Redakcja

Źródło:

12.02.2001 23:59

(akt. 19.12.2018 02:59)

Andrzej Juskowiak znajduje się w czołówce klasyfikacji strzelców ekstraklasy piłkarskiej Niemiec. Napastnik VfL Wolfsburg zdobył w sobotę w Berlinie w meczu z Herthą dwa gole i ma ich w dorobku dziesięć. Liderem klasyfikacji jest Duńczyk Ebbe Sand z Schalke 04, który strzelił czternaście bramek.
Reprezentant Polski w piłce nożnej, urodzony w Nigerii Emmanuel Olisadebe zadebiutował w sobotę w lidze greckiej. Jego nowy zespół - Panathinaikos Ateny przegrał w Salonikach z tamtejszym Arisem 0:1. Olisadebe wszedł na boisko po przerwie, w 46. minucie i - zdaniem obserwującego mecz greckiego dziennikarza - grał bardzo dobrze. Również całą drugą połowę występował w drużynie Panathinaikosu Krzysztof Warzycha.
Piłkarski klub Hearts of Oak z Ghany zdobył Superpuchar Afryki, pokonując egipski Zamalek 2:0. Spotkanie odbyło się w Kumasi a nie w Akrze, skąd pochodzi drużyna Hearts of Oak. Na wniosek Egipcjan Afrykańska Konfederacja Piłkarska zmieniła ze względów bezpieczeństwa miejsce rozegrania meczu.