News: Szósty mecz ze Śląskiem w tym roku

Szósty mecz ze Śląskiem w tym roku

Marcin Szymczyk

21.11.2015 11:32

(akt. 13.12.2018 07:52)

W sobotę piłkarze Legii zmierzą się ze Śląskiem już szósty raz w tym roku. Były trzy remisy, ale rewanż w Pucharze Polski rzuty karne rozstrzygnęły losy dwumeczu na korzyść legionistów, oraz wygrane w lidze 3:1 i 4:1.

Pierwszy mecz w tym roku ze Śląskiem odbył się na wyjeździe w lutym w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Po pierwszej połowie Legia prowadziła 1:0 po bramce Michała Żyry i asyście Miroslava Radovicia. Jak się później okazało dla Serba był to ostatni występ z „eLką” na piersi, W drugiej połowie z boiska przedwcześnie zeszli Tomasz Hołota i Ivica Vrdoljak, którzy obejrzeli po czerwonej kartce. W końcówce spotkania stan meczu wyrównał Marco Paixao.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1 (0:1)

Bramki:
M.Paixao (85. min.) - Żyro (45+2. min.)

Żółte kartki:
Hołota (Śląsk) - Rzeźniczak, Guilherme, Vrdoljak, Kucharczyk (Legia)

Czerwone kartki
: Hołota (Śląsk - 58. min., za dwie żółte) - Vrdoljak (Legia - 83. min., - za dwie żółte)

Śląsk
: Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hołota, Hateley (75' Danielewicz) - F. Paixao, Grajciar, Pich (62' Droppa) - M. Paixao

Legia
: Kuciak - Broź, Lewczuk, Rzeźniczak, Guilherme - Żyro, Vrdoljak, Masłowski, Jodłowiec, Kucharczyk - Radović (75' Saganowski)

W rewanżu walka o półfinał Pucharu Polski pomiędzy Legią i Śląskiem była niezwykle zacięta. Po dziewięćdziesięciu minutach regulaminowego czasu gry i trzydziestu minutach dogrywki na tablicy wyników widniał rezultat 1:1. Legioniści przegrywali po trafieniu Grajciara, wyrównał po przerwie Michał Żyro, który zmienił Orlando Sa. Mecz rozstrzygnęły rzuty karne, które strzelili Guilherme, Pinto i Saganowski, a Kuciak wybronił dwie jedenastki braci Paixao i został bohaterem.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0) karne 3:1

Grajciar (13. min.) - Żyro (53. min.)

Rzuty karne: Guilherme, Pinto, Saganowski - Hateley

Żółte kartki
: Furman, Dossa Junior, Duda, Saganowski (Legia) - Grajciar (Śląsk)

Legia
: Kuciak - Bereszyński, Astiz, Dossa Junior, Guilherme - Jodłowiec, Furman (111' Pinto) - Masłowski, Duda, Kucharczyk (102' Saganowski) - Sa (46' Żyro).

Śląsk
: Wrąbel - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba (63' Dankowski) - Droppa (106' Lacny), Hateley - F. Paixao, M. Machaj, Grajciar - M. Paixao

Po raz trzecu drużyny skrzyżowały miecze zaledwie trzy dni po emocjonującym, pucharowym starciu zespołów. Trener Henning Berg dokonał ośmiu zmian w składzie w stosunku do tego, który rozpoczął czwartkowe spotkanie przy ul. Łazienkowskiej. Na ławce rezerwowych znaleźli się m.in. Dusan Kuciak czy Ondrej Duda. Legia wygrała to spotkanie 3:1 po trafieniach Jakuba Rzeźniczaka, Tomasza Jodłowca i wprowadzonego w drugiej połowie Michała Kucharczyka. Dla zespołu z Wrocławia gola strzelił Marco Paixao.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 1:3
M. Paixao (42. min) - Rzeźniczak (19. min), Jodłowiec (33. min.), Kucharczyk (74. min.)

: Pich (Śląsk) - Jodłowiec, Rzeźniczak, Astiz, Duda (Legia)

Śląsk
: Wrąbel - Zieliński, Celeban, Hołota, Pawelec - Hateley, Droppa (73' Dankowski) - F. Paixao, Grajciar (87' Lacny), Pich (76' Ostrowski) - M. Paixao

Legia
: Malarz - Bereszyński, Rzeźniczak, Astiz, Brzyski - Vrdoljak, Jodłowiec - Żyro (90' Masłowski), Pinto (52' Duda), Kosecki (52' Kucharczyk) - Saganowski.

Kolejnym starciem był mecz ligowy w fazie grupy mistrzowskiej końcówki ubiegłego sezonu. Legia zremisowała ze Śląskiem na wyjeździe. Legioniści nie wykorzystali szansy jaką im dał Lech Poznań, który przegrał swoje spotkanie z Jagiellonią Białystok. Warszawianie od 66. minuty grali osłabieniu, ponieważ dwie żółte karki, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał Tomasz Brzyski. Dla gospodarzy bramkę zdobył Flavio Paixao, a gola dla Legii strzelił Tomasz Jodłowiec.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1

Gole: F.Paixao (6.min) - Jodłowiec (34.min)

Żółte kartki: Kaczmarek (Śląsk) - Żyro, Saganowski, Brzyski, Furman, Sa, Malarz (Legia)

Czerwona kartka: Brzyski (66.min - dwie żółte katki - Legia)

Śląsk: Pawełek - Kaczmarek (86' Angielski), Celeban, Hołota, Dudu Paraiba - Hateley, Danielewicz - F. Paixao (82' Lacny), Grajciar (62' M.Machaj), Pich - M. Paixao

Legia: Kuciak - Broź, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Vrdoljak (62' Furman), Jodłowiec - Żyro (39' Guilherme), Duda, Kosecki (30' Sa) - Saganowski.

Ostatnią rywalizacją było spotkanie pierwszej kolejki obecnego sezonu we Wrocławiu. Legia wygrała 4:1 ze Śląskiem. Zaczęło się źle, bo w 28. minucie Dusana Kuciaka pokonał Flavio Paixao. Szybko po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego wyrównał Dominik Furman. Po przerwie, niczym czołg w polu karnym zachował się Tomasz Jodłowiec i trafił do siatki Mariusza Pawełka. Potem w rolę kata wcielił się Nemanja Nikolić. Reprezentant Węgier najpierw cieszył się z debiutanckiego trafienia w barwach „Wojskowych”, a w doliczonym czasie gry znowu strzelił gola.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:4 (1:1)
Paixao (28. min.) - Furman (33. min.), Jodłowiec (53. min.), Nikolić (71. min., 90. min.)

Żółte kartki: Pawełek (Śląsk) - Rzeźniczak, Brzyski (Legia)

Śląsk: Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu - Paixao, Hołota, Kokoszka, Gecov (62' Biliński), Ostrowski (56' Pich) - Kiełb (79' Bartkowiak)

Legia: Kuciak - Bereszyński, Rzeźniczak, Pazdan, Brzyski- Żyro (79' Guilherme), Furman, Jodłowiec, Masłowski (46' Kucharczyk) - Nikolić (90' Saganowski) - Prijović.

Zapraszamy do Strefy Kibica lub do kas Klubu przy ul. Łazienkowskiej 3. Instrukcja zakupu biletu w systemie online znajduje się TUTAJ.