News: Oldboje Legii gromią Kosę Konstancin

Oldboje Legii gromią Kosę Konstancin

Emil Kopański

09.09.2013 23:33

(akt. 14.12.2018 00:50)

Awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu wywalczyli oldboje Legii Warszawa. Po zwycięstwie nad FC Lesznowola, tym razem odprawili z kwitkiem Kosę Konstancin, gromiąc ją 8:4. Wkrótce zaprezentujemy skrót wideo z tego meczu.

- Jak ja mam zmotywować ten mój zespół? Mam nadzieję, że powalczą, powiedziałem chłopakom, że jesteście starsi od węgla - żartował przed meczem z grającymi w dziada oldbojami Legii Roman Kosecki. Jego obawy były bardzo słuszne - od samego początku inicjatywę przejęli właśnie gospodarze. Wynik otworzył Tomasz Sokołowski I. Jeszcze przed przerwą Legia prowadziła 3:0 po trafieniach Dariusza Dziekanowskiego z rzutu karnego i Roberta Podolińskiego.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej zaczęli goście, którzy za sprawą Filipa Wojniusza i Patryka Ostrowskiego doprowadzili do stanu 3:2. To podrażniło ambicję graczy w zielonych koszulkach. W 60. minucie do siatki Kosy trafił Marcin Mięciel. Dwie minuty później na 4:2 podwyższył Podoliński. Trener I-ligowego Dolcanu Ząbki był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Na kolejne trafienia kibice musieli czekać do 72. minuty. Wtedy to swoją drugą bramkę zdobył Mięciel. 120 sekund później było już 7:2, a do siatki rywali piłkę skierował Tomasz Kiełbowicz. Goście próbowali jeszcze się odgryźć i im się to udało - Kamil Kiełbiewski dwukrotnie zdołał pokonać Marcina Muszyńskiego. Ostatnie słowo należało jednak do oldbojów Legii. Na minutę przed końcem Maciej Bykowski ustalił wynik meczu na 8:4.

Legia Warszawa (oldboje) - Kosa Konstancin 8:4 (3:0)

(Sokołowski I 13, Dziekanowski 44 k, Podoliński 45 i 62, Mięciel 60 i 72, Kiełbowicz 74, Bykowski 89 - Wojniusz 52, Ostrowski 59, Kiełbiewski 80 i 87)

Legia: Marcin Muszyński - Ariel Jakubowski, Tomasz Kłos, Michał Żewłakow, Tomasz Kiełbowicz - Maciej Bykowski, Tomasz Sokołowski I, Robert Podoliński, Tomasz Sokołowski II (36 Piotr Włodarczyk) - Marcin Mięciel, Dariusz Dziekanowski (46' Piotr Świerczewski).