Marcin Szymczyk

Źródło:

06.12.2005 23:01

(akt. 26.12.2018 22:58)

Reprezentacja Polski B przegrała ze Szkocją 0:2 (0:1) w meczu, który odbył się w Kilmarnock. Spotkanie było rozgrywane w ramach turnieju Future Cup. Przez godzinę bramki strzegł bramkarz Legii <b>Łukasz Fabiański</b> i puścił dwa gole. Drugi z powołanych legionistów <b>Marcin Burkhardt</b> pojawił się na murawie od początku drugiej odsłony gry, ale nie zdołał zbytnio ożywić gry zespołu.
Pierwszą groźną akcję stworzyli gospodarze. W 14. minucie zdobyli nawet gola, ale sędzia odgwizdał spalonego. Pięć minut później szansę na prowadzenie mieli biało-czerwoni, ale po strzale Ireneusza Jelenia piłka trafiła w słupek. To, co nie udało się naszej drużynie, powiodło się Szkotom, którzy w 38. minucie, za sprawą Gary'ego McDonalda, objęli prowadzenie. Dwie minuty później powinien być remis. Niestety, Paweł Brożek w znakomitej sytuacji strzelił tuż nad poprzeczką. W przerwie trener Edward Klejndinst dokonał trzech zmian. Na boisku pojawili się Marcin Burkhardt, Marcin Kaczmarek i Grzegorz Piechna. Zamiast gola dla naszej drużyny, bramkę zdobyli Szkoci. W 48 minucie było już 2:0. Szkocja B - Polska B 2:0 (1:0) Bramki: Gary McDonald (38), Lee Miller (48) Sędzia: David Mc Keon (Irlanadia). Polska: Łukasz Fabiański (61, Sebastian Przyrowski) - Marcin Kuś (76, Robert Kłos), Paweł Magdoń, Jarosław Bieniuk, Dariusz Dudka - Jakub Błaszczykowski (46, Marcin Burkhardt), Maciej Scherfchen, Maciej Iwański (57, Grzegorz Bonin), Rafał Grzelak (46, Marcin Kaczmarek) - Ireneusz Jeleń, Paweł Brożek (46, Grzegorz Piechna).