Redaktor Krzysztof Muszyński

Krzysztof Muszyński

06.07.2024 15:00

(akt. 06.07.2024 21:37)

W sobotę, 6 lipca, Legia Warszawa zagrała dwa mecze towarzyskie w LTC. Najpierw wygrała 2:0 z Jagiellonią Białystok (mistrz Polski), a potem zremisowała 1:1 z Lechią Gdańsk (beniaminek Ekstraklasy) w szóstym sparingu przed startem sezonu 2024/2025. Jedyną bramkę w barwach stołecznego zespołu, ustalającą wynik drugiego wspomnianego spotkania, zdobył Jordan Majchrzak.
Sparingi letnie 2024/2025 - Przygotowania do sezonu 2024/2025
Legia WarszawaLegia Warszawa
1 1

(0:1)

Lechia GdańskLechia Gdańsk
06-07-2024 13:30 Książenice
18'
46'
48'
52'
55'
60'
60'
68'
78'
80'
87'
Centrum meczowe
Legia WarszawaLechia Gdańsk
  • 29. Bohdan Sarnawśkyj

60'
  • 11. Dominik Piła

• 4. Andrei Chindris

• 3. Elias Olsson

• 23. Miłosz Kałahur

80'
  • 5. Iwan Żelizko

• 6. Jan Biegański

80'
  • 99. Tomasz Neugebauer

60'
  • 7. Camilo Mena

68'
  • 30. Maksym Chłan

• 79. Kacper Sezonienko

Rezerwy

• 1. Szymon Weirauch

60'
  • 27. Louis D'Arrigo

60'
  • 9. Bohdan Wjunnyk

68'
  • 13. Adam Kardaś

80'
  • 14. Marcel Bajko

80'

Jak wyglądał podstawowy skład "Wojskowych" na sparing z Lechią? W bramce stanął Marcel Mendes-Dudziński, nowy zawodnik Legii. Trójosobowy blok defensywny stworzyli Artur JędrzejczykJan Ziółkowski i Viktor Karolak. Na wahadłach pojawili się Kacper Chodyna i Makana Baku, w środku pola znaleźli się Igor StrzałekWojciech Urbański oraz Luquinhas. W ataku zagrali Jordan MajchrzakBlaz Kramer.

Oba zespoły już od pierwszych minut chciały zaznaczyć obecność pod bramką rywala. Szczególnie intensywny początek miała Lechia, której skrzydłowi raz za razem napędzali kolejne akcje. W 18. minucie Camilo Mena najprawdopodobniej chciał dośrodkować, lecz wyszedł z tego centrostrzał, po którym piłka nabrała rotacji i wleciała do bramki Legii. Po stracie gola trudno było wrócić warszawiakom do rytmu w budowaniu akcji.

W wielu sytuacjach obrona Legii była dziurawa, spóźniona, a stoperzy mieli problem z przypilnowaniem rywala. Rozczarowania nie krył Goncalo Feio, który przy linii nie oszczędzał swoich piłkarzy. Po pierwszej połowie, nie licząc początku, ciężko było napisać coś pozytywnego o grze warszawiaków.

W drugiej połowie nastała mała pobudka legionistów, którzy z akcji na akcję zaczęli tworzyć coraz większe zagrożenie. W 55. minucie Majchrzak otrzymał podanie od Luquinhasa, z chłodną głową obrócił się z piłką i posłał ją do siatki. Mało do gry "Wojskowych" wnosił Chodyna. Nowy nabytek stołecznego klubu kilka razy miał problemy z opanowaniem futbolówki, a przy większym komforcie, mając dużo czasu, przeważnie ograniczał się do podania do najbliższego kolegi.

Mimo długiego przestoju, w końcówce stołeczna drużyna miała jeszcze kilka sytuacji, lecz po żadnej z nich piłka nie wpadła do bramki. Ostatecznie sparing z beniaminkiem Ekstraklasy zakończył się remisem 1:1.

SPARING: LEGIA WARSZAWA – LECHIA GDAŃSK 1:1 (0:1)
Majchrzak (55. min.) – Mena (18. min.)

Żółte kartki: Ziółkowski – Żelizko, Wjunnyk

LEGIA: Mendes-Dudziński (46' Hładun) – Jędrzejczyk, Ziółkowski, Karolak – Chodyna, Strzałek, Urbański, Luquinhas (60' Adkonis), Baku (52' Szczepaniak) – Majchrzak, Kramer (60' Rosołek)

LECHIA: Sarnawśkyj (60' Weirauch) – Piła, Chindris, Olsson, Kałahur (80' Bajko) – Neugebuer (60' D'Arrigo), Żelizko, Biegański (80' Kardaś) – Mena (68' Wjunnyk), Sezonienko, Chłań