Piłkarski skrót

Źródło:

12.08.2002 03:14

(akt. 05.01.2019 07:56)

Polska: W ostatnim rozegranym dzis meczu II kolejki I ligi Gks Katowice wygrał z Widzewem Łódź 1:0. W 62 minucie mecz został przerwany! Chuligani GKS Katowice wbiegli na boisko i skierowali swą agresję w kierunku trybuny fanów Widzewa. Interwencja policji sprowadziła się do oblania wodą z armatek wodnych kibiców gości w momencie, gdy rozruba praktycznie się już skończyła. Za kibicami z Łodzi wstawili się Andjelkovic i Terlecki. W momencie gdy sędzia Ryszka próbował wznowić grę policja ostrzelała z gumowych kul fanatyków GKS Katowice. Skandaliczna postawa chuliganów, ale także służb porządkowych, których działania tylko prowokowały do dalszych zajść. Świat:: Dość nieoczekiwanie rozpoczęły się rozgrywki 40. sezonu Bundesligi. Po pierwszych meczacj na czele tabeli znalazły się dwa zespoły, które w tym roku awansowały do elity - Armiania Bielefeld i VfL Bochum. Drużyny typowane na największych faworytów bieżącego sezonu solidarnie straciły punkty. Brazylijski mistrz świata Gilberto Silva nie mógł sobie wyśnić lepszego debiutu w drużynie Arsenalu. 23. minuty po wejściu na boisko zdobył jedyną bramkę w meczu z Liverpoolem, którego stawką była Tarcza Dobroczynności. Mecz został rozegrany na Millenium Stadium w Cardiff. Liverpool skromną porażkę może zawdzięczać bramkarzowi Jerzemu Dudkowi, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Kaiserslautern podpisał umowę z piłkarzem reprezentacji Szwajcarii Ciriaco Sforzą. Szwajcar ostatnio grał w Bayernie Monachium, lecz wraz z zakończeniem kontraktu został wolnym zawodnikiem. Do Kaiserslautern trafił po raz... trzeci. Enrico Chiesa, który odszedł ze zdegradowanej do trzeciej ligi Fiorentiny w przyszłym seoznie najprawdopodobniej bedzie występował w Sampdorii lub Interze. Jego przejście do Interu jest zależne od tego czy Brazylijczyk Ronaldo trafi do Realu Madryt. Sprawa zarówno Ronaldo jak i Chiesy ma wyjaśnić sie w przyszłym tygodniu. Były reprezentant Francji David Ginola być może znajdzie zatrudnienie w szkockim Aberdeen. Francuskim pomocnikiem zainteresowany jest szkoleniowiec tego zespołu Ebbe Skovdahl. Ginola który wcześniej występował m.in. w Newcastle United i Tottenhamie Hotspur obecnie jest bez pracy i szuka klubu.