MŚ U-20: Polska-Korea Pd 1:1 (1:0)

Mirosław Drożdż

07.07.2007 05:58

(akt. 22.12.2018 18:43)

Reprezentacja Polski do lat 20 zremisowała 1:1 z drużyną narodową Korei Południowej i zapewniła sobie tym samym awans do czołowej 16 turnieju z drugiego miejsca w grupie. Gola dla biało-czerwonych zdobył w 44. minucie napastnik naszej Legii <b>Dawid Janczyk</b>. To już drugi gol legionisty w tych rozgrywkach. Oczywiście Dawid po strzeleniu bramki nie zapomniał o pozdrowieniu kibiców stołecznej drużyny pokazując znak "eLki".
Nasza drużyna rozpoczęła spotkanie bardzo bojaźliwie. Właściwie przez pierwsze 25 minut na boisku dominowali szybcy i zwrotni Koreańczycy. Broniący bramki Polaków Bartosz Białkowski kilkakrotnie ratował nasz zespół od utraty gola. Przewaga w posiadaniu piłki również była po stronie naszych przeciwników (66:34). Polacy "przebudzili się" dopiero pod koniec pierwszej połowy, co zaowocowało bramką zdobytą w samej końcówce pierwszej części spotkania. Janczyk zdobył piękną bramkę zakładając klasyczną "siatkę" bramkarzowi z Korei. Na boisku wyraźnie było widać przewagę Koreańczyków w szybkości. Przez większość meczu nasi piłkarze oszczędzali siły, bronili dostępu do własnej bramki i ograniczali się jedynie do kontrataków. W drugiej połowie przewaga zawodników z Korei nadal się utrzymywała. Polacy coraz częściej przeprowadzali jednak kontrataki. Bliski zdobycia bramki był Cywka oraz dwukrotnie Janczyk. Przy jednej z akcji naszego napastnika próbowało powstrzymać, aż pięciu Koreańczyków. Na 20 minut przed końcem spotkania bramkę na 1:1 zdobył Lee Sang-Ho i od tego momentu na boisku rozpoczął się prawdziwy piłkarski horror. Na szczęście w bramce naszej reprezentacji wspaniale spisywał się Bartosz Białkowski, który nie dał strzelić bardzo dobrze dysponowanym rywalom więcej goli. Oblężenie bramki naszej reprezentacji trwało do ostatniego gwizdka sędziego, po którym w sztabie naszej reprezentacji zapanowała ogromna radość. Awans do najlepszej 16 turnieju a co najważniejsze zajęcie drugiego miejsca w grupie przed Brazylią to niewątpliwie ogromny sukces naszej reprezentacji. Polska - Korea Południowa 1:1 (1:0) Janczyk (45. min.) - Sang Ho (71. min.) Żółte kartki: Janczyk, Cywka, Fojut, Król, Białkowski (Polska) oraz Tae Goon, Sang Ho (Korea Pd.) Polska: Białkowski - Starosta, Fojut, Strugarek, Król - Marek - Marciniak (88` Szałek), Danch, Cywka (86` Dąbrowski), Małecki - Janczyk (83` Adamiec). Korea: Jin Hyeon - Chul Soon, Seung Jin, Sung Yueng, Kwang Hoon - Chung Yong, Jin Hyung, Sang Ho, Kyung Ho (29` Jong Jin) - Young Sung (63` Dong Suk), Tea Goon (46` Young Rok). 1. USA 2-1-0 9:3 7 2. Polska 1-1-1 3:7 4 3. Brazylia 1-0-2 4:5 3 4. Korea Płd. 0-2-1 4:5 2 W 1/8 finału Polska zmierzy się 12 lipca w Toronto z obrońcą tytułu - Argentyną.