Legia we Wrocławiu – trzy mecze bez zwycięstwa

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

24.08.2024 11:00

(akt. 24.08.2024 03:23)

Legia powalczy o trzecie zwycięstwo z rzędu. W niedzielę, 25 sierpnia (godz. 20:15), stołeczna drużyna zagra ze Śląskiem we Wrocławiu (6. kolejka Ekstraklasy), gdzie nie wygrała trzech ostatnich meczów.

Ostatni raz legioniści grali we Wrocławiu w październiku 2023 roku. Wówczas pojechali na mecz ze Śląskiem wypoczęci, po przerwie reprezentacyjnej i mieli wrócić do wygrywania. Zamiast tego dostali srogą lekcję od trenera Jacka Magiery i jego zespołu. Warszawiacy ulegli ówczesnemu liderowi aż 0:4 (12. kolejka ligowa), ponosząc jednocześnie czwartą porażkę z rzędu. Po spotkaniu ponad 3 tys. kibiców gości śpiewało "Jesteśmy z Wami" i "Nie poddawaj się".

ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 4:0 (0:0)
Schwarz (46. min.), Exposito (71. min., 77. min.), Samiec-Talar (73. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Olsen, Pokorny – Pekhart

ŚLĄSK: Leszczyński – Janasik, Bejger, Petkow, Macenko – Samiec-Talar (84' Żukowski), Pokorny (90' Łukasik), Olsen (85' Rzuchowski), Schwarz, Leiva (90' Ince) – Exposito (90' Zohore)

LEGIA: Tobiasz – Pankov (71' Burch), Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim (71' Strzałek), Kun (54' Dias) – Gual, Pekhart (79' Kramer), Rosołek (79' Muci)

NIEWYKORZYSTANY KARNY JOSUE

Rok wcześniej Legia zakończyła pierwszą część minionego sezonu bezbramkowym remisem we Wrocławiu (17. kolejka Ekstraklasy), choć miała kilka dogodnych szans na zdobycie bramki, m.in. rzut karny, niewykorzystany przez Josue.

– W pierwszej połowie mieliśmy tylko jeden rzut rożny i trzy uderzenia, a Śląsk wywalczył cztery kornery i oddał bodajże sześć strzałów. To pokazuje, że w tej odsłonie straciliśmy prawdopodobnie dwa punkty. Po przerwie wyglądaliśmy lepiej. Stworzyliśmy kilka okazji do zdobycia bramki, ale ich nie wykorzystaliśmy. Jestem bardziej rozczarowany niż szczęśliwy, patrząc na to, jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie – mówił trener Legii, Kosta Runjaić.

Stołeczny zespół spędził przerwę zimową na pozycji wicelidera, z 9-punktową stratą do Rakowa Częstochowa.

ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 0:0

ŻÓŁTE KARTKI: Leszczyński, Verdasca, Bejger – Jędrzejczyk, Slisz, Augustyniak

ŚLĄSK: Leszczyński – Bejger, Verdasca (57' Janasik), Poprawa, Gretarsson, Garcia – Yeboah (88' Jastrzembski), Leiva (67' Rzuchowski), Olsen, Schwarz – Exposito (88' Quintana)

LEGIA: Tobiasz – Nawrocki (90' Rose), Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek (46' Baku), Slisz (90' Augustyniak), Kapustka (90' Pich), Josue, Mladenović – Muci (46' Carlitos), Rosołek

W 23. minucie Josue (Legia) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił w słupek).

PORAŻKA PO KONTROWERSYJNYM GOLU

W pierwszej części sezonu 2021/22 Legia przegrała 0:1 we Wrocławiu w 7. kolejce Ekstraklasy. Po zakończeniu pierwszej połowy, drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany ówczesny trener przyjezdnych, Czesław Michniewicz.

Jedyny gol padł w 84. minucie. Do siatki, po uderzeniu z pola karnego, trafił Victor Garcia, ale doszło do sporych kontrowersji. Tuż przed strzałem piłkarza Śląska, sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, po czym szybko ją opuścił. Goście to widzieli, zatrzymali się, lecz akcja była kontynuowana i została zakończona bramką, którą uznano, mimo protestów warszawiaków.

Dla stołecznej drużyny, w barwach której zadebiutowali wtedy Lirim Kastrati i Ihor Charatin, była to druga porażka z rzędu.

ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 1:0 (0:0)
Garcia (84. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Lewkot, Makowski, Exposito – Pekhart, Kastrati, Jędrzejczyk, Charatin, Boruc, Martins

ŚLĄSK: Szromnik – Pawłowski, Bejger (58' Praszelik), Golla, Tamas, Garcia – Pich, Mączyński, Lewkot (41' Makowski), Schwarz (58' Verdasca) – Exposito

LEGIA: Boruc – Jędrzejczyk, Wieteska, Nawrocki – Skibicki (46' Kastrati), Slisz (67' Charatin), Martins, Lopes (46' Emreli), Luquinhas (73' Muci), Ribeiro (87' Abu Hanna) – Pekhart

WSZOŁKA NIE DAŁO SIĘ ZATRZYMAĆ

Początek marca, rok 2021. Warszawiacy wygrali na wyjeździe 1:0 ze Śląskiem po bramce Pawła Wszołka, którego nie dało się zatrzymać. "Wszołi" otrzymał podanie od Bartosza Kapustki, a następnie w mgnieniu oka wbiegł w pole karne i oddał płaski strzał w kierunku dalszego słupka.

ŚLĄSK WROCŁAW – LEGIA WARSZAWA 0:1 (0:0)