Sparing: Legia Warszawa - Dolcan Ząbki 1:3

Emil Kopański

13.04.2011 11:23

(akt. 14.12.2018 14:25)

Dziś na bocznym boisku przy ul. Łazienkowskiej legioniści rozegrali mecz sparingowy z I-ligowym Dolcanem Ząbki. Drużyna z podwarszawskiej miejscowości zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w swej lidze. Niestety, legioniści ulegli podopiecznym Roberta Podolińskiego 1:3. Bramki dla Dolcanu zdobywali Paweł Buśkiewicz po błędzie obrony i Marijana Antolovicia, Piotr Kosiorowski z rzutu karnego oraz Piotr Gawęcki wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem, a dla Legii po akcji z prawej strony boiska Michał Żyro. Mecz rozgrywany był w trzech tercjach po 30 minut.

- Pomeczowa opinia trenera Jacka Magiery
- Zdjęcia ze spotkania
- Skrót meczu

Ten sparing miał podbudować morale piłkarzy Legii, a także dać kilka odpowiedzi trenerom na kilka pytań. Być może odpowiedzi są, ale morale zamiast wzrosnąć spadło jeszcze niżej. Mecz rozegrano systemem hokejowym - trzy tercje po trzydzieści minut.

W pierwszej części wystąpili piłkarze, którzy nie zagrają w Poznaniu i słabo to wyglądało. Podobnie jak w lidze legioniści przeważali ale to rywale trafiali do siatki. Pierwszy gol to błąd całej linii obrony oraz Marijana Antolovicia, który opuścił bramkę i nie wrócił do niej na czas. Druga bramka to rzut karny.

Na drugą tercję trenerzy wypuścili na murawę potencjalnych rezerwowych w meczu z Lechem i tak wzmocnieni rezerwowi zremisowali tercję. Najpierw moment nieuwagi wykorzystał Gawęcki i w sytuacji sam na sam z Jakubem Szumskim umieścił piłkę w siatce. Wyrównał tuż przed końcem Michał Żyro, który zszedł do środka i uderzył płasko na bramkę. Golkiper Dolcanu tak niefortunnie odbił piłkę, że ta wylądowała w siatce.

Na trzecią tercję wyszedł już skład jaki w sobotę rozpocznie rywalizację z Lechem. Na początku przewaga Legii była ogromna, co chwilę kotłowało się pod bramką rywali. Jednak goście przetrzymali ten trudny okres i w kolejnych minutach już wiele się nie działo. Legioniści spoglądali tylko na siebie i kręcili głowami. Morale spadło, a mecz z "Kolejorzem" już w sobotę...

Legia: Antolović - Kneżević, Kelhar, Jędrzejczyk, Kiełbowicz - Manu, Cabral, Gol, Łukasik , Żyro - Mezenga (Hubnik).

II tercja: Szumski - Komorowski, Kelhar, Jędrzejczyk (Kneżević), Ogbuke - Manu, Cabral, Gol, Szałachowski, Żyro - Hubnik.

III tercja: Skaba - Rzeźniczak, Choto, Astiz, Wawrzyniak - Radović, Borysiuk, Vrdoljak, Rybus, Kucharczyk - Chinyama (Hubnik).

Dolcan: Misztal - Piesio, Ciesielski, Dziewicki, Osłowski - Hirsz (Dadacz), Koziara, Świerblewski, Kosiorowski - Chałas, Buśkiewicz.

II tercja: Leszczyński - Dadacz, Wróbel, Unierzyski, Korkuć, Chylaszek, Bazler, Gawęcki, Robaszek, Zapaśnik, Buśkiewicz (Chałas),

III tercja:  Humerski - Wróbel, Osłowski, Unierzyski,  Korkuć (Chmielewski), Koziara (Buśkiewicz), Bazler (Górny), Wielądek, Świerblewski (Tlaga), Robaszek (Kosiorowski), Zapaśnik (Piesio),