Kwalfos Papabutlos

Źródło:

10.02.2006 22:21

(akt. 26.12.2018 14:26)

Piłkarze Legii pokonali w piątek 12. zespół serbskiej ekstraklasy RAD Belgrad 3:0. Bramki zdobyli <b>Piotr Włodarczyk</b>, <b>Michal Gottwald</b> i <b>Marcin Burkhardt</b>. Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania do obozu legionistów dochodziły informacje, że rywale z Serbii i Czarnogóry grają dość ostro. Jak się okazało w praktyce, było to zgodne z prawdą.
Od początku spotkania przeważali legioniści. W 10. minucie Dickson Choto zagrał z własnego pola karnego długie prostopadłe podanie wprost do Piotra Włodarczyka, a ten strzelił tuż przy lewym słupku i było 1:0. To był szósty gol „Władeczka” podczas zgrupowania w Ayia Napie. W drugiej połowie trener Dariusz Wdowczyk wystawił eksperymentalny skład. W środku zagrali Aleksandar Vuković i Marcin Burkhardt. Obaj grają na tych samych pozycjach i rywalizują ze sobą o miejsce w składzie. W 50. minucie przy jednej z akcji zawodnik RAD-u uderzył w głowę Cezarego Kucharskiego. Ten oddał serbskiemu piłkarzowi i doszło do bijatyki. Do akcji wkroczył Bartosz Karwan i pozostali zawodnicy. Na murawę wbiegli też stojący za boiskiem piłkarze i trenerzy oraz kilku żurnalistów. Niewiele brakowało, a doszłoby do regularnej bitwy. Na szczęście sytuację załagodzono i udało się mecz dokończyć. W 66. minucie drugiego gola po dośrodkowaniu z prawej strony Cezarego Kucharskiego zdobył słowacki napastnik Michal Gottwald. Na cztery minuty przed końcem kropkę nad „i” postawił Marcin Burkhardt, który szczupakiem zdobył trzecią bramkę, znów po podaniu "Kucharza". Po meczu większość piłkarzy nie chciała rozmawiać z dziennikarzami. Wciąż są obrażenie za artykuły po meczu Legii z chińskim Shandong. Piątkowe spotkanie z RAD-em był ostatnim podczas dziesięciodniowego zgrupowania w cypryjskiej Ayia Napie. W nocy legioniści odlecą z Larnaki do Polski. W Warszawie powinni wylądować w sobotę o 6 rano.