Marcin Szymczyk

Źródło: Gazeta Wyborcza

22.11.2005 09:43

(akt. 27.12.2018 03:00)

Legia strzeliła Górnikowi trzy gole w ciągu sześciu minut. Wcześniej piłkarzom warszawskiego klubu w tak krótkim czasie w jednym meczu ligowym udało się to 11 lat temu. Dokładnie 6 czerwca 1994 roku, kiedy w wygranym 5:0 spotkaniu z Wartą Poznań gola strzelili <b>Wojciech Kowalczyk</b> w 44. min, <b>Marcin Jałocha</b> w 48., i ponownie Kowalczyk w 50.
Jedynym natomiast, który sam w tak krótkim czasie umiał trafić do siatki, pozostaje Dariusz Dziekanowski. 7 maja 1988 r. w sezonie, w którym został królem strzelców ekstraklasy w spotkaniu z Olimpią Poznań, trafiał w zaledwie cztery minuty - między 23. a 27.