News: MESA: Młoda Legia - Młody Ruch 2:0 (0:0)

MESA: Młoda Legia - Młody Ruch 2:0 (0:0)

Mikołaj Lipiński

Źródło:

10.04.2013 11:47

(akt. 14.12.2018 05:27)

O godzinie 12 na bocznym boisku przy ulicy Łazienkowskiej podopieczni Dariusza Banasika zmierzyli się z młodzieżową drużyną Ruchu Chorzów. Mecz pomiędzy oboma zespołami miał pierwotnie odbyć się 23 marca, ale z powodu złego stanu nawierzchni został przełożony. Legioniści pewnie zwyciężyli 2:0, a bramki zdobyli Jakub Arak i Marcel Gąsior. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanymi przez nas materiałami pomeczowymi.

Fotoreportaż z meczu

W pierwszych minutach meczu gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Młodzi legioniści dwoma szybkimi akcjami przedostali się pod pole karne "Niebieskich", jednak obrońcy nie dali się zaskoczyć. Ruch skupiał się na defensywie, grał twardo i nieustępliwie. Podopieczni trenera Banasika krótkimi podaniami starali się rozerwać formację obronną gości, ale brakowało dokładności. Chorzowianie próbowali przeciwstawić się ostrą grą - sędzia często używał gwizdka. Szanse bramkowe zmarnowali Łukasz Bogusławski, który przegrał starcie sam na sam z bramkarzem Ruchu oraz Przemysława Mizgały, którego strzelił głową prosto w bramkarza. Z każdą minutą rosła przewaga młodych graczy z Łazienkowskiej. Goście próbowali odpowiadać jedynie nielicznymi akcjami ofensywnymi. Strzałem z kilku metrów, na dalszy słupek próbował zaskoczyć bramkarza Ruchu Patryk Mikita, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki. Ostatnie minuty pierwszej połowy to nieustanna walka obu ekip w środku pola. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Na drugą połowę meczu trener Dariusz Banasik przygotował trzy zmiany - na boisku pojawili się Jan Grzesik, Jakub Arak i Robert Śmigielski. W Ruchu również doszło do trzech roszad w składzie. W 55. minucie bramkę dla Legii zdobył wprowadzony Kuba Arak! Młodego napastnika idealnym dośrodkowaniem obsłużył Przemysław Mizgała. To już trzecia bramka wychowanka Legii w drugim meczu. Zawodnicy Dariusza Banasika w ekspresowym tempie podwyższyli prowadzenie i po dwóch minutach wygrywali już 2:0! Marcel Gąsior został przypadkowo nastrzelony przez jednego z zawodników gości. Piłka po odbiciu od młodego legionisty przelobowała bramkarza Ruchu. Po dwóch straconych bramkach goście próbowali zaatakować, ale legioniści umiejętnie się bronili. Dwa razy ładnymi interwencjami popisał się Igor Berezowski.  Większość ataków chorzowian kończyła się w pobliżu pola karnego legionistów. W końcowych minutach spotkania bliski strzelenia trzeciej bramki był Przemysław Mizgała. Jego strzał sparował bramkarz Ruchu, a dobitka trafiła tylko w boczną siatkę. Na boisku pojawił się Kamil Dankowski, który zastąpił strzelca drugiej bramki Marcela Gąsiora. W doliczonym czasie gry Berezowski uchronił Legię przed stratą bramki. Młodzi legioniści wygrali 2:0 i zwiększają swoją przewagę punktową nad rywalami w tabeli.

Młoda Legia - Młody Ruch 2:0 (0:0)

Bramki: Arak (55'), Gąsior (57')

Skład Legii: 23. Igor Berezowski - 4. Paweł Wolski (20. Jan Grzesik), 15. Michał Grudniewski, 11. Łukasz Bogusławski, 14. Kamil Mazek - 2. Mateusz Zawal (25. Konrad Budek), 7. Maciej Prusinowski (9. Jakub Arak), 27. Marcel Gąsior (28. Kamil Dankowski), 21. Przemysław Mizgała - 16. Michał Bajdur ( 19. Tomasz Prejs) - 17. Patryk Mikita (24. Robert Śmigielski)

Skład Ruchu: 12. Kamil Lech - 14. Adrian Droszczak, 5. Nika Narmania, 20. Michał Helik, 4. Bartosz Siebert (18. Daniel Szymański) - 6. Sebastian Żukowski, 15. Maciej Urbańczyk, 8. Hubert Otręba (17. Aleksander Komor), 13. Adrian Ułasowicz (21. Konrad Korczyński), 10. Patryk Lipski (3. Jan Wleciałowski) - 11. Bartosz Kreft (19. Karol Rytczak)

Żółte kartki: Budek (91') - Żukowski (51')