Piotr Szydłowski

Źródło: PZPN

06.09.2006 00:30

(akt. 25.12.2018 00:41)

Reprezentacja Polski do lat 21 z <b>Łukaszem Fabiańskim</b> i <b>Sebastianem Szałachowskim</b> w składzie uległa we wtorek w Porto Portugalii 0:2. Porażka ta pozbawiła biało-czerwonych możliwości ubiegania się o grę w przyszłorocznych finałach mistrzostw Europy tej kategorii wiekowej, które są również kwalifikacjami do turnieju olimpijskiego w Pekinie.
Do przerwy utrzymywał się korzystny dla naszego zespołu bezbramkowy remis. Wynik ten premiował do dalszych gier reprezentację Polski. Marzenia o występie na Igrzyskach rozwiane zostały jednak tuż po przerwie, kiedy Portugalczycy w odstępie trzech minut dwukrotnie zmusili do kapitulacji polskiego bramkarza. W wyjściowej jedenastce polskiej drużyny wybiegli legioniści - Łukasz Fabiański i Sebastian Szałachowski (zmieniony w 63. minucie) oraz wypożyczeni z warszawskiego klubu Jakub Rzeźniczak z Widzewa (cały mecz, żółta kartka) i Marcin Smoliński z Odry Wodzisław Śląski (pierwsze 45 minut). Podopieczni Andrzeja Zamilskiego zajęli drugie miejsce w grupie 7 eliminacji MME. Awans do fazy play-off uzyskali Portugalczycy, którzy są uznawani za jeden z najsilniejszych zespołów w tej kategorii wiekowej - przewodzą w rankingu UEFA klasyfikującym reprezentacje do lat 21.