Rezerwy Legii ostatnie w turnieju o Puchar Prezydenta

Redakcja

Źródło: gazeta.pl

22.01.2007 19:30

(akt. 24.12.2018 04:01)

Piłkarze Okęcia wygrali 60. Zimowy Turniej o Puchar Prezydenta Warszawy. W finale pokonali Gwardię. Udział tradycyjnie wzięły także rezerwy Legii oraz Polonii. Turniej jak zwykle odbywał się na stadionie Okęcia przy ul. Radarowej. Mecze trwały 2 x 40 minut. W sobotę odbyły się finały, w niedzielę mecz o 3. miejsce i finał. Wszyscy uczestnicy grają w mazowieckiej grupie IV ligi. Na półmetku Okęcie jest siódme, Legia II - ósma, Polonia II - 14., a Gwardia 18. - zdecydowanie ostatnia. Turniej nieco zmienił hierarchię. Spotkania prowadzili sędziowie międzynarodowi.
Oba sobotnie półfinały zakończyły się remisami i o awansie decydowały rzuty karne. Gospodarze zremisowali 1:1 z rezerwami Legii. Serię "jedenastek" wygrało Okęcie 5:4. W meczu pomiędzy Gwardią a Polonią po 90 minutach również było 1:1, a w karnych wygrali gwardziści 4:3. W niedzielę w meczu o 3. miejsce spotkały się Legia z Polonią, co zawsze podnosi temperaturę wydarzeń. Raczej niespodziewanie lepsze, po golu rezerwowego Marcina Nowaka były "Czarne Koszule". Zresztą słusznie, bowiem poloniści stworzyli znacznie więcej okazji. W 73. minucie Legia mogła wyrównać, jednak Wojciech Trochim trafił w słupek. Tuż przed końcem spotkania za obrażanie arbitra czerwoną kartką ukarany został kapitan Polonii Hubert Lewandowski. W finale Okęcie pokonało 3:1 Gwardię i zdobyło Puchar Prezydenta Miasta Warszawy. Gospodarze byli zdecydowanie lepszą drużyną, przez całe spotkanie kontrolowali przebieg wydarzeń. Pierwszą bramkę dla zwycięzców zdobył Konrad Kowalski, a dwie kolejne - Marek Mucha. Honorową bramkę dla Gwardii - Rafał Gajowniczek. Na najlepszego zawodnika turnieju został wybrany Dominik Szachnowicz z rezerw Polonii. Najlepszym bramkarzem został Adam Woźnicki z Gwardii, a najlepszy strzelec to Marek Mucha z RKS Okęcie (2 gole). PÓŁFINAŁY Okęcie - Legia II 1:1 (1:0). Karne 5:4: Figaszewski (10.) - Leśniak (62.). Gwardia - Polonia II 1:1 (0:0). Karne 4:3: Serafin - Gajowniczek. MECZ O 3. MIEJSCE Polonia II - Legia II 1:0 (0:0): Nowak (59.). Polonia II: Nowaczyński - Bogusz, Nagórski, Burmajster (Sidorski), Szachnowicz - Lewandowski, Ignatowicz, Kowalczyk (Falkiewicz), Kurek - Serafin (Pietrzykowski), Gołębiewski (Nowak). Legia II: Zaremba (Skrzyński) - Świdzikowski, Wocial, Rafalski (Kaśnikowski), Rawa - Ścibura, Borowski, Ogórek (Leśniak), Jezierski (Ambrożewicz) - Polniak (Trochim), Kozub (Muczyński). FINAŁ Okęcie - Gwardia 3:1 (2:0): Kowalski (13.), Mucha (14., 47.) - Gajowniczek (67.) Okęcie: Zakrzewski - Krzyżanowski, Jeliński, Kosiec, Kowalski - Figaszewski, Jankowski (Marczak), Grochowski (Zuzga), Prażucki (Rudnicki) - Mucha, Niedźwiecki. Gwardia: Woźnicki - Witkowski, Królikowski (Grudziński), Janiczewski (Mikus), Podemski - Kosowski (Tereba), Jastrzębski, Gostyński (Billy), Goss - Gajowniczek, Nwoji (Marciniak).