Polska - Słowenia 1:1 (1:1)

Piotr Szydłowski

06.09.2008 19:20

(akt. 19.12.2018 22:14)

W rozegranym we Wrocławiu pierwszym meczu grupy trzeciej kwalifikacji do Mistrzostw Świata 2010, reprezentacja Polski zremisowała 1:1 ze Słowenią. Podopieczni trenera <b>Leo Beenhakkera</b> wyszli na prowadzenie w 17. minucie, kiedy rzut karny podyktowany za faul na Krzynówku wykorzystał <b>Michał Żewłakow</b>. Goście odpowiedzieli golem <b>Zlatko Dedicia</b> w 35. minucie. Więcej goli we Wrocławiu już nie padło i po inauguracyjnym meczu Polacy muszą zadowolić się zdobyciem jednego punktu. Do 73. minuty w dzisiejszym spotkaniu na murawie przebywał pomocnik Legii, <b>Roger Guerreiro</b>.
Polska - Słowenia 1:1 (1:1) Żewłakow (17. min. - karny) - Dedić (35. min.) Żółte kartki: Kowalczyk i Saganowski (Polska) oraz Dedić, Koren, Komac i Brecko (Słowenia) Polska: Fabiański - Wasilewski, Bosacki (51' Jop), Żewłakow, Kowalczyk - Błaszczykowski, Lewandowski, Murawski (46' Bandrowski), Roger (73' Saganowski), Krzynówek - Piszczek Słowenia: Handanović - Ilić, Suler, Cesar, Brecko - Sisić, Komac (86' Zlogar), Koren, Kirm (72' Birsa) - Novaković, Dedić (90' Matić)