News: U-20: Asysta Furmana, remis z Niemcami

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

09.09.2012 21:13

(akt. 10.12.2018 20:33)

Reprezentacja Polski do lat 20. po wygranej ze Szwajcarią w Sulejówku 2:1 dziś zremisowała z Niemcami na wyjeździe 2:2. Mecz odbywał się w ramach XII Turnieju Czterech Narodów. Już w 2 minucie spotkania rywale objęli prowadzenie - błąd popełniła nasza defensywa i stojący w bramce Jakub Szumski mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem po uderzeniu Shawna Parkera. W 33 minucie Polacy wyrównali - z rzutu wolnego dośrodkował Dominik Furman, na piłkę idealnie nabiegł Michał Nalepa i nie dał szans na skuteczną interwencję niemieckiemu bramkarzowi.

Polacy cieszyli się z prowadzenia tylko trzy minuty. W 36 minucie bramkę zdobył Philipp Hofmann. Po zmianie stron na boisku pojawił się kolejny legionista - Kamil Kamiński. Gospodarze mieli w drugiej połowie kilka okazji do podwyżwszenia rezultatu ale albo zawodziła skuteczność, albo doskonale bronił Szumski. W 65 minucie murawę opuścił Furman, zastąpił go Piotr Piekarski i to on w 82 minucie doprowadził do wyrównania. Polak egzekwował rzut wolny, strzelil w środek bramki. Piłka skozłowała jeszcze na piątym metrze co kompletnie zaskoczyło bramkarza. Niemiec popełnił fatalny błąd i futbolówka wpadła do siatki. 2:2 i wynik już nie uległ zmianie do sotatniego gwizdka arbitra.

Niemcy: Horn (46'Schwolow) - da Costa, Mustafi (46' Kolasinac), Rudiger, Plattenhardt - Derstroff (60' Fullkrug), Trybull, Bittencourt (87' Klement), Parker (46' Knoche), Kachunga (46' Klaus) - Hofmann (77' Younes)

Polska: Szumski - Pazio, Tadrowski, Nalepa, Kiełb (46' Kołodziejski) - Szwoch (53' Kamiński), Drewniak, Furman (65' Piekarski), Bereszyński, Kopciński (46' Kotus) - Przybyłko (89' Bobek)

Żółte kartki: Rudiger - Nalepa, Furman, Przybyłko

Sędziował: Ludovic Gremaud (Szwajcaria)