News: Wypożyczeni: Bramki Sulley’a oraz Monety

Wypożyczeni: Gol Strzałka, czyste konto Kikolskiego

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

23.09.2024 15:40

(akt. 23.09.2024 15:42)

Maciej Kikolski (Radomiak Radom) zachował pierwsze czyste konto w Ekstraklasie. Igor Strzałek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) zdobył bramkę w I lidze. Zapraszamy na zapoznanie się z informacjami dotyczącymi wypożyczonych zawodników Legii.

Maciej Kikolski (bramkarz; rocznik 2004; Radomiak Radom; Ekstraklasa) – Zespół z Radomia wygrał u siebie aż 4:0 z Koroną Kielce w 9. kolejce ligowej. "Kikol", który zagrał od początku do końca meczu, zachował pierwsze czyste konto na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Poza tym, 20-latek złapał pięć dośrodkowań (dwa na raty po rzutach wolnych), a także dwa strzały z 17. metra.

Igor Strzałek (ofensywny pomocnik; rocznik 2004; Bruk-Bet Termalica Nieciecza; I ligi) – Lider zremisował u siebie 2:2 z ŁKS-em w 10. kolejce I ligi. "Strzała" zagrał cały mecz, a w 16. minucie zdobył bramkę na 2:0. Kamil Zapolnik zagrał do Damiana Hilbrychta, ten dośrodkował z prawej strony (po rykoszecie) na dalszy słupek, gdzie odnalazł się wypożyczony zawodnik Legii, który sfinalizował akcję z bliskiej odległości (od 1:20 na poniższym wideo).

Młodzieżowiec potrafił utrzymać się przy piłce, miał nad nią kontrolę. Celnie zagrywał, wykonał dwa rzuty rożne (dwa razy dochodziło do zamieszania), został zablokowany po strzale z dystansu, niecelnie uderzył z 16. metra. Został sfaulowany w środku pola przez Michała Mokrzyckiego, który obejrzał żółtą kartkę.

Posłał dwa celne dośrodkowania z akcji. W 11. minucie kapitalnie dograł z lewej flanki na środek pola karnego, do Morgana Fassbendera, który niedokładnie uderzył z powietrza. Po pół godzinie gry Strzałek zacentrował z prawej strony na 12. metr, do Artema Putiwcewa, który główkował, Aleksander Bobek odbił piłkę, a Kamil Zapolnik nieudanie dobijał.

Cyprian Pchełka (skrzydłowy; rocznik 2006; Stal Stalowa Wola; I liga) – Stal bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z GKS-em Tychy w 10. kolejce I ligi. Wypożyczony piłkarz Legii drugi raz z rzędu oglądał mecz z ławki rezerwowych.

Bartłomiej Ciepiela (ofensywny pomocnik; rocznik 2001; Znicz Pruszków; I liga) – Mecz Znicza z Odrą, który miał się odbyć 20 września, został przełożony.

Fryderyk Misztal (środkowy pomocnik; rocznik 2006; Chełmianka Chełm; III liga) – Chełmianka przegrała na wyjeździe 1:2 z Siarką Tarnobrzeg w 9. kolejce III ligi (grupa IV). Misztal pojawił się na boisku w 87. minucie.

Franciszek Chojak (bramkarz; rocznik 2005; Unia Swarzędz; III liga) – Unia wygrała u siebie 4:1 z Flotą Świnoujście w 9. kolejce III ligi (grupa II). Chojak trzeci raz z rzędu oglądał spotkanie z ławki.