ladies, w której większość zawodniczek to dziewczyny z rocznika 2008 i młodsze, dopiero zdobywa doświadczenie w rozgrywkach seniorskich. Ale dzisiaj nie było widać żadnej różnicy między zespołami i to nasze piłkarki wyraźnie przeważały w przekroju całego meczu.

Do przerwy było bez bramek, ale tuż po wznowieniu Nowakowska po udanej akcji ofensywnej zdobyła pierwszą bramkę. Ta sama piłkarka podwyższyła na 2:0 w 84 minucie i mimo desperackich akcji w samej końcówce Polonii wynik nie uległ zmianie.

LSS Ladies - Polonia Warszawa 2:0 (0:0)

Bramki: Nowakowska (47’, 84’).

Skład Legii: Królik – Janicka (34’Wodzińska), Żmijewska, Rachoń, Witkowska, Łastowska, Mrowińska, Strzałkowska (46’ Wyszyńska), Szychowska (46’ Zakrzewska), Zawadzka (46’ Nowakowska), Piasecka

Pewna wygrana z Piastovią

Swój mecz w IV lidze rozegrały także piłkarki drugiej drużyny Legionistek. W niedzielne południe pokonały Piastovię.   (1:0)

Mecz od pierwszych minut toczył się pod wyraźne dyktando Legii. Legionistki łatwo dochodziły do sytuacji strzeleckich, ale niestety zawodziła skuteczność. Pierwszą i jedyną bramkę w pierwszych 45 minutach zdobyła Patrycja Kwiatkowska. Niestety, pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartkę dostała nasza bramkarka Maja Kowalczyk, którą musiała zastąpić Maja Sosnowska, a legionistki do końca spotkania musiały już grać w osłabieniu.

Pomimo tego nasze dziewczyny nadal bardzo często zagrażały bramce Piastovii i przeważały.

Na początku drugiej połowy Karolina Piechna strzałem z rzutu wolnego pod poprzeczkę zdobyła drugą bramkę. Na 3:0 podwyższyła Anna Podpora. Pod koniec meczu kontuzji uległa bramkarka gości Kinga Rosłonek i musiała opuścić boisko, a jako że Piastovia nie miała rezerwowej golkiperki, na bramce musiała stanąć zawodniczka z pola. Legionistki wykorzystały ten fakt, i po jej ewidentnym błędzie w ustawieniu, czwartą bramkę strzałem z daleka zdobyła Aleksandra Rzeszotek.

Legia Ladies II z kompletem zwycięstw przewodzą w tabeli IV ligi.

Legia Ladies II - Piastovia 4:0 (1:0)

Bramki: Kwiatkowska, Piechna, Podpora, Rzeszotek