Koniec. Legia wygrała aż 4:1z Radomiakiem!
    Kontra Radomiaka, Capita oddał strzał z 17. metra, trochę obok bliższego słupka
  • 90+2'
    Cztery minuty doliczone
  • 90+1'
    4:1 dla Legii! Miejscowi wyszli z kontrą, Gual zagrał do Kramera, ten odegrał do Urbańskiego, który trafił do siatki z 18. metra!
  • 89'
    Vinagre uderzył z 16. metra, tuż obok dalszego słupka
  • 88'
    Koptas złapał dośrodkowanie Luquinhasa
  • 86'
    Szybki atak Legii, Luquinhas podał do Urbańskiego, ten zagrał do Guala, który został zablokowany w polu karnym
  • 85'
    Żółte kartki dla Urbańskiego i Alvesa, między którymi doszło do małego spięcia
  • 84'
    Urbański płasko zagrał wzdłuż pola karnego do Kramera, ale zagranie zostało przecięte. Radomiak wyszedł z kontrą, ale Tobiasz świetnie obronił strzał Capity z lewej strony "szesnastki"
  • 82'
    Augustyniak sfaulował Rochę na 20. metrze od bramki Legii. Jordao trafił z wolnego w mur
  • 80'
    Chodyna za Wszołka, Urbański za Morishitę
  • 79'
    Capita sfaulowany przez Augustyniaka na boku boiska, rzut wolny dla Radomiaka, ale bez większego zagrożenia
  • 78'
    Zmiana w Radomiaku. Leandro schodzi, wchodzi Okoniewski
  • 77'
    Luquinhas sfaulowany przez Alvesa na połowie Radomiaka
  • 76'
    24 376 osób ogląda mecz z trybun
  • 76'
    Strata Guala, Leandro niecelnie uderzył z 14. metra na dalszy słupek. Było groźnie
  • 75'
    Kapuadi wygrał pojedynek z Rochą na boku boiska
  • 73'
    Faul Kapuadiego na wysokości koła środkowego
  • 70'
    3:1 dla Legii! Gual wykorzystał rzut karny!
  • 69'
    Goncalves sfaulowany w polu karnym Radomiaka przez Jakubika. "Jedenastka" dla Legii. Goście nie zgadzają się z tą decyzją. Żółte kartki dla Leandro, Jakubika, Rossiego
  • 67'
    Cielemęcki, były zawodnik Legii, za Peglowa
  • 66'
    Zmiana w Legii. Kapuadi za Jędrzejczyka
  • 64'
    Luquinhas za Kapustkę, Gual za Alfarelę
  • 63'
    Bardzo niecelny strzał Barcii z dystansu
  • 63'
    Leandro świetnie zagrał ze środka pola na prawą stronę boiska, za linię obrony, do Capity, który znalazł się sam na sam z Tobiaszem i go pokonał. Jest 2:1 dla Legii
  • 62'
    61' 2:1. Gol kontaktowy Radomiaka. Capita wykorzystał kontrę
  • 59'
    Żółta kartka dla Kramera za faul na Alvesie na połowie Radomiaka
  • 57'
    Wszołek przegrał pojedynek 1 na 1 z Mammadovem przy próbie wejścia w pole karne z prawej strony
  • 56'
    Kapustka trochę za wysoko zagrywał do Vinagre na lewą stronę. Goście wznowili grę z autu
  • 55'
    Vinagre sfaulowany przy próbie zejścia z lewej strony do środka
  • 53'
    Spokojniejszy fragment meczu
  • 51'
    Jędrzejczyk wybił piłkę z pola karnego po zagraniu Peglowa
  • 51'
    Niedokładne podanie prostopadłe Augustyniaka do Wszołka
  • 50'
    Rossi wraca do gry
  • 50'
    Legia wyszła z opresji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale na boisku leży jeszcze Rossi, który trzyma się za twarz
  • 49'
    Wszołek zablokował dośrodkowanie Leandro z lewej flanki, Radomiak ma korner
  • 48'
    Kapustka próbował miękko zagrać do Kramera, ale podanie przeciął Mammadov
  • 47'
    Jordao prostopadle zagrywał za linię obrony do Rochy, ale ten nie miał większych szans, by dopaść do piłki przed Barcią
  • 46'
    Zmiana w Radomiaku. Capita za Wolskiego
  • 46'
    Gramy!
  • 45+15'
    Do przerwy jest 2:0 dla Legii!
  • 45+5'
    Kapustka prostopadle zagrał do Alfareli, ten wycofał do "Kapiego", który skutecznie uderzył na wślizgu z 11. metra na dalszy słupek!
  • 45+3'
    2:0 dla Legii! Kapustka!
  • 45+3'
    Rzut wolny dla Legii, na wysokości 35. metra. Kapustka dośrodkował na 11. metr, piłka wybita
  • 45+2'
    Vinagre sfaulowany przy próbie dryblingu po lewej stronie boiska
  • 45+2'
    Ouattara zagrał z autu w pole karne, ale piłkę pewnie złapał Tobiasz
  • 45+1'
    Barcia wygrał pojedynek fizyczny z Ouattarą, ale goście mają jeszcze aut
  • 45+1'
    Pięć minut doliczonych do pierwszej połowy
  • 45'
    Morishita oddał płaski, mocny, ale niecelny strzał z 20. metra
  • 44'
    Vinagre dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, doszło do zamieszania, ale goście wybili piłkę. Po chwili Vinagre miękko dograł na środek "szesnastki", do Augustyniaka, który dobrze przyjął futbolówkę, ale ostatecznie nie zdołał oddać strzału pod presją
  • 43'
    Morishita zablokowany w polu karnym przez Mammadova
  • 43'
    Leandro zagrywał za linię obrony, do Peglowa, ale podawał trochę za mocno. Piłkę złapał Tobiasz
  • 41'
    Wszołek popędził prawym skrzydłem, zagrał w pole karne, gdzie doszło do odbijanki, ostatecznie Koptas złapał piłkę
  • 40'
    Radomiak wyszedł z kontrą, Peglow dostał podanie na wolne pole, ale jego dośrodkowanie z prawej flanki na dalszy słupek przeciął Goncalves
  • 38'
    1:0 dla Legii! Kramer wykorzystał rzut karny!
  • 37'
    Mamy VAR... Mammadov zagrywał piłkę ręką przy wcześniejszym strzale Kapustki, jest karny dla Legii!
  • 36'
    Ajj! Kapustka trochę niecelnie uderzył z 14. metra na dalszy słupek
  • 35'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 34'
    Odbiór Alfareli na własnej połowie, Legia w posiadaniu
  • 33'
    Legia ma korner. Kapustka dośrodkował na 8. metr, piłka wybita
  • 32'
    Luizao opuszcza boisko na noszach, zmienia go Jordao
  • 31'
    Luizao usiadł na boisku, znowu jest opatrywany
  • 30'
    Luizao i Morishita wracają do gry
  • 29'
    Luizao spadł na plecy Morishity, obaj ucierpieli w pojedynku, są opatrywani
  • 28'
    Jakubik zatrzymał Wszołka, Legia wznowiła grę z autu
  • 27'
    Przeciągnięte dośrodkowanie Jakubika z lewej strony w pole karne, grę wznowił Tobiasz
  • 26'
    Ouattara wygrał pojedynek z Barcią, jego dośrodkowanie przeciął Augustyniak, po chwili Peglow niedokładnie uderzył z 17. metra na dalszy słupek
  • 25'
    Ouattara zagrał z autu na bliższy słupek, Rossi zgrał głową, Tobiasz piąstkował, a Alves niecelnie uderzył z woleja, z ok. 17. metra
  • 24'
    Alves dośrodkował z prawej strony na środek pola karnego, ale Rossi nie sięgnął piłki, nie zdołał oddać strzału głową
  • 23'
    Vinagre wybił piłkę po dośrodkowaniu z rożnego na bliższy słupek, potem Goncalves wybił futbolówkę na aut
  • 23'
    Goncalves przeciął podanie Luizao, ale po chwili stracił piłkę pod presją. Ouattara dośrodkował z prawej flanki w pole karne, piłka wybita, goście mają korner
  • 21'
    Kapustka sfaulował Luizao na połowie Radomiaka
  • 20'
    Rocha zablokował Barcię, przejął piłkę, wbiegł w pole karne z prawej strony, ale jego strzał obronił Tobiasz
  • 19'
    Vinagre został sfaulowany na ok. 35. metrze od bramki gości. Legioniści krótko rozegrali rzut wolny, ale Morishita nie dopadł do podania w "szesnastkę"
  • 19'
    Vinagre ładnie zszedł do środka, podał do Alfareli, po chwili Kramer ucierpiał w kontakcie z Rossim, ale może grać dalej
  • 16'
    Alfarela dobrze zagrał na wolne pole do Wszołka, ten podał z prawej strony "szesnastki" wzdłuż boiska, do Kramera, który nieczysto uderzył pod presją
  • 14'
    Rzut wolny dla Radomiaka, na wysokości 35. metra. Leandro został zablokowany po strzale, a Legia wyszła z obiecującą kontrą, przy której strzał Kramera z 18. metra złapał Koptas
  • 12'
    Barcia i Goncalves przechwycili piłkę na wysokości koła środkowego. Legia była w ataku pozycyjnym. Po chwili Morishita uderzył z 20. metra, a Koptas złapał futbolówkę
  • 10'
    Mammadov może grać dalej
  • 10'
    Goncalves miękko zagrał na prawą stronę do Wszołka, który faulował w ataku. Mammadov ucierpiał w walce o piłkę
  • 9'
    Tobiasz wyszedł z własnego pola karnego i posłał celne, dalekie podanie
  • 8'
    Legioniści odebrali piłkę na połowie Radomiaka. Morishita podał w pole karne do Alfareli, ale ten nieudanie uderzył z tzw. pierwszej piłki
  • 7'
    Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego na 16. metr, do Vinagre, który nieczysto uderzył z woleja, ale zdołał dopaść do piłki i ją utrzymać
  • 7'
    Odbiór Augustyniaka w środku pola, po chwili Kramer i Kapustka niezbyt dobrze przyjęli piłkę na ok. 16. metrze
  • 5'
    Kapustka miękko zagrał na wolne pole do Wszołka, ale Mammadov umiejętnie się zastawił i pozwolił piłce opuścić boisko
  • 5'
    Niecelny przerzut Jędrzejczyka do Vinagre
  • 4'
    Niezły drybling Kramera, który po chwili celnie dograł na prawą flankę do Wszołka. Moment później Augustyniak sprytnie podał prostopadle w pole karne, do "Wszołiego", który został uprzedzony
  • 3'
    Wszołek miękko zagrał na prawe skrzydło do Alfareli, którego uprzedził Mammadov
  • 2'
    Rzut wolny dla Radomiaka, bliżej prawej strony boiska. Leandro dośrodkował na dalszy słupek, gdzie Mammadov faulował Wszołka
  • 1'
    Faul Morishity na wysokości koła środkowego
  • 1'
    Gramy!
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Kapuadi, Pekhart, Chodyna, Pankov, Kun, Gual, Urbański, Luquinhas
  • Skład Legii na mecz z Radomiakiem: Tobiasz – Jędrzejczyk, Augustyniak, Barcia – Wszołek, Kapustka, Goncalves, Morishita, Vinagre – Kramer, Alfarela
  • W Radomiu, oprócz Cielemęckiego i Kikolskiego, jest jeszcze paru zawodników z przeszłością w stołecznym klubie. To Jan Grzesik, Mateusz Cichocki oraz Rafał Wolski, który zagrał 38 razy w pierwszej drużynie "Wojskowych", zdobył osiem bramek i dwa Puchary Polski (2011, 2012)
  • Do Radomiaka dołączyli m.in. Zie Ouattara (UD Leiria), Rahil Mammadov (ŁKS – rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron), Capita (Hapoel Jerozolima), a także Radosław Cielemęcki (Wisła Płock; były piłkarz Legii) i Maciej Kikolski, który został wypożyczony na rok z Łazienkowskiej
  • Latem doszło do wielu zmian u "Zielonych". Klub opuścili Lisandro Semedo (Wieczysta Kraków), Filip Majchrowicz (Górnik Zabrze), Dawid Abramowicz (Puszcza Niepołomice), Luis Machado (Kitchee FC), Luka Vusković (KVC Westerlo) i Gabriel Kobylak, który wrócił do Legii po zakończeniu wypożyczenia
  • Radomiak do końca minionego sezonu nie był pewny utrzymania. Zespół z Radomia przegrał aż 6 z 7 ostatnich meczów (jedyna wygrana z… Legią) poprzednich rozgrywek i ostatecznie zajął 15. miejsce, mając zaledwie punkt przewagi nad strefą spadkową. Po trzech spotkaniach (przełożona gra ze Śląskiem Wrocław) obecnych zmagań ligowych uzbierał trzy "oczka"
  • Odkąd Radomiak wrócił do Ekstraklasy w 2021 roku, zagrał sześć spotkań oficjalnych z Legią. Do tej pory oba kluby, których kibice mają zgodę od listopada 2017 r., wygrywały po trzy razy. W minionej rundzie "Wojskowi" ulegli "Zielonym" w Warszawie aż 0:3. Od 6. minuty gospodarze rywalizowali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Bartosza Kapustki. O ile przez dłuższy czas było więcej przewinień niż dogodnych sytuacji, to goście wykorzystali lepszy moment w drugiej połowie i strzelili trzy gole w 13 minut. Była to najwyższa porażka Legii odkąd trenerem jest Goncalo Feio. Portugalczyka długo ta przegrana bolała i zapewne dziś będzie mu bardzo zależało, aby się zrewanżować
  • Zanim Legia zagra z zespołem z Kosowa, postara się poprawić pozycję w walce o najważniejszy cel w trwającym sezonie, czyli mistrzostwo Polski. O ile drużyna Goncalo Feio miała bardzo dobry początek w lidze, to ostatnio nie wygrała dwóch spotkań (1:2 z Piastem Gliwice, 2:2 z Puszczą Niepołomice) i straciła pięć punktów. Teraz czeka ją domowy mecz przyjaźni z Radomiakiem Radom, który zaczął ligę od wyjazdowego zwycięstwa nad GKS Katowice (2:1), a potem przegrał u siebie z Jagiellonią Białystok (2:3) i Górnikiem Zabrze (1:2)
  • Legia przystąpi do najbliższego spotkania w niezłych nastrojach, gdyż udało jej się awansować do ostatniej (4.) rundy eliminacji Ligi Konferencji. Warszawiacy osiągnęli dobry punkt wyjścia w Danii, gdzie zwyciężyli 3:2. W rewanżu przeżywali trudne chwile, przegrywali po golu z rzutu karnego, ale ostatecznie zremisowali 1:1 po bramce Radovana Pankova, wyeliminowali rywali i znajdują się na autostradzie do fazy ligowej. "Wojskowi" są faworytem rywalizacji z Dritą Gnjilane, którą w przeszłości zdołali już ograć
  • Witamy! Legioniści są świeżo po awansie do 4. rundy el. Ligi Konferencji, a teraz wracają do walki o mistrzostwo Polski i zagrają u siebie z Radomiakiem. O ile na trybunach będzie świetna, zgodowa atmosfera, to na boisku nie zabraknie twardej rywalizacji o ligowe punkty. Mecz 5. kolejki PKO Ekstraklasy już w niedzielę, 18 sierpnia (godz. 17:30). Transmisja w CANAL+ SPORT 3, CANAL+ ONLINE i TVP SPORT, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Legia WarszawaRadomiak Radom
35'

35' Bruno Jordao za Luizao

38' Blaz Kramer (k.)

38'
46'

46' Capita za Rafał Wolski

58'
61'

61' Capita

67'

67' Radosław Cielemęcki za Joao Peglow

67' Leandro

67' Damian Jakubik

68'

68' Raphael Rossi

70' Marc Gual (k.)

70'
78'

78' Krystian Okoniewski za Leandro