• Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do śledzenia naszych materiałów pomeczowych
  • 90+7'
    Koniec. Legia przegrała 0:1 z Rakowem
  • 90+6'
    Kiks Wszołka na własnej połowie, aut dla Rakowa. Żółta kartka dla trenera Papszuna
  • 90+5'
    Pekhart na spalonym
  • 90+5'
    Rajd Otieno, który minął Kapustkę i Augustyniaka, wbiegł w pole karne, ale Tobiasz złapał jego strzał
  • 90+4'
    Żółta kartka dla Berggrena
  • 90+4'
    Żółta kartka dla Kapuadiego
  • 90+4'
    Raków utrzymuje się przy piłce na połowie Legii
  • 90+2'
    Sześć minut doliczonych
  • 90+1'
    Morishita niedokładnie uderzył z lewej strony pola karnego. Nsame pokazał, że warto do niego wycofać
  • 90+1'
    Żółte kartki dla Silvy i Brunesa
  • 90'
    Brunes leżał w polu karnym Legii, ale ostatecznie gra dalej
  • 88'
    Korner dla Legii. Vinagre dośrodkował na 9. metr, piłka wybita. Po chwili Celhaka miękko zagrał w pole karne, lecz goście wyszli z opresji. Potem Ameyaw minął Celhakę, który go sfaulował i obejrzał żółtą kartkę
  • 87'
    Silva ucierpiał w kontakcie z Augustyniakiem, ale może grać dalej
  • 85'
    Raków mógł, a nawet powinien prowadzić 2:0. Brunes prostopadle podał do Silvy, ten zagrał do niepilnowanego Koczerhina, który znalazł się sam na sam z Tobiaszem, ale spudłował z bliska
  • 84'
    Augustyniak miękko dośrodkował w pole karne, piłka wybita. Raków wyszedł z kontrą, ostatecznie Wszołek faulował Silvę w środku pola
  • 83'
    Vinagre zszedł do środka i został sfaulowany na własnej połowie
  • 83'
    Ajjj! Morishita dośrodkował z lewej strony na dalszy słupek, do niepilnowanego Kapudiego, który główkował po koźle, ale Trelowski złapał piłkę
  • 81'
    Pekhart za Jędrzejczyka
  • 79'
    Augustyniak dośrodkował na środek pola karnego, do Nsame, który trochę niecelnie główkował
  • 79'
    Vinagre gra dalej
  • 78'
    Vinagre leży na boisku, ucierpiał po kontakcie z Mosórem
  • 77'
    Legia - Raków
  • 77'
    Legia
  • 75'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki w pole karne, do Guala, którego uprzedził Rodin
  • 73'
    Zmiana w Legii. Morishita za Luquinhasa
  • 73'
    Luquinhas prostopadle podał do Guala, który nie dopadł do piłki w polu karnym
  • 72'
    Kontra Legii, Vinagre popędził lewym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie wybił Berggren
  • 71'
    Czerwony kartonik dla Macieja Treutza-Kuszyńskiego (fizjoterapeuta Legii)
  • 71'
    Żółta kartka dla Kapustki
  • 69'
    Koczerhin podprowadził piłkę środkiem, ale Celhaka udanie odebrał piłkę. Legia chciała wyjść z kontrą, ale sędzia przerwał grę... Na boisku leżał Svarnas
  • 68'
    Legia w posiadaniu w środku pola
  • 66'
    Niecelny strzał Guala z 20. metra na dalszy słupek
  • 65'
    Zmiana w Rakowie. Mosór za kontuzjowanego Rundicia
  • 63'
    Nsame oddał mocny strzał z 14. metra, ale Trelowski udanie interweniował. Poza tym, napastnik Legii był na spalonym
  • 62'
    Zmiana w Legii. Gual za Alfarelę
  • 62'
    Żółta kartka dla bramkarza Rakowa, Dusana Kuciaka, który siedzi na ławce
  • 61'
    Otieno przeciął prostopadłe podanie Kapustki
  • 60'
    Odbiór Celhaki w środku pola
  • 59'
    Koczerhin trafił z wolnego w mur
  • 59'
    Rzut wolny dla Rakowa na 30. metrze od bramki Legii
  • 57'
    Zmiana w Rakowie. Otieno za Lamprou
  • 56'
    Kapustka sfaulowany w środku pola
  • 56'
    Dalekie podanie Rodina w kierunku Ameyawa, Legia przejęła piłkę
  • 55'
    Kapustka prostopadle do Wszołka, ten dośrodkował z prawej strony w pole karne, ostatecznie Trelowski złapał uderzenie "Kapiego" z 14. metra
  • 53'
    Wszołek dośrodkował z prawej strony w pole karne, w kierunku Nsame, który nie sięgnął piłki
  • 53'
    Kapuadi wygrał pojedynek z Ameyawem przed polem karnym Legii
  • 52'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 50'
    Kapustka niedokładnie uderzył z 18. metra
  • 49'
    Lamprou sfaulował Augustyniaka na wślizgu
  • 48'
    Brunes za kontuzjowanego Makucha
  • 48'
    Makuch sfaulował Celhakę na połowie Legii, w dodatku ucierpiał w tej akcji. Napastnik Rakowa jest opatrywany przez lekarzy, zmieni go Brunes
  • 46'
    Dwie zmiany w Legii. Kapuadi za Barcię, Celhaka za Goncalvesa
  • 46'
    Gramy!
  • 45+4'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia przegrywa 0:1 z Rakowem
  • 45+3'
    Kontra Legii, ale Berggren przeciął podanie Vinagre
  • 45+2'
    Goncalves oddał mocny, ale nieudany strzał z dystansu
  • 45+1'
    Vinagre dośrodkował na środek pola karnego, Trelowski złapał piłkę
  • 45+1'
    Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Barcia wraca na boisko
  • 45'
    Barcia był opatrywany przez lekarzy
  • 44'
    Trelowski piąstkował po dośrodkowaniu Augustyniaka w kierunku Nsame
  • 43'
    Tudor dośrodkował na dalszy słupek, Ameyaw zdołał uprzedzić Wszołka i wycofać do Koczerhina, ten nie trafił w piłkę, do której dopadł jeszcze Silva i trafił do siatki z 8. metra. Raków prowadzi 1:0
  • 41'
    1:0 dla Rakowa. Silva
  • 41'
    Kontra Rakowa, Lamprou został zablokowany przez Kapustkę po strzale z pola karnego
  • 40'
    Vinagre zagrał na wolne pole do Alfareli, ale Trelowski wyszedł poza "szesnastkę" i wybił piłkę
  • 38'
    Silva zagrał z autu w pole karne Legii, Alfarela wybił piłkę
  • 37'
    Kapustka dośrodkował z rożnego, a Nsame główkował z 9. metra w spojenie!
  • 36'
    Kapustka dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Makuch wybił piłkę na kolejny korner dla Legii
  • 36'
    Wszołek dośrodkował z prawej strony na środek pola karnego, w kierunku Nsame, Svarnas wybił futbolówkę głową, Augustyniak dopadł do piłki w polu karnym, ale Trelowski obronił jego strzał z ostrego kąta
  • 34'
    Augustyniak dobrze popracował w odbiorze z Kapustką
  • 33'
    Legia w posiadaniu na własnej połowie
  • 31'
    Alfarela wbiegł w pole karne, ale nie wygrał pojedynku z Rodinem, w dodatku faulował obrońcę Rakowa i obejrzał żółtą kartkę
  • 30'
    Silva próbował wbiec w pole karne z lewej strony, ale zatrzymał go wracający Wszołek
  • 29'
    Silva nie miał większych szans, by przejąć piłkę po dalekim podaniu na lewe skrzydło
  • 28'
    Barcia przeciął zagranie na boku boiska, wybijając piłkę na aut
  • 28'
  • 27'
    Jędrzejczyk wybił piłkę głową po dograniu Tudora
  • 27'
    Barcia wybił piłkę po dośrodkowaniu w pole karne
  • 26'
    Barcia wprowadził piłkę, ale za mocno zagrał za linię obrony do Wszołka
  • 25'
    Barcia sfaulowany przez Makucha na ok. 16. metrze od bramki Legii
  • 25'
    Barcia przeciął górne podanie
  • 24'
    Vinagre dośrodkował z rzutu wolnego na 15. metr, piłka wybita. Legia odzyskała futbolówkę, ale nie zdołała stworzyć szansy z tzw. ponowienia stałego fragmentu
  • 23'
    Vinagre sfaulowany przez Ameyawa na wysokości 35. metra od bramki Rakowa
  • 22'
    Żółta kartka dla trenera Feio
  • 21'
    Berggren sfaulował Luquinhasa w środku pola
  • 21'
    Dalekie podanie do Silvy, ale jego podanie wzdłuż bramki przeciął Jędrzejczyk
  • 20'
    Kapustka zagrywał w pole karne, był rykoszet, Luquinhas próbował dopaść do piłki, która mu odskoczyła
  • 19'
    Spokojny fragment meczu
  • 18'
    Prostopadłe podanie do Koczerhina, który zagrał do Silvy, ten dośrodkował na 10. metr, ale Vinagre wybił piłkę. Gospodarze wyszli z kontrą, która przeszła w atak pozycyjny
  • 17'
    Augustyniak został zablokowany w pobliżu własnej bramki, przy próbie podania, ostatecznie Legia miała aut
  • 16'
    Odbiór Goncalvesa na połowie Legii, po chwili Raków założył wysoki pressing i odzyskał piłkę w środku pola
  • 15'
    Raków w ataku pozycyjnym
  • 14'
    Augustyniak niedokładnie zagrywał prostopadle do Wszołka. Aut dla Rakowa na wysokości koła środkowego
  • 13'
    Ameyaw dośrodkował z prawej flanki na dalszy słupek, Lamprou nie miał większych szans, by sięgnąć piłkę
  • 12'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne Rakowa, w kierunku Jędrzejczyka, który popełnił faul w ataku, na Berggrenie
  • 12'
    Dalekie podanie Jędrzejczyka do Nsame, ale Raków oddalił zagrożenie. Po chwili Legia odzyskała piłkę na połowie przyjezdnych, Vinagre dośrodkował z lewej flanki w pole karne, lecz przyjezdni wybili futbolówkę
  • 11'
    Legioniści spokojnie konstruują kolejny atak
  • 10'
    Goncalves krótko rozegrał rzut wolny, po chwili Vinagre dośrodkował na prawą stronę "szesnastki", ale goście wyszli z opresji
  • 9'
    Luquinhas sfaulowany przez Berggrena na 40. metrze od bramki Rakowa
  • 9'
    Niedokładne dośrodkowanie Lamprou z lewej strony boiska na dalszy słupek. Grę wznowił Tobiasz
  • 8'
    Dalekie podanie Barcii do Nsame, ale Trelowski wyszedł z bramki i wybił piłkę
  • 7'
    Luquinhas próbował przeprowadzić indywidualną akcję na boku boiska, ale ostatecznie popełnił faul w ataku na Svarnasie
  • 6'
    Jędrzejczyk wygrał pojedynek 1 na 1 z Silvą w polu karnym Legii. Miejscowi próbowali przeprowadzić szybką akcję, którą skasował Svarnas
  • 5'
    Alfrela zabrał się do kontry, został sfaulowany w środku pola
  • 4'
    Trelowski wznawia grę, Silva może kontynuować rywalizację
  • 3'
    Silva leży na boisku, jest opatrywany przez lekarzy. Wahadłowy Rakowa ucierpiał po kontakcie z Augustyniakiem
  • 3'
    Dalekie podanie Barcii do Nsame, obrońcy Rakowa przecięli górne zagranie
  • 2'
    Odbiór Kapustki na własnej połowie
  • 2'
    Faul Luquinhasa w środku pola
  • 1'
    Legia buduje grę od tyłu
  • 1'
    Wszołek na spalonym po prostopadłym podaniu Luquinhasa
  • 1'
    Gramy!
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Kapuadi, Pekhart, Chodyna, Pankov, Celhaka, Kun, Morishita, Gual
  • Skład Legii na mecz z Rakowem: Tobiasz – Augustyniak, Jędrzejczyk, Barcia – Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas, Vinagre – Nsame, Alfarela
  • Do tej pory Legia zagrała 18 meczów ligowych z Rakowem. Stołeczna drużyna zwyciężyła 9-krotnie, 6 spotkań zremisowała, a 3 przegrała. – Pierwsza rywalizacja trenerska na linii Marek Papszun – Goncalo Feio? Do takiej doszło w Pucharze Polski, w Lublinie, gdzie wygraliśmy 3:0. To będzie drugi raz. Nie ma dla mnie większego znaczenia, kto jest po drugiej stronie. Personalnie nie odbieram tego jako spotkania szkoleniowców, tylko zespołów, klubów – opowiadał 50-latek, który prowadzi ekipę z Częstochowy
  • – Za nami pierwsza przerwa reprezentacyjna. Staraliśmy się maksymalnie wykorzystać czas, którego zawsze mało. Myślę, że dobrze pracowaliśmy. Jedyny mankament był taki, że nie mieliśmy do dyspozycji aż 10 zawodników – po pięciu kontuzjowanych i tych, którzy pojechali na zgrupowania drużyn narodowych. Ważne, że kadrowicze wrócili zdrowi, są gotowi do meczu – mówił Papszun na piątkowej konferencji prasowej
  • Raków przystępował do przerwy reprezentacyjnej jako siódmy zespół Ekstraklasy (11 punktów; 3 wygrane, 2 remisy, 2 porażki), przegrywając ostatnio 0:1 z Piastem Gliwice po golu… Michaela Amayewa, który dołączył do "Medalików" w ostatnim dniu okna transferowego – tak, jak Jesus Diaz (Stal Rzeszów – roczne wypożyczenie z opcją pierwokupu). Wcześniej klub z Częstochowy zakontraktował też m.in. byłego stopera Legii, czyli Ariela Mosóra, który do niedawna występował w Piaście
  • – O sile rywala najlepiej mówić po meczu. Raków jest przeciwnikiem, którego szanujemy, nie trzeba go nikomu przedstawiać. Częstochowianie udowodnili już wartość w lidze, nieprzypadkowo wciąż są jednym z kandydatów do mistrzostwa Polski – analizował Feio, który debiutował w roli trenera Legii przeciwko… "Medalikom". Wówczas spotkanie w Częstochowie zakończyło się wynikiem 1:1. Obie bramki padły po strzałach głową, które poprzedziły dośrodkowania. Warszawiacy objęli prowadzenie po golu Tomasa Pekharta (asysta Radovana Pankova), a miejscowi wyrównali za sprawą Ante Crnaca, który niedawno przeszedł do Norwich City za 11 mln euro
  • – Czy mam sentyment do Rakowa? Bardzo szanuję moje byłe kluby, bo dzięki nim – i osobom, które spotkałem – wykształciłem się, rozwijałem jako trener i człowiek. Najwięcej emocji czy odczuć, które mi teraz towarzyszą, jest związanych z tym, że prowadzę Legię, która ma fenomenalną grupę ludzi – chodzi o piłkarzy, sztab, pracowników – i posiada wokół siebie największą społeczność kibiców w Polsce. Czuję z tego dumę, zadowolenie – opowiadał Feio, który spędził 2,5 roku w Częstochowie, gdzie pracował w sztabie Papszuna w pierwszym sezonie po awansie "Medalików" do Ekstraklasy. Dołożył cegiełkę do dwóch wicemistrzostw i Pucharów Polski, a także krajowego Superpucharu
  • – Mecz z Rakowem będzie widowiskiem sportowym, nie spodziewam się prowokacji, jakichś zachowań, mogących eskalować złe emocje. A nawet gdyby tak się stało, to mamy wpływ na siebie. Nieważne z kim gramy, odpowiedzią jest to, co robimy na boisku. Każdy z nas musi o tym pamiętać, zaczynając ode mnie – mówił Feio, który ma niemal optymalną sytuację kadrową. Portugalczyk może skorzystać ze wszystkich piłkarzy, oprócz Juergena Elitima, który rehabilituje się po operacji uszkodzonej łąkotki, w środę odstawił kule. Normalnie trenuje Artur Jędrzejczyk, który stracił przytomność we Wrocławiu, po zderzeniu głowami z Tobiaszem
  • Portugalczyk opowiadał tuż po spotkaniu z Motorem, że kadra stołecznego zespołu jest zbudowana pod ewentualną grę na czterech obrońców. Tłumaczył też, że "Wojskowi" występowali tak w wielu momentach rywalizacji z lublinianami, a Raków to doskonały przeciwnik, by zmienić system. Niewykluczone, że Legia będzie chciała zaskoczyć częstochowian nowym ustawieniem (np. w ofensywie), by mecz nie toczył się na warunkach "Medalików", jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach
  • – W przerwie reprezentacyjnej działaliśmy kompleksowo. Poprawialiśmy praktycznie każdą fazę gry. Nareszcie był czas, by solidnie poćwiczyć, odbyć dłuższe jednostki treningowe. Pracowaliśmy nad formacjami, funkcjonowaniem całej drużyny, stałymi fragmentami i – co zostało zapowiedziane – trochę innym ustawieniem, szczególnie pod kątem gry ofensywnej. Wszystko przebiegało zgodnie z planem, bez większych zakłóceń. Ten okres jeszcze bardziej utwierdził nas w tym, jak dobrym zespołem jesteśmy, jeśli chodzi o relacje, połączenie między ludźmi, wiarę w to, co robimy. To dla nas niezwykle istotne – mówił trener Legii, Goncalo Feio, na piątkowej konferencji prasowej
  • Dzięki wysokiemu zwycięstwu w ostatnim meczu, Legia zajmowała 2. pozycję w lidze po siedmiu kolejkach (14 punktów; 4 zwycięstwa, 2 remisy, 1 porażka). Przed nią kilka ważnych występów. Tuż po przerwie reprezentacyjnej czeka ją trudne zadanie, ponieważ zmierzy się z Rakowem. W 8 spotkaniach Ekstraklasy zespół Marka Papszuna strzelił tylko 5 goli, tracąc przy tym zaledwie 3. W niedzielnej rywalizacji groźną bronią częstochowian mogą być stałe fragmenty, które są piętą achillesową "Wojskowych" w obecnych rozgrywkach, oraz kontry, które "Medaliki" potrafią wykorzystywać
  • Legia Warszawa rozbiła u siebie Motor Lublin 5:2 w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną. W jej trakcie na zgrupowania kadr narodowych pojechali Kacper Tobiasz (Polska U-21), Marcel Mendes-Dudziński, Jordan Majchrzak, Wojciech Urbański, Jan Ziółkowski, Maximillian Oyedele (Polska U-20), Jakub Adkonis, Jan Leszczyński i Mateusz Szczepaniak (Polska U-18). Dodatkowo uwagę kibiców przyciągała saga transferowa Blaza Kramera, który ostatecznie trafił do tureckiego Konyasporu
  • Witamy! Legia Warszawa wraca do gry po przerwie reprezentacyjnej. Stołeczny zespół, który spędził ten okres na 2. miejscu w tabeli, zmierzy się u siebie z Rakowem Częstochowa. Hit 8. kolejki Ekstraklasy odbędzie się w niedzielę, 15 września, o godzinie 17:30. Transmisja w CANAL+ ONLINE, CANAL+ SPORT 3, CANAL+ 4K oraz TVP Sport, a także na sport.tvp.pl. Tradycyjnie zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Legia WarszawaRaków Częstochowa
41'

41' Jean Carlos Silva

48'

48' Jonatan Braut Brunes za Patryk Makuch

56'

56' Erick Otieno za Lazaros Lamprou

65'

65' Ariel Mosór za Milan Rundić

90'

90' Jean Carlos Silva

90' Jonatan Braut Brunes