Redakcja

Źródło: Gazeta Wyborcza

25.10.2007 08:27

(akt. 21.12.2018 22:55)

- Złożyliśmy odwołanie w sprawie kartki Vukovicia z meczu z Odrą. W czwartek decyzja Komisji Ligi Ekstraklasy SA - mówi <b>Leszek Miklas</b>, prezes warszawskiego klubu. Jeżeli odwołanie nie poskutkuje, Serba w roli defensywnego pomocnika zapewne zastąpi <b>Martins Ekwueme</b>. W meczu z Odrą "Vuko" otrzymał czwartą żółtą kartkę w tym sezonie. Powtórki telewizyjne pokazały, że niesłusznie.
Trener Jan Urban wyjątkowo nie wstawił kapitana do podstawowego składu w spotkaniu z Odrą. Ale gdy do przerwy Legia przegrywała 0:1, wpuścił go na boisko. Trzy minuty później Serb wszedł wślizgiem w zawodnika Odry. Sędzia Adam Kajzer z Rzeszowa od razu wyciągnął żółtą kartkę. Było to czwarte upomnienie dla Vukovicia w sezonie, eliminujące go z najważniejszego spotkania rundy - z Wisłą w Krakowie. Telewizyjne powtórki wykazały, że sędzia się pomylił. Vukovic najpierw trafił w piłkę, a dopiero potem rywal przewrócił się o jego nogę. Pomocnik Legii przebywał na boisku zaledwie trzy minuty. Było to jego pierwsze i ostatnie starcie z rywalem ukarane przerwaniem gry przez sędziego. A więc przez cały wieczór faulował zaledwie raz - właściwie to nie faulował - i dostał żółtą kartkę. - Odwołamy się od tej decyzji - zapowiadał dyrektor sportowy Mirosław Trzeciak. Tak też Legia zrobiła i dziś czeka na decyzję.