Josue Pesqueira Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1

Ostatnie mecze z Piastem – 4 wygrane w 13 spotkaniach

Redaktor Maciej Ziółkowski

Maciej Ziółkowski

03.08.2024 10:00

(akt. 31.07.2024 22:11)

W najbliższą niedzielę, 4 sierpnia (godz. 20:15), Legia zagra u siebie z Piastem Gliwice w 3. kolejce Ekstraklasy. Stołeczna drużyna wygrała 4 z 13 ostatnich spotkań z tym przeciwnikiem.

Ostatni raz Legia grała z Piastem 17 marca 2024 roku. Wówczas wygrała u siebie 3:1 w 25. kolejce Ekstraklasy i przełamała się po 6 meczach bez zwycięstwa. Stołeczny zespół objął prowadzenie po ładnym golu Josue z rzutu wolnego, goście wyrównali po lobie Fabiana Piaseckiego, a potem dwie bramki (m.in. piękne trafienie w okienko) w barwach "Wojskowych" zdobył Marc Gual, który ustalił wynik. Od 64. minuty gospodarze grali w dziesiątkę po bezpośredniej czerwonej kartce dla Pawła Wszołka.

25. KOLEJKA EKSTRAKLASY: LEGIA WARSZAWA – PIAST GLIWICE 3:1 (2:1)
Josue (17. min.), Gual (41. min., 47. min.) – Piasecki (33. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Elitim, Ribeiro, Josue – Munoz, Pyrka
CZERWONA KARTKA: Wszołek (64. minuta, Legia, za brutalny faul)

LEGIA: Hładun – Pankov, Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Kapustka, Elitim, Morishita (90' Jędrzejczyk) – Josue (83' Celhaka), Pekhart (90' Rosołek), Gual (66' Kapuadi)

PIAST: Plach – Pyrka, Mosór (88' Gwilia), Munoz (46' Huk), Czerwiński, Mokwa (67' Kądzior) – Chrapek (67' Szczepański), Kostadinov, Tomasiewicz, Felix – Piasecki

REMIS W GLIWICACH

We wrześniu 2023 roku "Wojskowi" zremisowali 1:1 w Gliwicach w 8. kolejce Ekstraklasy. Rywale objęli prowadzenie po golu Serhija Krykuna, goście wyrównali po bramce Ernesta Muciego. Nie zabrakło kontrowersji, jaką było niesłuszne ukaranie Josue drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, co sprawiło, że ówcześni wicemistrzowie Polski grali w dziesiątkę już od 42. minuty.

8. KOLEJKA EKSTRAKLASY: PIAST GLIWICE – LEGIA WARSZAWA 1:1 (1:0)
Krykun (45. min.) – Muci (69. min.)

ŻÓŁTE KARTKI: Dziczek, Kirejczyk, Tomasiewicz, Ameyaw, Pyrka – Josue, Muci, Elitim, Ribeiro
CZERWONA KARTKA: Josue (42. minuta, Legia, za drugą żółtą)

PIAST: Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis – Krykun (88' Bykowski), Dziczek, Tomasiewicz (80' Szczepański), Chrapek, Ameyaw – Kirejczyk (80' Kądzior)

LEGIA: Tobiasz – Pankov (58' Kapuadi), Jędrzejczyk, Ribeiro – Wszołek, Slisz, Elitim (88' Celhaka), Josue, Kun (58' Dias) – Pekhart (58' Gual), Muci (87' Rosołek)

RZUT KARNY JOSUE

W połowie lutego 2023 roku "Wojskowi" wygrali 1:0 z Piastem w Gliwicach w 21. kolejce Ekstraklasy po golu Josue (50. ligowy występ w barwach Legii), który wykorzystał rzut karny, wywalczony przez Tomasa Pekharta. Od 84. minuty zespół z Warszawy musiał radzić sobie w dziesiątkę, gdyż drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, został ukarany Bartosz Slisz.

– Za nami trudny mecz. Myślę, że w obu połowach zagraliśmy lepszy futbol. W takich spotkaniach potrzeba też szczęścia, my je mieliśmy, chodzi o rzut karny. Jestem bardzo zadowolony z energii, jaką włożyliśmy w tę grę, plus naszej solidnej postawy – mówił ówczesny trener Legii, Kosta Runjaić.

21. KOLEJKA EKSTRAKLASY: PIAST GLIWICE – LEGIA WARSZAWA 0:1 (0:0)
Josue (76. min. – k.)

ŻÓŁTE KARTKI: Katranis, Tomasiewicz, Dziczek, Czerwiński, Chrapek – Pekhart, Slisz, Jędrzejczyk
CZERWONA KARTKA: Slisz (84. minuta, Legia, za drugą żółtą)

PIAST: Plach – Pyrka, Mosór, Czerwiński, Katranis (90' Holubek) – Ameyaw (79' Felix), Dziczek (79' Kaput), Tomasiewicz (90' Sobczyk), Chrapek, Kądzior – Wilczek

LEGIA: Tobiasz – Nawrocki, Jędrzejczyk, Ribeiro – Johansson (62' Wszołek), Slisz, Sokołowski (62' Kapustka), Josue (90' Pich), Mladenović – Muci (85' Augustyniak), Pekhart (90' Rosołek)

Legioniści wygrali 3 z 4 ostatnich meczów z Piastem. Spotkanie 3. kolejki Ekstraklasy już w najbliższą niedzielę, 4 sierpnia (godz. 20:15), przy Łazienkowskiej.