Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

27.09.2024 02:00

(akt. 27.09.2024 02:11)

Już w czwartek, 3 października (godz. 18:45), Legia Warszawa zagra u siebie z Realem Betis w 1. kolejce fazy ligowej Ligi Konferencji. Rywal "Wojskowych" w europejskim pucharze jest po dwóch meczach bez wygranej, a w czwartek, 26 września, zremisował na wyjeździe 1:1 z UD Las Palmas w La Lidze.

Miejscowi objęli prowadzenie już w 9. minucie. Viti Rozada ograł Romaina Perrauda na boku boiska, wszedł w pole karne z prawej strony i płasko zagrał na dalszy słupek, do niepilnowanego Alberto Moleiro (nie pokrył go Aitor Ruibal, będący najbliżej), który zbiegł z 11. na 2. metr i pewnie sfinalizował akcję.

Goście wyrównali w czasie doliczonym do pierwszej połowy. Assane Diao otrzymał świetne podanie prostopadłe (na pograniczu spalonego) na sam na sam z bramkarzem i zdołał jeszcze zagrać wzdłuż, do Giovani'ego Lo Celso, który spokojnie trafił do siatki z 7. metra.

Drużyna Manuela Pellegriniego zajmuje 11. miejsce w La Lidze z dorobkiem 9 punktów (dwie wygrane, trzy remisy, dwie porażki), a przed meczem z Legią czeka ją jeszcze spotkanie z Espanyolem (29.09, godz. 18:30).

7. KOLEJKA LA LIGI: UD LAS PALMAS – REAL BETIS 1:1 (1:1)