90'
  • 90+4'
    Koniec! Legia wygrała 5:2 z Motorem!
  • 90+4'
    Gual zagrał za linię obrony, Morishita podał wzdłuż pola karnego do Nsame, który trafił do siatki. Jest 5:2!
  • 90+2'
    5:2 dla Legii! Nsame!
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 90'
    4:2. Wszołek podał pod nogi N'Diaye, ten skutecznie uderzył z 18. metra na bliższy słupek
  • 88'
    N'Diaye oddał strzał z 17. metra, Tobiasz złapał piłkę
  • 88'
    Wszołek wybił piłkę po dośrodkowaniu z rożnego
  • 84'
    Morishita zagrał wzdłuż pola karnego, Nsame finalizował akcję, piłka wpadła do siatki, ale gol nie został uznany z powodu spalonego
  • 83'
    Morishita zabrał się do kontry, ale Brkić wygrał z nim pojedynek sam na sam
  • 82'
    Faul Celhaki na wysokości koła środkowego
  • 80'
    Ceglarz mocno zagrał z wolnego, piłka wybita
  • 79'
    N'Diaye sfaulowany przez Augustyniaka na boku boiska, rzut wolny dla Motoru na wysokości pola karnego i żółta kartka dla "Augusta"
  • 78'
    Korner dla Motoru. Wolski dośrodkował na bliższy słupek, piłka wybita. Po chwili Tobiasz złapał centrę Ceglarza
  • 77'
    Zmiany w obu zespołach. Kubica za Caliskanera, Chodyna za Vinagre
  • 75'
    Vinagre miękko zagrywał w kierunku Kapustki, dośrodkowanie przecięte
  • 73'
    Morishita zatrzymany przez Bartosa na boku boiska
  • 73'
    Brkić złapał strzał Vinagre z dystansu
  • 70'
    Zmiany w Legii. Nsame za Pekharta, Morishita za Luquinhasa
  • 69'
    4:1 dla Legii! Gual do Celhaki, ten zagrał do Kapustki, który podprowadził piłkę i skutecznie uderzył z 18. metra na dalszy słupek!
  • 66'
    Kontra Legii, ale Gual niedokładnie podawał w pole karne
  • 64'
    Dwie zmiany w Motorze. Bartos za Rudola, Simon za Mraza
  • 63'
    Motor
  • 63'
    Motor
  • 60'
    Dwie zmiany w Legii. Gual za Alfarelę, Celhaka za Goncalvesa
  • 60'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki, Ziółkowski podbił piłkę, Pekhart był naciskany przez Wójcika na dalszym słupku
  • 59'
    Vinagre znowu dośrodkował z wolnego, goście wyszli z opresji
  • 59'
    Vinagre dośrodkował z wolnego, piłka wybita, po chwili faulowany był Goncalves na boku boiska
  • 57'
    Żółta kartka dla Ceglarza, który dyskutował z sędzią o tej sytuacji
  • 57'
    Wójcik faulował Vinagre na połowie Motoru
  • 54'
    Alfarela trafił z 14. metra w słupek! Po chwili gra została przerwana z powodu faulu w ataku
  • 53'
    Faul w ataku Vinagre, żółta kartka dla wahadłowego Legii
  • 50'
    Świetna akcja Legii na małej przestrzeni, na jeden kontakt. Vinagre do Ziółkowskiego, ten kapitalnie odegrał do Alfareli, który minął Brkicia w sytuacji sam na sam, piłka odbiła się jeszcze od zawodnika "Wojskowych" i wpadła do siatki. Jest 3:1 dla Legii!
  • 48'
    3:1 dla Legii! Alfarela!
  • 47'
    Vinagre przeciągnął dośrodkowanie z rzutu rożnego, Ceglarz wybił piłkę
  • 47'
    Barcia podłączył się do ofensywy poprzez podprowadzenie piłki, potem strzał Luquinhasa z ostrego kąta został zablokowany przez Wójcika i trafił w boczną siatkę
  • 46'
    Dwie zmiany w Motorze. Samper za Scaleta, Wójcik za Stolarskiego
  • 46'
    Gramy!
  • 45+6'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia prowadzi 2:1 z Motorem!
  • 45+5'
    Wolski miękko zagrał z rzutu wolnego w pole karne, Augustyniak wybił piłkę
  • 45+5'
    Żółta kartka dla Luquinhasa za faul na Najemskim, na 35. metrze od bramki Legii
  • 45+4'
    Motor krótko rozegrał rzut wolny, po chwili strzał Ceglarza został zablokowany
  • 45+4'
    Ceglarz sfaulowany przez Augustyniaka po lewej stronie boiska, na 25. metrze od bramki Legii
  • 45+2'
    Vinagre dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, gdzie Augustyniak zagrał z Wszołkiem, ale goście wyszli z opresji
  • 45+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 45+1'
    Żółta kartka dla Rudola za faul na Luquinhasie na 40. metrze od bramki Motoru
  • 45'
    Kapustka sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 45'
    Trener Motoru, Mateusz Stolarski, też obejrzał żółtą kartkę
  • 44'
    Żółta kartka dla trenera Legii, Goncalo Feio
  • 44'
    Kapustka miękko zagrywał w pole karne do Pekharta, który upadł na murawę po kontakcie z Rudolem. Nie ma rzutu karnego
  • 42'
    Legia w posiadaniu na połowie rywali
  • 40'
    Żółta kartka dla N'Diaye za faul na połowie Legii, na Goncalvesie
  • 39'
    Vinagre dośrodkował z lewej flanki w pole karne, Kapustka został zablokowany po strzale z 15. metra
  • 38'
    Luquinhas sfaulowany w środku pola
  • 36'
    2:1 dla Legii! Wszołek wykorzystał rzut karny!
  • 36'
    Rzut karny dla Legii! Przy piłce Wszołek
  • 35'
    Mamy VAR! Sędzia ogląda powtórki na monitorze
  • 35'
    Gra wstrzymana. Stolarski zagrywał piłkę ręką we własnym polu karnym...
  • 34'
    Kontra Motoru, ale Ceglarz niedokładnie podawał prostopadle w pole karne
  • 33'
    Augustyniak mocno uderzył z prawej strony boiska, ale Brkić odbił piłkę!
  • 32'
    Alfarela podał do Kapustki, ten wygrał pojedynek z Caliskanerem i skutecznie, płasko uderzył z 15. metra na dalszy słupek. Brkić nie zdołał złapać piłki. Jest 1:1!
  • 30'
    1:1! Kapustka!
  • 29'
    Caliskaner zatrzymany na boku boiska przez Augustyniaka. Potem Kapustka za mocno zagrywał prostopadle do Wszołka
  • 29'
    Strata Alfareli na połowie Motoru
  • 28'
    Kapustka miękko zagrywał do Pekharta, Najemski wybił piłkę
  • 27'
    Ceglarz uderzył z 18. metra na dalszy słupek, niewiele zabrakło
  • 26'
    Kapustka! Pomocnik Legii uderzył z 25. metra, z lewej nogi, ale piłka przeleciała tuż obok bliższego słupka
  • 25'
    Ależ zamieszanie w polu karnym Legii po rzucie rożnym dla Motoru. Wolski dośrodkował, Najemski zgrywał, a Mraz trafił w słupek!
  • 24'
    Legia miała rzut wolny z prawej strony, na wysokości 30. metra. Kapustka dośrodkował na 12. metr, piłka wybita. Ceglarz zabrał się do kontry, ograł Vinagre, lecz jego centrę z prawej strony przeciął Goncalves
  • 23'
    Kapustka dośrodkował z rzutu rożnego na 11. metr, Barcia nie sięgnął piłki, potem Brkić piąstkował po centrze Vinagre
  • 22'
    Vinagre dośrodkował z lewej strony na środek pola karnego, Brkić uprzedził Pekharta, a strzał Wszołka został zablokowany
  • 21'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 20'
    Kapustka zagrał z Alfarelą, potem "Kapi" został zablokowany po strzale z prawej strony "szesnastki". Ostatecznie był spalony
  • 19'
    Brkić złapał dośrodkowanie Vinagre z lewej flanki
  • 18'
    Rudol zagrał z autu w pole karne, wybijał Augustyniak. Potem Pekhart przeciął podanie Ceglarza
  • 18'
    Ziółkowski przeciął podanie wzdłuż pola karnego Legii
  • 16'
    Brkić złapał płaski strzał Pekharta z rzutu karnego...
  • 15'
    Zmiana decyzji! Rzut karny dla Legii!
  • 14'
    Luquinhas sfaulowany przez Stolarskiego na linii 16. metra. Na razie Legia ma rzut wolny
  • 13'
    Luquinhas prostopadle do Vinagre, ale jego dośrodkowanie było niecelne
  • 12'
    Alfarela chciał prostopadle podać w pole karne do Pekharta, ale zagranie zostało przecięte
  • 11'
    1:0 dla Motoru. Wolski dośrodkował z rożnego na 8. metr, do Rudola, który główkował tak, że piłka odbiła się od dalszego słupka i wpadła do siatki
  • 9'
    Wolski dośrodkował z prawej flanki na 5. metr, ale Augustyniak wybił piłkę. Potem Stolarski prostopadle podał w "szesnastkę" do N'Diaye, którego strzał na bliższy słupek obronił Tobiasz
  • 8'
    Vinagre dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Ziółkowski nie trafił w piłkę. Potem Barcia zbyt lekko uderzył, Brkić spokojnie złapał futbolówkę
  • 7'
    Rudol zagrał z autu w pole karne, Pekhart wybił piłkę, Legia wyszła z kontrą. Vinagre dośrodkował na 11. metr do Aflareli, ale Luberecki świetnie przeciął to zagranie
  • 7'
    Motor miał rzut wolny, bliżej prawej strony. Wolski dośrodkował na dalszy słupek, Ziółkowski wybił piłkę głową. Potem Goncalves przeciął centrę, a Augustyniak zablokował Lubereckiego
  • 6'
    Stolarski może grać dalej
  • 5'
    Stolarski jest opatrywany przez lekarzy
  • 5'
    Stolarski sfaulowany przez Goncalvesa na 40. metrze od bramki Legii, żółta kartka dla zawodnika "Wojskowych"
  • 4'
    Wolski dośrodkował z rożnego na 14. metr, Kapustka wybił piłkę poza pole karne
  • 3'
    Barcia zablokował N'Diaye na prawym skrzydle, korner dla Motoru
  • 2'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, Pekhart zgrywał głową, potem dośrodkowanie Vinagre zostało przecięte
  • 1'
    Gramy!
  • Czekamy na początek meczu
  • Boisko zostało "pokryte" dymem z powodu odpalenia pirotechniki
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Kapuadi, Chodyna, Pankov, Celhaka, Morishita, Gual, Urbański, Nsame
  • Skład Legii na mecz z Motorem: Tobiasz – Augustyniak, Ziółkowski, Barcia – Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas, Vinagre – Pekhart, Alfarela
  • Ogółem legioniści zagrali 21 razy z Motorem. Zwyciężyli 14-krotnie, 4 spotkania zremisowali, 3 przegrali. Ostatni raz oba zespoły mierzyły się ze sobą o stawkę w grudniu 2021 roku. Wówczas "Wojskowi" wygrali 2:1 w Lublinie po bramkach Luquinhasa i Szymona Włodarczyka, dzięki czemu awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski
  • W kadrze lublinian wciąż jest pokaźne grono zawodników z przeszłością przy Łazienkowskiej. To Michał Król, Arkadiusz Najemski, Marcel Gąsior, Kacper Wełniak, Patryk Romanowski (ostatnia runda na wypożyczeniu w Polonii Bytom) i Paweł Stolarski, który zagrał 44 mecze w pierwszym zespole "Wojskowych" (dwa gole, dwa mistrzostwa Polski)
  • Latem do Motoru dołączyli Marek Bartos (FK Zeleziarne Podbrezova), Ivan Brkić (Nefcti Baku), Krzysztof Kubica (Benevento Calcio – roczne wypożyczenie z opcją wykupu), Kaan Caliskaner (koniec transferu czasowego z Eintrachtu Brunszwik do Jagiellonii Białystok), Christopher Simon (Generation Foot Dakar) czy Sergi Samper (FC Andorra), który grał kiedyś w Barcelonie. Lublin opuściło m.in. trzech byłych piłkarzy Legii, czyli Piotr Kusiński (KKS Kalisz), Kamil Wojtkowski (Stal Stalowa Wola) i Damian Sędzikowski
  • Żółto-biało-niebiescy zaczęli obecny sezon od porażki z Rakowem Częstochowa (0:2), potem wygrali 2:0 z Lechią Gdańsk, a następnie remisowali z Koroną Kielce (1:1), GKS-em Katowice (0:0) i Puszczą Niepołomice (0:0). Ich mecz z Jagiellonią Białystok, który miał się odbyć 10 sierpnia, został przełożony na wniosek mistrza Polski. Na tę chwilę beniaminek zajmuje 13. pozycję w Ekstraklasie z dorobkiem sześciu punktów w pięciu spotkaniach
  • Motor to beniaminek, który niedawno wrócił do Ekstraklasy po 32 latach przerwy. W minionym sezonie zajął 4. miejsce po 34 kolejkach I ligi, a w barażach wygrał z Górnikiem Łęczna (po rzutach karnych) i Arką Gdynia. Dla lublinian, którzy trochę ponad rok temu występowali w II lidze, był to drugi awans z rzędu, tym razem pod wodzą Mateusza Stolarskiego, czyli byłego asystenta Feio, który w marcu br. zastąpił go na stanowisku pierwszego trenera
  • – Przed niedzielnym meczem towarzyszy mi duma, bo zdaję sobie sprawę, że beze mnie Motor nie byłby tu, gdzie jest. Wiem, jak dużo włożyłem w klub z Lublina – nie tylko sportowo, ale też organizacyjnie, by wyglądało to tak, jak wygląda. Teraz jestem niesamowicie szczęśliwym człowiekiem, że mogę być trenerem Legii Warszawa i ją reprezentować. Chcę być mistrzem Polski. Emocje, które mi towarzyszą, są takie, by po raz kolejny przygotować się do spotkania w szczegółach i rywalizować na najlepszym możliwym poziomie, przed własną publicznością, która zasługuje na następne zwycięstwo. Ta wygrana pozwoli nam być – w najgorszym wypadku – dwa punkty za liderem Ekstraklasy. To będzie oznaczało, że zakończymy pierwszy maraton sezonu w europejskich pucharach i w czubie tabeli – tłumaczył Feio
  • Teraz Legia zmierzy się u siebie z Motorem, czyli byłym klubem Feio. We wrześniu 2022 roku Portugalczyk przejmował lublinian, którzy zajmowali ostatnią (18.) pozycję w tabeli II ligi. Mimo trudnej sytuacji stanął na wysokości zadania i sprawił, że jego ówczesna drużyna wskoczyła na wyższy poziom, zaczęła punktować, stopniowo polepszać sytuację i grać przyjemnie dla oka. Wówczas obecny szkoleniowiec "Wojskowych" dokonał czegoś praktycznie niemożliwego, gdyż awansował na zaplecze Ekstraklasy poprzez wygrane baraże. W minionych rozgrywkach kontynuował bardzo solidną pracę w wyższej klasie rozgrywkowej. Żółto-biało-niebiescy dwukrotnie pokonali Lechię Gdańsk (spadkowicz Ekstraklasy), wygrali z Polonią w Warszawie, przez pewien czas byli wiceliderem tabeli i kończyli 2023 r. na 3. miejscu. W marcu br., po 24. kolejce ligowej, plus serii trzech meczów bez zwycięstwa, 34-latek niespodziewanie zrezygnował z funkcji trenera "Motorowców", których zostawił na 5. lokacie. Niecałe pięć miesięcy temu wrócił na Łazienkowską, gdzie pracował wcześniej przez 5,5 roku. Zastąpił zwolnionego Kostę Runjaicia
  • Awans do Ligi Konferencji sprawił, że Legia osiągnęła pierwszy z trzech celów w trwającym sezonie. Warszawiakom zostało jeszcze zdobycie Pucharu Polski oraz zrealizowanie kluczowego założenia, czyli mistrzostwa kraju, po które sięgnęli ostatni raz w 2021 roku. Na tę chwilę "Wojskowi" zajmują 4. miejsce w Ekstraklasie z dorobkiem 11 punktów (trzy zwycięstwa, dwa remisy, porażka) i pięcioma "oczkami" straty do liderującego Lecha Poznań, który zagrał o jedno spotkanie więcej
  • Warszawiacy mają za sobą wymęczony awans do Ligi Konferencji poprzez wygrany dwumecz z Dritą Gnjilane. W poprzednim tygodniu zwyciężyli 2:0 u siebie, a w ostatni czwartek pokonali rywali 1:0 w Prisztinie po golu Tomasa Pekharta w 1. minucie czasu doliczonego do drugiej połowy. Stołeczna drużyna drugi raz z rzędu trafiła do wspomnianego europejskiego pucharu, zarobiła 3 695 000 euro, a na początku października zacznie rywalizację w fazie ligowej, w trakcie której zmierzy się z Realem Betis Balompie (dom), Djurgardens IF (wyjazd), Omonią (wyjazd), FC Lugano (dom), FK TSC Backa Topola (wyjazd) i Dinamem Mińsk (dom)
  • – Obciążenie stawów, po graniu na takiej nawierzchni jak w Kosowie, jest trochę większe. Do tego dochodzi też podróż do Warszawy. Z punktu widzenia zespołu, który reprezentuje Polskę w pucharach jak mało kto i zdobywa punkt za punktem, na niekorzyść działa pora niedzielnego meczu, który rozpocznie się o godz. 14:45. Skupiamy się na tym, na co mamy wpływ. Posiadamy dobre warunki do regeneracji. Wiemy, o co gramy, chcemy być mistrzem kraju. To ostatni wysiłek podczas pierwszego maratonu w sezonie. Nie ma żadnych obaw, jest chęć zagrania spotkania – mówił trener Legii, Goncalo Feio
  • Witamy! Legia jest świeżo po awansie do Ligi Konferencji, a tuż przed przerwą reprezentacyjną spróbuje poprawić sytuację w walce o mistrzostwo Polski. Stołeczna drużyna zmierzy się u siebie z beniaminkiem, Motorem Lublin. Spotkanie 7. kolejki Ekstraklasy już w niedzielę, 1 września (godz. 14:45). Transmisja w CANAL+ SPORT 3 i CANAL+ ONLINE, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Legia WarszawaMotor Lublin
9'

9' Sebastian Rudol

36' Paweł Wszołek (k.)

36'
40'

40' Mbaye N'Diaye

45'

45' Sebastian Rudol

46'

46' Sergi Samper za Mathieu Scalet

46' Filip Wójcik za Paweł Stolarski

56'

56' Piotr Ceglarz

64'

64' Christopher Simon za Samuel Mraz

64' Marek Bartos za Sebastian Rudol

76'

76' Krzysztof Kubica za Kaan Caliskaner