Legia – Radomiak. Jak wyglądały poprzednie mecze przyjaźni?

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

17.08.2024 10:00

(akt. 17.08.2024 02:53)

Odkąd Radomiak wrócił do Ekstraklasy w 2021 roku, zagrał sześć spotkań oficjalnych z Legią Warszawa. Do tej pory oba kluby, których kibice mają zgodę od listopada 2017 r., wygrywały po trzy razy w meczach przyjaźni. Kolejna rywalizacja już w najbliższą niedzielę, 18 sierpnia (godz. 17:30).

Ogółem Legia zagrała osiem oficjalnych meczów z Radomiakiem, z czego dwa w sezonie 1984/1985. Wówczas "Wojskowi" zremisowali na wyjeździe 1:1 (gol Andrzeja Buncola, ustalający wynik) i wygrali u siebie 2:0 po bramkach Dariusza Kubickiego oraz wspomnianego Buncola.

Tuż po powrocie "Zielonych" do najwyższej klasy rozgrywkowej (2021/2022), stołeczna drużyna dwukrotnie z nimi przegrała – najpierw w Radomiu (1:3; trafienie Maika Nawrockiego na 1:2), potem przy Łazienkowskiej (0:3).

Kolejne trzy mecze przyjaźni kończyły się zwycięstwami Legii (1:0 u siebie, 2:0 na wyjeździe, 1:0 w Radomiu). Najpierw trzy punkty zapewnił jej Rafał Augustyniak (83. min.), później Josue (45. min. – k.) i Maciej Rosołek (73. min.), a w trzecim spotkaniu zadecydowała bramka wspomnianego "Jo" (28. min.), również z rzutu karnego.

W minionej rundzie "Wojskowi" ulegli Radomiakowi w Warszawie aż 0:3. Od 6. minuty Legia grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartosza Kapustki. O ile przez dłuższy czas było więcej przewinień niż dogodnych sytuacji, to goście wykorzystali lepszy moment w drugiej połowie i strzelili trzy gole w 13 minut.