Strzałek powalczył w defensywie i zatrzymał Zwoźnego na boku boiska
    Strzałek ruszył środkiem, podał do Kuna, który stracił piłkę
    Sześć minut doliczonych
  • 90'
    Bąk za Pięczka
  • 87'
    Ajjj! Chodyna uderzył z 15. metra, z prawej nogi na dalszy słupek, nieco obok bramki
  • 86'
    Wracamy do gry
  • 84'
    Doszło do odpalenia pirotechniki, przerwa w grze, gdyż część boiska została "pokryta" dymem
  • 83'
    Strzałek za Luquinhasa
  • 83'
    Nie ma karnego! Zanim doszło do zagrania ręką przez Celhakę, sędziowie z VAR-u dopatrzyli się spalonego Nagamatsu
  • 80'
    Rzut karny dla Korony, Celhaka zagrał piłkę ręką, blokując podanie Pięczka
  • 79'
    Tobiasz piąstkował po dośrodkowaniu z rożnego, Legia chciała wyjść z kontrą, ale nie wyszło
  • 78'
    Ziółkowski wybił piłkę po płaskim dograniu Błanika na 6. metr
  • 77'
    Kun za Vinagre
  • 77'
    Dalmau i Remacle schodzą, wchodzą Szykawka i Nuno
  • 76'
    Gual zagrał do Vinagre, ten dośrodkował na środek pola karnego, do niepilnowanego Luquinhasa, który ładnie uderzył z powietrza, z prawej nogi. Jest 1:0 dla Legii!
  • 76'
    1:0 dla Legii! Ładny gol Luquinhasa, asysta Vinagre!
  • 73'
    Gual zablokowany na 10. metrze
  • 73'
    Pekhart sfaulowany na własnej połowie
  • 72'
    Korona miała rzut wolny, doszło do zamieszania, strzał Błanika zablokował Ziółkowski
  • 70'
    Strata Pekharta na własnej połowie, Korona w ataku pozycyjnym
  • 66'
    Kapuadi wybił piłkę z własnego pola karnego, po zamieszaniu
  • 65'
    Długosz i Fornalczyk schodzą, wchodzą Błanik i Nagamatsu
  • 62'
    Vinagre dośrodkował z rzutu wolnego na środek pola karnego, ale Korona wybiła piłkę
  • 61'
    Żółta kartka dla Ziółkowskiego za faul na Dalmau w środku pola
  • 60'
    Trzy zmiany w Legii. Pekhart za Kramera, Chodyna za Wszołka, Celhaka za Goncalvesa
  • 59'
    Obaj zawodnicy są opatrywani
  • 58'
    Kapustka krótko rozegrał rzut wolny, Vinagre dośrodkował w pole karne, Gual musnął piłkę głową, ale nie doszło do strzału. Chwilę później Wszołek i Matuszewski ucierpieli w starciu na boku boiska
  • 57'
    Goncalves sfaulowany w środku pola
  • 54'
    Remacle dośrodkował z rożnego na środek pola karnego, Dalmau nie opanował piłki, Wszołek ją wybił
  • 54'
    Gual dobrze zagrał do Kapustki, który nieco zwolnił akcję, po chwili niedokładnie wycofał. Korona wyszła z kontrą, ostatecznie Ziółkowski przeciął groźne dośrodkowanie do Długosza
  • 51'
    Kapustka do Wszołka, ten dośrodkował na 7. metr, do Kramera, który niedokładnie główkował
  • 50'
    Długosz pojawił się po prawej stronie pola karnego, ale został zatrzymany przez Kapuadiego
  • 50'
    Pankov został przypressowany przez Matuszewskiego i wybił piłkę na aut
  • 48'
     Marc Gual
  • 48'
    Wszołek nie sięgnął piłki po dalszym podaniu Ziółkowskiego na prawe skrzydło
  • 48'
    Legioniści utrzymują się przy piłce
  • 47'
    Blaz Kramer
  • 47'
    Gual nie zrozumiał się z Wszołkiem, Hiszpan chciał prostopadle zagrywać w pole karne
  • 46'
    Legia w posiadaniu
  • 46'
    Gramy!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy, do przerwy Legia remisuje 0:0 z Koroną
  • 45+1'
    Kapuadi krótko rozegrał rzut wolny, Korona wybiła dośrodkowanie Vinagre, a strzał Guala został zablokowany na 13. metrze
  • 45+1'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Goncalves sfaulowany na 35. metrze od bramki Korony, rzut wolny dla Legii
  • 44'
    Żółte kartki dla Wszołka i Fornalczyka, który od razu doskoczył do wahadłowego Legii przy wcześniejszym starciu "Wszołiego" z Dalmau
  • 43'
    Zagotowało się na boisku, doszło do starcia Wszołka z Dalmau, który upadł na murawę po kontakcie z zawodnikiem Legii, odbił się od jego klatki piersiowej
  • 40'
    Kapustka podprowadził piłkę, potem nieprzyjemnie upadł po kontakcie z Malarczykiem, po chwili Gual miękko zagrał w pole karne do Wszołka, który nieczysto uderzył na bliższy słupek
  • 39'
    Kapustka dośrodkował z rzutu wolnego, z 30. na 6. metr, ale Korona wyszła z opresji
  • 38'
    Luquinhas przełożył dwóch rywali i został sfaulowany przez Remacle. Rzut wolny dla Legii, nieco bliżej lewej strony
  • 37'
    Przerzut Ziółkowskiego do Wszołka został przecięty przez Matuszewskiego
  • 36'
    Mocny, ale trochę niedokładny strzał Fornalczyka z lewej flanki na dalszy słupek
  • 35'
    Pankov przeprowadził akcję na prawej flance, przełożył dwóch rywali, ale niedokładnie podawał. Po chwili Goncalves popełnił faul w środku pola na Dalmau i został ukarany żółtą kartką
  • 33'
    Dalmau był dobrze pilnowany przez Ziółkowskiego na 16. metrze, ostatecznie niecelnie uderzył
  • 32'
    Kramer stracił piłkę w środku pola, ale Korona nie wyszła z kontrą, tylko rozgrywała na własnej połowie. Po chwili Pięczek został sfaulowany przez Wszołka na boku boiska
  • 31'
    Goście budują atak pozycyjny
  • 30'
    Luquinhas wraca na boisko
  • 29'
    Brazylijczyk jest opatrywany przez lekarzy, trzyma się za prawą nogę
  • 28'
    Luquinhas znowu ucierpiał, tym razem w kontakcie z Długoszem. Leży na wysokości koła środkowego
  • 26'
    Pankov przeciął dośrodkowanie Długosza na środek pola karnego, chwilę później Dalmau trafił z 10. metra w poprzeczkę!
  • 24'
    Luquinhas gra dalej
  • 24'
    Luquinhas zagrał kombinacyjnie z Kramerem, a po chwili ucierpiał w kontakcie z Trojakiem (był faul, ale zastosowano przywilej korzyści), który potem został ukarany żółtą kartką
  • 22'
    Legioniści w ataku pozycyjnym
  • 21'
    Remacle chciał prostopadle podać w pole karne do Dalmau, ale zagranie zostało przecięte
  • 20'
    Faul Pankova w ataku
  • 20'
    Vinagre popędził lewym skrzydłem, ale stracił piłkę, gdyż doskoczyło do niego dwóch rywali. Po chwili Legia odzyskała futbolówkę
  • 18'
    Fornalczyk sfaulował Wszołka, który chciał zabrać się do kontry
  • 18'
    Legia miała rzut wolny, próbowała stworzyć szansę po tzw. ponowieniu, ale nie doszło do strzału
  • 17'
    To powinien być gol na 1:0 dla Legii! Kapustka miękko zagrał na dalszy słupek, na lewą stronę pola karnego, do Vinagre, ten zgrywał na 3. metr, do Kramera, który miał świetną szansę, ale jego strzał obronił Dziekoński!
  • 15'
    Wszołek sfaulowany na własnej połowie, w bocznym sektorze
  • 14'
    Vinagre posłał dalekie podanie do Guala, ale Dziekoński wyszedł z własnego pola karnego i wybił piłkę głową
  • 13'
    Tobiasz posłał dalekie podanie w kierunku Vinagre, którego uprzedził Zwoźny. Chwilę później Korona wyszła z kontrą, ale "Wojskowi" oddalili zagrożenie, odbierając piłkę w bocznym sektorze własnego pola karnego
  • 12'
    Warszawiacy budują atak pozycyjny
  • 12'
    Kapuadi faulował Długosza w pojedynku powietrznym, w bocznym sektorze boiska. Korona miała rzut wolny, na wysokości koła środkowego. Remacle zagrał na 20. metr, doszło do zamieszania, po chwili Hofmeister niedokładnie podawał prostopadle do Matuszewskiego
  • 10'
    Kapuadi miękko zagrał do Luquinhasa, który nie zdołał przyjąć piłki na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 9'
    Luquinhas podprowadził piłkę, podał do Vinagre, którego przypressował Zwoźny. Ostatecznie wahadłowy Legii nie utrzymał futbolówki w boisku
  • 8'
    Malarczyk przerzucił piłkę na prawą flankę, ale Vinagre wygrał pojedynek z Długoszem. Moment później wahadłowy Legii został sfaulowany przez Remacle
  • 7'
    Kielczanie przy piłce na własnej połowie
  • 6'
    Zwoźny źle przyjął piłkę, którą odebrał Luquinhas. Po chwili Vinagre przeciągnął dośrodkowanie na dalszy słupek, futbolówkę złapał Dziekoński
  • 5'
    Korona buduje grę od tyłu
  • 5'
    Kontra Legii, Gual podał do Luquinhasa, który przegrał pojedynek 1 na 1 w środku pola
  • 3'
    Było teraz trochę górnych podań i główek, ostatecznie Gual faulował w środku pola
  • 2'
    Dalekie podanie Kapuadiego w kierunku Guala, ale piłkę złapał Dziekoński
  • 1'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 1'
    Gramy!
  • Kapitanem Legii w niedzielnym meczu jest Bartosz Kapustka
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Pekhart, Augustyniak, Chodyna, Alfarela, Celhaka, Kun, Jędrzejczyk, Strzałek
  • Skład Legii na mecz z Koroną Kielce: Tobiasz – Pankov, Ziółkowski, Kapuadi – Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas, Vinagre – Kramer, Gual
  • – Legia jest dziś innym zespołem. Nie będę porównywał pracy poprzedniego szkoleniowca (Kosty Runjaicia – red.) z trenerem Goncalo Feio, ale stołeczna drużyna gra inaczej, jest konkretna, ma ciekawy pomysł. Trzeba się naprawdę mocno napracować, by doprowadzić ją do słabszego dnia – dodał Kuzera
  • Legioniści grali z Koroną 40 razy. Zwyciężyli 25-krotnie, 7 meczów zremisowali, 8 przegrali (81 goli strzelonych, 44 stracone). Warszawiacy wygrali 7 z 10 ostatnich spotkań z zespołem z Kielc. Na początku poprzedniego sezonu pokonali u siebie 1:0 żółto-czerwonych w 5. kolejce Ekstraklasy, po bramce Makany Baku, który niedawno definitywnie przeszedł do Atromitosu Ateny
  • Kielczanie zaczęli sezon od falstartu, przegrywając na wyjeździe aż 0:3 z Pogonią Szczecin. – Przeanalizowaliśmy nasz występ. Wiemy, co mogliśmy zrobić lepiej, a także jak przygotować się do meczu z Legią. Zdajemy sobie sprawę, w jakim jesteśmy momencie i że potrzebujemy punktów. Wyjdziemy na mecz pełni wiary w to, co robimy. Przed nami spotkanie z kategorii najtrudniejszych, ale to do zrobienia. To nie jest niewykonalna misja – wyjaśniał Kuzera, który nie skorzysta w niedzielę m.in. z Dominicka Zatora, Jakuba Konstantyna, Danny'ego Trejo, Marcusa Godinho i Nono (kontuzjowani)
  • W ostatnich tygodniach Korona pozyskała kilku nowych zawodników. Do żółto-czerwonych dołączyli Shuma Nagamatsu (Znicz Pruszków), Wiktor Długosz (Raków Częstochowa), Wojciech Kamiński (Odra Opole), Pedro Nuno (Sabail FK), Pau Resta (Sabadell FC), Bartłomiej Smolarczyk (FC Dordrecht) i Konrad Matuszewski (Warta Poznań), który w przeszłości reprezentował Legię Warszawa. Do klubu, po wypożyczeniach, wrócili Hubert Zwoźny (Radunia Stężyca) oraz Marcel Zapytowski (Birkirkara FC). Kielce opuścili m.in. Marius Briceag (Arges Piteszti), Konrad Forenc (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Petteri Forsell (Sanliurfaspor), Jakub Łukowski (Widzew Łódź), Bartosz Kwiecień, Jacek Podgórski (obaj Miedź Legnica) i Dalibor Takac (FC Kosice)
  • Korona zakończyła sezon 2023/24 na 14. miejscu w Ekstraklasie, zapewniając sobie utrzymanie dopiero w ostatniej kolejce, po zaskakującym zwycięstwie wyjazdowym nad Lechem (2:1) i porażce Warty Poznań z Jagiellonią Białystok. W trakcie letnich przygotowań drużyna z Kielc zagrała pięć sparingów. Dwukrotnie wygrała (6:1 z Górnikiem Łęczna, 4:1 z Ruchem Chorzów), raz zremisowała (1:1 z Motorem Lublin) i poniosła dwie porażki (po 0:3 z Radomiakiem Radom i Piastem Gliwice)
  • – Trzeba wznieść się na wyżyny umiejętności i realizować to, co sobie założymy przed meczem. Wiemy, że Legia korzysta z prostych środków i jest w tym bardzo skuteczna. W mojej opinii, ruszyła się. Dużo biega, jest agresywna, cały czas prowokuje, stara się dominować i wychodzi jej to naprawdę nieźle. Przed nami trudne wyzwanie. Jesteśmy w stanie rywalizować z każdym, ale musimy być na najwyższym poziomie. Nigdy nie zabraknie nam chęci i ochoty – analizował Kuzera
  • – Legia zawsze ma jakość. Widać, że zrobiła dobre transfery. Wyglądała bardzo solidnie w czwartkowym meczu eliminacji Ligi Konferencji, ale grała z drużyną, od której jesteśmy lepsi. Warszawiakom będzie trudniej z nami. Rywale przyjadą się z nami bić – tłumaczył bramkarz klubu z Kielc, Xavier Dziekoński
  • – Wiemy, że spotkania z warszawiakami w Kielcach są zawsze bardzo emocjonujące, chcemy to powtórzyć. Spróbujemy zrobić wszystko, by zapunktować. Nie będzie łatwo, lecz mamy wsparcie, jest olbrzymie zainteresowanie nadchodzącym meczem, co bardzo nas cieszy. Nie będziemy sami. W niedzielę wszyscy staniemy się jednością i postaramy się, by był to słabszy dzień dla Legii – opowiadał trener Korony, Kamil Kuzera
  • W niedzielę Legia postara się o to, by znowu wygrać, tym razem z Koroną w Kielcach, gdzie ostatnio nie szło jej za dobrze, o czym świadczy fakt, że nie odniosła zwycięstwa w żadnym z trzech poprzednich spotkań. W połowie 2022 roku zremisowała 1:1, a w minionym sezonie odpadła w 1/8 finału Pucharu Polski (1:2 po dogrywce) i zdobyła tylko punkt ligowy (3:3), mimo że prowadziła przez prawie cały mecz
  • Dwa mecze, dwie wygrane, dwa czyste konta, pięć debiutów. Warszawiacy dobrze weszli w sezon 2024/25. Na inaugurację Ekstraklasy pokonali Zagłębie Lubin (2:0), a w ostatni czwartek udanie zaczęli walkę o Ligę Konferencji, rozbijając Caernarfon (6:0) w pierwszym spotkaniu 2. rundy eliminacji. Trzy gole strzelił Marc Gual (pierwszy hat-trick piłkarza Legii w Europie od 12 lat), po bramce zdobyli Blaz Kramer i Claude Goncalves, padło też samobójcze trafienie Stephena McMullana. Okazały wynik z Walijczykami przełożył się na trzecie najwyższe zwycięstwo "Wojskowych" w pucharach w historii. – Wykonaliśmy obowiązek – mówił trener Goncalo Feio
  • Witamy! Legia może czuć się podbudowana wygranymi z Zagłębiem Lubin i walijskim Caernarfon, a teraz postara się o podtrzymanie serii. Tym razem zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce, która zaczęła sezon od wysokiej porażki. Mecz 2. kolejki Ekstraklasy już w niedzielę, 28 lipca (godz. 20:15). Transmisja w CANAL+ SPORT 3, CANAL+ 4K i CANAL+ ONLINE, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Korona KielceLegia Warszawa

22' Miłosz Trojak

22'

41' Mariusz Fornalczyk

41'

64' Dawid Błanik za Wiktor Długosz

64' Shuma Nagamatsu za Mariusz Fornalczyk

64'
74'

75' Jewgienij Szykawka za Adrian Dalmau

75' Nuno za Martin Remacle

75'

90' Daniel Bąk za Marcel Pięczek