Polska U-18: Wygrana z Chorwacją, dwa gole Adkonisa

Maciej Ziółkowski

Źródło: 90minut.pl, Legia.Net, PZPN

04.09.2024 21:19

(akt. 04.09.2024 22:33)

Reprezentacja Polski do lat 18, prowadzona przez Łukasza Sosina, wygrała 2:1 z Chorwacją w turnieju towarzyskim rozgrywanym w Chorwacji. W wyjściowym składzie biało-czerwonych znalazło się trzech piłkarzy z kadry pierwszej drużyny Legii, czyli Jan Leszczyński, Mateusz Szczepaniak i Jakub Adkonis, który strzelił dwa gole zza pola karnego. W 78. oraz 63. minucie na boisku pojawili się odpowiednio Stanisław Gieroba i Jakub Zbróg (zawodnicy III-ligowych rezerw "Wojskowych"), który miał asystę drugiego stopnia przy drugiej bramce.

Polacy objęli prowadzenie tuż przed przerwą. Jakub Adkonis przechwycił piłkę na 30. metrze, podprowadził ją i płasko uderzył zza pola karnego na dalszy słupek.

W drugiej połowie Chorwacja zdołała wyrównać, ale biało-czerwoni dość szybko odpowiedzieli. W 77. minucie Jakub Zbróg odebrał futbolówkę w bocznym sektorze i zagrał za linię obrony do Aleksandra Iwańczyka (były pomocnik Legii), ten płasko wycofał z prawego skrzydła do Adkonisa, który oddał udany strzał z 25. metra, ustalając wynik na 2:1 dla Polski.

U-18: CHORWACJA – POLSKA 1:2 (0:1)
(66. min.) – Adkonis (45. min., 77. min.)

POLSKA: Jeleń – Synoś, Fałowski, Leszczyński (do 78. min.) – Franczak (63' Zbróg), Sarapata, Dziewiatowski, Adkonis (90' Wojciechowski), Przyborek, Szczepaniak (63' Mazurek) – Izunwanne (78' Gieroba)