Mateusz Możdżeń Legia II Warszawa - Victoria Sulejówek 1:0

Rezerwy: Trzy gole, trzecie zwycięstwo z rzędu

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

20.09.2024 21:35

(akt. 20.09.2024 22:43)

Legia II odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu. Stołeczna drużyna wygrała na wyjeździe aż 3:0 ze Stomilem Olsztyn (9. kolejka III ligi, grupa I), czyli spadkowiczem z wyższego poziomu rozgrywkowego. Bramki w barwach "Wojskowych", wszystkie w drugiej połowie, zdobyli Mateusz Możdżen, Jakub Adkonis i Jordan Majchrzak.

Jeśli chodzi o sytuację kadrową rezerw, to do zdrowia wrócili Hubert DorczykPaweł SzajewskiWiktor Puciłowski i Maciej BochniakMichał Kucharczyk oraz Igor Skrobała zmagają się z problemami przeciążeniowymi. Za 1 – 2 tygodnie do zajęć mają wrócić Szymon Grączewski (złamany obojczyk) i Ramil Mustafajew, który ponad rok temu zerwał więzadło krzyżowe przednie oraz uszkodził dwie łąkotki. Dłużej trzeba będzie poczekać na Juliena Tadrowskiego, który doznał poważniejszego urazu stawu skokowego. Wspomnianej grupy piłkarzy zabrakło w Olsztynie. W wyjściowym składzie "dwójki" pojawiło się pięciu zawodników z "jedynki", czyli Jakub Adkonis, Jan Leszczyński, Jordan Majchrzak, Jakub Żewłakow oraz Mateusz Szczepaniak.

Legia II od początku prowadziła grę, przeważała poprzez posiadanie i kreowanie, zagrywała płasko i prostopadle, przebywała w ataku pozycyjnym, nieźle odbierała piłkę, przeprowadzała akcje kombinacyjne, na 1 – 2 kontakty. Szczepaniak kilkukrotnie podawał wzdłuż pola karnego – na początku piątkowego meczu dograł w taki sposób do Adkonisa, który niecelnie uderzył z 14. metra.

W 9. minucie Szczepaniak zszedł do środka po rajdzie, podał do Adkonisa, ten zagrał prostopadle do Żewłakowa, który uderzył na bliższy słupek, ale bramkarz Stomilu udanie interweniował. Potem "Żewłak" oddał jeszcze dwa strzały – po jednym złapanym i zablokowanym.

W tzw. międzyczasie dwie dogodne sytuacje mieli miejscowi. Najpierw Jakub Bałdyga wychodził sam na sam z Jakubem Zielińskim, który zdołał go uprzedzić. Chwilę później spadkowicz z II ligi był jeszcze bliżej gola. Karol Żwir dośrodkował z prawej strony na 7. metr, Jakub Fronczak główkował po koźle, ale bramkarz Legii kapitalnie interweniował, potem złapał też strzał Tamaza Babunadze z rzutu wolnego.

W końcówce pierwszej połowy golkiper gospodarzy złapał strzał Viktora Karolaka z bocznego sektora pola karnego, a także dobrze interweniował po uderzeniu Majchrzaka, który dopadł do dośrodkowania Żewłakowa na dalszy słupek.

Konkrety pojawiły się po przerwie. W 48. minucie Adkonis utrzymał się przy piłce pod presją w środkowej strefie i świetnie zagrał prostopadle na wolne pole, do Żewłakowa, który wycofał z lewej strony "szesnastki" na 20. metr, do Możdżenia, który oddał ładny, skuteczny strzał w drugim kontakcie.

Po chwili było już 2:0 dla gości. Możdżeń zagrał na wślizgu do Adkonisa, ten pobiegł środkiem boiska i prostopadle podał do Pascala Mozie, od którego po chwili otrzymał takie zagranie i sfinalizował akcję poprzez płaski strzał z pola karnego.

W 63. minucie Legia II znowu odskoczyła rywalom. Możdżeń zgrał głową do Żewłakowa, ten posłał dalekie podanie z lewej na prawą stronę, do Majchrzaka, który wbiegł w "szesnastkę" pod presją i pewnie trafił do siatki z 12. metra, ustalając wynik na 3:0 dla przyjezdnych.

W najbliższą środę, 25 września (godz. 16:00), Legia II zagra u siebie z GKS-em Bełchatów w zaległym meczu 7. kolejki ligowej.

9. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): STOMIL OLSZTYN – LEGIA II WARSZAWA 0:3 (0:0)
Możdżeń (48. min), Adkonis (51. min), Majchrzak (63. min)

ŻÓŁTE KARTKI: Fronczak – Możdżeń

LEGIA: Zieliński – Olewiński (87' Wnorowski), Leszczyński, Mesjasz, Karolak – Adkonis (67' Kisiel), Możdżeń (87' Saletra), Mozie – Szczepaniak (76' Jędrasik), Majchrzak, Żewłakow (76' Zbróg)