Redaktor Krzysztof Muszyński

Krzysztof Muszyński

06.07.2024 13:00

(akt. 09.07.2024 16:49)

Legia Warszawa wygrała 2:0 z Jagiellonią Białystok (obecny mistrz Polski) w piątym sparingu przed startem sezonu 2024/2025. Bramki zdobyli Jean-Pierre Nsame i Marc Gual. Spotkanie towarzyskie rozpoczęło się w sobotę, 6 lipca, o godz. 11:00, w LTC.
Sparingi letnie 2024/2025 - Przygotowania do sezonu 2024/2025
Legia WarszawaLegia Warszawa
2 0

(1:0)

Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
06-07-2024 11:00 Książenice
30'
31'
32'
37'
41'
46'
54'
57'
57'
64'
70'
78'
79'
Centrum meczowe
Legia WarszawaJagiellonia Białystok
  • 50. Sławomir Abramowicz

64'
  • 16. Michal Sacek

57'
  • 72. Mateusz Skrzypczak

32'
  • 17. Adrian Dieguez

• 81. Aurelien Nguiamba

78'
  • 14. Jarosław Kubicki

31'
  • 8. Nene

64'
  • 7. Dominik Marczuk

64'
  • 11. Jesus Imaz

64'
  • 99. Kristoffer Hansen

64'
  • 10. Afimico Pululu

Rezerwy

• 1. Maksymilian Stryjek

• 3. Dusan Stojinović

57'
  • 4. Jetmir Haliti

32'
  • 19. Paweł Olszewski

64'
  • 25. Filip Wolski

• 77. Wojciech Łaski

64'
  • 80. Oskar Pietuszewski

64'
  • 36. Jakub Lewicki

31'
  • 61. Bartłomiej Krasiewicz

• 62. Miłosz Piekutowski

64'
  • 71. Szymon Stypułkowski

78'
  • 9. Lamine Diaby-Fadiga

64'

Jak wyglądał wyjściowy skład Legii na mecz towarzyski z Jagiellonią? W bramce stanął Gabriel Kobylak. Trójosobowy blok defensywny stworzyli Jan LeszczyńskiRafał Augustyniak i Steve Kapuadi. Na wahadłach pojawili się Paweł Wszołek i Ryoya Morishita, w środku pola znaleźli się Claude GoncalvesJuergen Elitim oraz Bartosz Kapustka. W ataku zagrali Jean-Pierre Nsame i Marc Gual.

Na początku spotkania legioniści budowali akcje krótkimi, dynamicznymi podaniami. Niejednokrotnie linia obrony, na czele z Leszczyńskim, tłumiła wysoki pressing Jagiellonii, wychodząc z niego bez szwanku. Gospodarze szukali również dalszych przerzutów, po takich zagraniach Gual był bliski zdobycia bramki, lecz sędzia dwukrotnie dopatrzył się spalonego.

W 30. minucie Legia objęła prowadzenie. Gola strzelił Nsame, który – stojąc przy dalszym słupku – dobijał wcześniejsze uderzenie Guala po dośrodkowaniu Wszołka. Trzeba przyznać, że trafienie przyćmiło niemrawy występ kameruńskiego napastnika, który przez większość czasu był poza grą i nie potrafił w pełni wykorzystać warunków fizycznych, a gdy zawodnicy chcieli zagrać do niego z autu na zastawienie, to z jego ust można było usłyszeć "no, no, no".

Na boisku cały czas utrzymywała się napięta atmosfera, a pod koniec pierwszej połowy, po faulu Afimico Pululu na Augustyniaku, zawodnicy obu drużyn wdali się w szarpaninę oraz ostrą wymianę zdań. W wyniku tego zdarzenia napastnik białostoczan obejrzał czerwoną kartkę.

Druga połowa rozpoczęła się koncertowo dla warszawiaków. Po błędzie w defensywie Jagiellonii, do piłki dorwał się Kapustka, a potem Gual, który strzałem po ziemi podwyższył prowadzenie. Po chwili przestoju, miejscowi osadzili się na połowie rywala i zaczęli dążyć do strzelenia kolejnego gola, często do szczęścia brakowało centymetrów.

W 70. minucie na boisku pojawił się Ruben Vinagre. Nowy zawodnik Legii zaprezentował swoje imponujące przyspieszenie, choć po każdej szybszej akcji potrzebował parę głębokich wdechów. W końcówce kilka groźniejszych strzałów oddała też Jagiellonia, lecz każdy z nich lądował w rękach Kacpra Tobiasza. Ostatecznie zespół z Warszawy wygrał 2:0.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:0 (1:0)