Legia II Warszawa - Warta Sieradz 0:1 Viktor Karolak

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

10.08.2024 19:02

(akt. 12.08.2024 01:24)

Legia II, która zaczęła sezon od porażki, zremisowała na wyjeździe 1:1 z Bronią Radom w 2. kolejce III ligi (grupa I). Warszawiacy prowadzili przez prawie cały mecz (gol Jordana Majchrzaka), ale gospodarze zdołali wyrównać w końcówce czasu doliczonego, po bramce z rzutu karnego.

Sztab szkoleniowy "dwójki" nie skorzystał z Bartosza Dembka, Igora Skrobały i Minasa Vasiliadisa (krótkotrwałe urazy mięśniowe), Huberta Dorczyka (praca indywidualna po zerwaniu więzadła krzyżowego) oraz Wiktora Puciłowskiego, który doznał kontuzji związanej z przeciążeniami i będzie pauzował ok. 3 – 4 tygodnie.

W wyjściowym składzie znalazło się pięciu zawodników z kadry pierwszej drużyny, czyli Jakub Zieliński, Jan Leszczyński, Jakub Adkonis, Jakub Żewłakow i Jordan Majchrzak, który w 6. minucie dał prowadzenie Legii II. Napastnik z rocznika 2004 skutecznie główkował (7. metr) na dalszy słupek po dośrodkowaniu Mateusza Możdżenia (bez przyjęcia) z prawej strony pola karnego.

Warszawiacy próbowali pójść za ciosem, kreowali kolejne szanse, wywalczali stałe fragmenty, dośrodkowywali. Można wspomnieć o strzale Adkonisa z 20. metra (obroniony) czy uderzeniu Jakuba Zbroga po koźle (trochę niecelne). Broń miała problemy z precyzją, wyjściem z własnej połowy i tworzeniem akcji ofensywnych, choć po niecałej pół godzinie gry blisko szczęścia był Aleksander Stawiarz, który trafił w słupek w pojedynku sam na sam.

III LIGA (GRUPA I) – TABELA I TERMINARZ (TUTAJ)

Po przerwie Legia II wciąż przeważała, miała stałe fragmenty, strzały z rzutu wolnego oddali m.in. Majchrzak (w mur) i Adkonis (niecelny). Stołeczna drużyna zdecydowanie prowadziła grę, przebywała w ofensywie, budowała kolejne ataki. Miejscowi ofiarnie się bronili, a w doliczonym czasie wywalczyli rzut karny. Hamed Junior Timite został sfaulowany w "szesnastce" gości, a "jedenastkę" wykorzystał Sebastian Kobiera, ustalając wynik sobotniego spotkania (1:1).

W przyszłą sobotę, 17 sierpnia (godz. 12:00), "dwójka" podejmie GKS Wikielec w 3. kolejce ligowej.

2. KOLEJKA III LIGI (GRUPA I): BROŃ RADOM – LEGIA II WARSZAWA 1:1 (0:1)
Kobiera (90. min. – k.) – Majchrzak (6. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Baszlaj – Możdżeń, Zieliński

BROŃ: Kosiorek – Baszlaj, Wrześniewski, Górka, Garnysz (80’ Piwowarczyk), Jakubczyk (64’ Kromka), Putin (72’ Timite), Kobiera, Stawiarz, Dąbrowski (64’ Jarzębski), Dziubiński (80’ Kowalski)

LEGIA II: Zieliński – Olewiński, Leszczyński, Tadrowski, Karolak – Adkonis (69’ Kisiel), Możdżeń (87’ Saletra), Mozie – Żewłakow (46’ Jędrasik), Majchrzak, Zbróg (80' Ryczkowski)