Koniec. Legia zremisowała 2:2 z Puszczą w Krakowie
    Faul w ataku Guala
  • 90+7'
    Vinagre dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, piłka wybita, Puszcza wyszła z kontrą, ale Chodyna przeciął zagranie
  • 90+7'
    Morishita! Japończyk uderzył z dystansu pod poprzeczkę, Komar świetnie interweniował
  • 90+6'
    Siplak wrócił na boisko
  • 90+5'
    Vinagre mocno zagrał z wolnego w pole karne, doszło do zamieszania, Komar i Pankov odbili piłkę, Gual wycofał, ale gra została przerwana, gdyż Siplak jest opatrywany przez lekarzy, ma rozcięty nos
  • 90+4'
    Luquinhas sfaulowany, rzut wolny dla Legii na wysokości 30. metra
  • 90+3'
    Abramowicz zagrywał z autu na wysokości koła środkowego, ostatecznie Jakuba faulował Guala w ataku
  • 90+2'
    Alfarela wrócił na boisko
  • 90+2'
    Vinagre sfaulowany na wysokości koła środkowego
  • 90+1'
    Pięć minut doliczonych
  • 90+1'
    Alfarela jest opatrywany przez lekarzy
  • 89'
    Vinagre płasko dograł z lewej flanki na 16. metr, Walski wybił piłkę
  • 89'
    Alfarela wywalczył aut pod presją trzech rywali
  • 86'
    Tobiasz kapitalnie interweniował po potężnym strzale Radeckiego pod poprzeczkę!
  • 85'
    Radecki za Kossidisa, Walski za Serafin
  • 84'
    Strata Augustyniaka, który sfaulował Cholewiaka na połowie Puszczy i obejrzał żółtą kartką
  • 83'
    Morishita do Chodyny, którego dośrodkowanie zostało zablokowane
  • 82'
    Abramowicz zagrał z autu w pole karne, Pankov wybił piłkę
  • 80'
    Stępień był opatrywany przez lekarzy, ale może grać dalej
  • 80'
    Pankov za Jędrzejczyka
  • 79'
    Barcia nie zrozumiał się z Alfarelą przy prostopadłym podaniu
  • 76'
    Abramowicz dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek, Vinagre wybił piłkę. Po chwili Tobiasz złapał centrę Craciuna z prawej flanki
  • 76'
    Lee do Abramowicza, ale jego wycofanie na 15. metr było niecelne. Legia wyszła z kontrą, a strzał Guala z 17. metra został zablokowany i złapany przez Komara
  • 74'
    Abramowicz zagrał daleko z autu w pole karne, Legia wybiła piłkę
  • 73'
    W drugiej połowie Puszcza ma więcej do powiedzenia z przodu, częściej kreuje
  • 72'
    Vinagre przeciął prostopadłe podanie w polu karnym
  • 72'
    Strzał Serafina zablokowany przez Kapuadiego
  • 72'
    Chodyna przeciął dośrodkowanie Lee z lewej flanki na bliższy słupek
  • 70'
    Za głębokie dośrodkowanie Luquinhasa z lewej strony na dalszy słupek
  • 70'
    Revenco za Mrozińskiego
  • 70'
    Cholewiak sfaulował Augustyniaka na połowie Legii
  • 69'
    Alfarela wycofał do Morishity, którego strzał z pola karnego został zablokowany
  • 68'
    Vinagre dośrodkował z lewego skrzydła na dalszy słupek, Komar złapał piłkę
  • 67'
    Alfarela za Kramera, Barcia za Ziółkowskiego
  • 66'
    Żółta kartka dla Arkadiusza Malarza, trenera bramkarzy Legii
  • 66'
    Lee dośrodkował z lewej flanki na dalszy słupek, do Abramowicza, który główkował z 8. metra, ale Tobiasz złapał piłkę
  • 63'
    Stępień próbował sfinalizować dogranie Abramowicza, ale uderzył wysoko nad poprzeczką
  • 62'
    Chodyna dośrodkował z prawej flanki na środek pola karnego, piłka wybita
  • 62'
    Jędrzejczyk zagrał z autu w pole karne Puszczy, która wyszła z opresji
  • 61'
    Puszcza była blisko gola. Serafin dograł na bliższy słupek, Craciun zgrywał na dalszy, do Abramowicza, który główkował nieznacznie niecelnie z ostrego kąta
  • 60'
    Tobiasz obronił rzut karny Lee!
  • 59'
    Rzut karny dla Puszczy... Augustyniak sfaulował Kossidisa w "szesnastce" Legii
  • 58'
    Kossidis dośrodkował z prawej strony na środek pola karnego, Chodyna wybił piłkę
  • 55'
    Dwie zmiany w Legii. Augustyniak za Goncalvesa, Gual za Nsame
  • 54'
    Abramowicz krótko zagrał z autu, Lee dośrodkował na dalszy słupek, Tobiasz złapał piłkę
  • 54'
    Rzut wolny dla Puszczy, z lewej strony, krótko rozegrany. Serafin zagrał w boczny sektor pola karnego, ale legioniści oddalili zagrożenie. Gospodarze mają jeszcze aut
  • 53'
    Komar uprzedził Nsame, który mógł skorzystać z niepewności w rozegraniu Puszczy
  • 52'
    Abramowicz zagrał z autu w pole karne, Tobiasz złapał piłkę
  • 52'
    Ziółkowski wybił piłkę na aut z własnego pola karnego
  • 51'
    Puszcza w ataku pozycyjnym
  • 49'
    Kontra Puszczy, Lee ruszył prawą stroną, ale za mocno wypuścił sobie piłkę pod presją Kapuadiego. Futbolówka wyszła poza linię końcową
  • 48'
    Morishita sfaulowany w środku pola
  • 47'
    Luquinhas podprowadził piłkę i prostopadle podał do Nsame, który niecelnie uderzył z dość ostrego kąta
  • 46'
    Cholewiak (były piłkarz Legii) za Blagaicia
  • 46'
    Gramy!
  • 45+3'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 2:2 z Puszczą w Krakowie
  • 45+3'
    Ziółkowski miękko zagrywał w pole karne, ale Vinagre nie sięgnął piłki
  • 45+2'
    Kramer sfaulowany przez Stępnia na własnej połowie
  • 45+2'
    Vinagre dośrodkował z rożnego na 12. metr, Kramer niedokładnie uderzał z trudnej pozycji, było to bardziej podbicie piłki niż strzał głową
  • 45+2'
    Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy
  • 45'
    Craciun uprzedził Nsame, Legia ma korner
  • 45'
    Vinagre dośrodkował z rożnego na 3. metr, Komar piąstkował. Po chwili Vinagre został zablokowany po centrze z prawej strony
  • 44'
    Luquinhas i Goncalves zablokowani po strzałach z dystansu
  • 43'
    Błąd popełnił Goncalves, który stracił piłkę na 30. metrze od własnej bramki. Blagaić popisał się odbiorem, a potem skutecznie uderzył z 20. metra na dalszy słupek. Jest 2:2
  • 43'
    2:2. Blagaić
  • 40'
    Abramowicz zagrał z autu na środek pola karnego, Ziółkowski wybił piłkę, Legia chciała wyjść z kontrą, ale Luquinhas został sfaulowany przez Siplaka , który obejrzał żółtą kartkę
  • 38'
    Legia buduje atak pozycyjny
  • 37'
    Vinagre dośrodkował z rzutu wolnego na 16. metr, Mroziński chciał wybić piłkę, ale wyszedł z tego strzał, który złapał Komar
  • 36'
    Morishita sfaulowany po prawej stronie boiska, przez Siplaka. Rzut wolny dla Legii, na wysokości 40. metra
  • 36'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 35'
    Kapuadi krótko rozegrał rzut wolny, po chwili Morishita wbiegł w pole karne z prawej strony, upadł po kontakcie z Siplakiem, domagał się rzutu karnego, ale sędzia nie wskazał na 11. metr
  • 34'
    Vinagre był opatrywany przez lekarzy, ale może grać dalej
  • 33'
    Żółta kartka dla Blagaicia, który sfaulował Vinagre na 35. metrze od bramki Puszczy
  • 32'
    Lee dośrodkował z rzutu wolnego na prawą stronę pola karnego, doszło do zgrania, ale Legia wyszła z opresji. Puszcza próbowała stworzyć szansę z tzw. ponowienia, ale warszawiacy oddalili zagrożenie i wyszli z kontrą, która przeszła w atak pozycyjny
  • 31'
    Ziółkowski faulował Lee na 35. metrze od bramki Legii
  • 30'
    Jędrzejczyk krótko rozegrał aut. Po chwili Chodyna bardzo niecelnie dośrodkował z prawej strony
  • 29'
    Serafin dośrodkował z prawej strony, z rzutu wolnego, na środek pola karnego, Nsame wybił piłkę, a Siplak niecelnie uderzył z dystansu
  • 29'
    Blagaić sfaulowany przez Vinagre, rzut wolny dla Puszczy na 35. metrze od bramki Legii
  • 28'
    Abramowicz wyrzucił piłkę z autu na środek pola karnego, Nsame ją wybił
  • 27'
    Jędrzejczyk zagrał z autu w pole karne, Puszcza wybiła piłkę
  • 26'
    Vinagre dośrodkował z rożnego na bliższy słupek, Jędrzejczyk sprytnie zgrywał głową na środek pola karnego, ale nie doszło do strzału
  • 25'
    Kramer zgrywał w polu karnym do Nsame, ale Craciun wybił piłkę na korner
  • 23'
    Vinagre dograł z rzutu rożnego na bliższy słupek, doszło do zamieszania i wybicia. Po chwili Legia znowu objęła prowadzenie, po tzw. ponowieniu stałego fragmentu. Vinagre dośrodkował z prawej strony na 6. metr, do Kramera, który trafił do siatki! Stołeczna drużyna prowadzi 2:1!
  • 22'
    Chodyna podał do Nsame, który został zatrzymany w polu karnym przez Craciuna. Legia ma korner
  • 21'
    Tobiasz złapał zagranie Siplaka z lewej strony
  • 21'
    Lee dopadł do przerzutu, pojawił się na prawej stronie pola karnego, ale jego miękkie zagranie na 15. metr przeciął Morishita
  • 20'
    Morishita miękko zagrał na dalszy słupek, piłka wybita, po chwili strzał Vinagre został zablokowany na 18. metrze
  • 18'
    1:1. Craciun wykorzystał rzut karny, piłka przeszła po lewej ręce Tobiasza i wpadła do siatki
  • 18'
    Rzut karny dla Puszczy. Niepołomiczanie mieli wrzut z autu, Abramowicz zagrał w pole karne, a Vinagre zagrał piłkę ręką we własnej "szesnastce" przy próbie blokowania strzału Serafina
  • 16'
    Legia wyszła z kontrą. Luquinhas zebrał piłkę, podprowadził ją, ruszył środkiem i podał prostopadle do Morishity, który skutecznie uderzył z 20. metra na dalszy słupek! Jest 1:0 dla Legii!
  • 14'
    1:0 dla Legii! Morishita!
  • 14'
    Abramowicz zagrał z autu w pole karne, było parę główek, po chwili Puszcza mogła objąć prowadzenie z tzw. ponowienia stałego fragmentu. Abramowicz miękko zagrał z lewej strony na dalszy słupek, do Serafina, ten celnie zgrał głową do Kossidisa, który niedokładnie uderzył z 5. metra
  • 12'
    Ziółkowski zatrzymał Kossidisa na boisku boiska, przecinając dalekie podanie
  • 11'
    Ziółkowski chciał miękko zagrać do Nsame, ale podanie zostało przecięte
  • 11'
    Jędrzejczyk wygrał walkę o pozycję z Kossidisem i przeciął górne podanie
  • 10'
    Kapuadi za mocno zagrywał prostopadle do Luquinhasa
  • 10'
    Luquinhas dobrze odebrał piłkę na wysokości koła środkowego
  • 9'
    Stępień dośrodkował z prawej strony boiska na dalszy słupek, ale nikt nie sfinalizował akcji
  • 9'
    Lee dośrodkował z rzutu rożnego na dalszy słupek, doszło do zgrania i piąstkowania Tobiasza. Potem Jędrzejczyk wybił piłkę z własnej "szesnastki"
  • 8'
    Abramowicz zagrał na lewą stronę pola karnego, do Siplaka, który został zablokowany. Puszcza ma korner
  • 8'
    Zespół z Niepołomic w posiadaniu w środku pola
  • 7'
    Luquinhas do Morishity, ten stracił piłkę pod presją na 20. metrze
  • 7'
  • 7'
    Siplak miękko zagrał w pole karne do Blagaicia, którego kapitalnie zatrzymał Ziółkowski!
  • 6'
    Jędrzejczyk przeciął dalekie podanie, Puszcza w ataku pozycyjnym
  • 5'
    Vinagre dograł z rzutu rożnego na 10. metr, do Kramera, który nieczysto główkował
  • 5'
    Vinagre dośrodkował z rzutu rożnego na 4. metr, piłka wybita, Legia ma kolejny korner, tym razem z drugiej strony
  • 4'
    Jędrzejczyk zagrał z autu w pole karne, piłka wybita, Luquinhas ją zebrał, ale został zablokowany. Potem Chodyna został zablokowany przez Siplaka przy próbie dogrania z prawej strony pola karnego. Korner dla "Wojskowych"
  • 3'
    Ziółkowski miękko zagrał do Chodyny, potem dośrodkowanie Morishity z prawej flanki zostało wybite
  • 3'
    Przerzut Kapuadiego do Kramera, piłka wybita z pola karnego Puszczy
  • 2'
    Lee dośrodkował z rzutu wolnego, z lewej strony boiska na środek pola karnego, Nsame odbił piłkę, a Stępień niedokładnie zagrywał
  • 1'
    Jędrzejczyk przeciął górne zagranie, po chwili Chodyna faulował Abramowicza na boku boiska. Rzut wolny dla Puszczy, z lewej strony boiska
  • 1'
    Gramy!
  • Obie drużyny już na boisku, zaraz zaczynamy!
  • ŁAWKA: Kobylak, Pekhart, Augustyniak, Pankov, Alfarela, Kun, Gual, Barcia, Kapustka
  • Skład Legii na mecz z Puszczą: Tobiasz – Jędrzejczyk, Ziółkowski, Kapuadi – Chodyna, Goncalves, Morishita, Luquinhas, Vinagre – Kramer, Nsame
  • – Piast strzelił dwa gole Legii po wrzutach z autu? W naszym pomyśle na grę bazujemy m.in. na stałych fragmentach – czasami jesteśmy za to krytykowani, a z drugiej strony chwaleni. Chcemy to wykorzystywać, nie zamierzamy od tego uciekać, ale to nie jest jedyny aspekt, na którym się opieramy. Oczywiście, jeśli będzie możliwość zaskoczenia rywala po tym elemencie, to spróbujemy to robić, lecz mamy też inne rozwiązania – pragnę, by były one wdrażane w czasie meczu, z każdym przeciwnikiem. Na dziś skuteczność działań jest tym, na czym się skupiamy – dodał trener Puszczy
  • – Trudno rywalizować z takimi rywalami jak Legia. "Skarb Kibica" podał, że stołeczny klub ma budżet 180 mln, a Puszcza 15. Widać różnicę. Piłka nożna to taka dyscyplina, w której ten teoretycznie słabszy, mniejszy może postawić się większemu. Do tej pory dobrze nam się to układało przeciwko takim zespołom i chcemy to kontynuować. Oczywiście, zadanie jest ciężkie, ale pokazaliśmy, że to możliwe. Będziemy bazować na optymizmie i podejściu, które – mam nadzieję – będzie dawało szansę na to, by stawić czoła tak renomowanej drużynie – opowiadał Tułacz
  • W kadrze Puszczy znajduje się Mateusz Cholewiak, który spędził przy Łazienkowskiej 1,5 roku (2020 – 2021), zagrał 23 mecze, zdobył cztery bramki i dwa mistrzostwa Polski. Piłkarzem Puszczy, od lutego br., jest Lee Jin-hyun, 26-letni Koreańczyk, który w styczniu ub.r. był na testach w Legii w trakcie jej obozu w Belek, gdzie wystąpił w dwóch sparingach. Ostatecznie nie trafił do "Wojskowych", a parę dni później wrócił do ojczyzny, by przedłużyć kontrakt z Daejeon Hana Citizen
  • W ostatnich tygodniach Puszcza dokonała całkiem dużo zmian kadrowych. Dołączyli do niej m.in. Michal Siplak (Górnik Zabrze), Dawid Szymonowicz (Warta Poznań), Dawid Abramowicz (Radomiak Radom), Mateusz Radecki (GKS Tychy), Jakov Blagaić (FK Borac Banja Luka) i Michalis Kossidis (AEK – roczne wypożyczenie z opcją transferu definitywnego), który strzelił gola w spotkaniu ligowym z Górnikiem. Niepołomice opuścili Jakub Bartosz (Odra Opole), Michał Koj (Wieczysta Kraków), Kamil Zapolnik (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Oliwier Zych (Aston Villa – koniec transferu czasowego), Bartłomiej Poczobut (Polonia Warszawa) czy Jordan Majchrzak, który wrócił do Legii po wypożyczeniu
  • – Skuteczność to jeden z aspektów, nad którymi pracujemy. Są też inne rzeczy, które musimy poprawić. Początek rundy jest dla nas niełatwy. Wiemy, z jakim kolejnym trudnym rywalem się zmierzymy. Jeśli chcemy realizować cele, musimy walczyć w każdym meczu o "oczka". By utrzymać się w lidze, trzeba punktować – analizował Tułacz
  • Puszcza zakończyła miniony sezon (jako beniaminek) na 12. miejscu w Ekstraklasie, a w obecny nie weszła najlepiej, o czym świadczy fakt, że zdobyła tylko punkt w trzech meczach. Na inaugurację przegrała 0:2 z mistrzem Polski, Jagiellonią Białystok. W 2. kolejce ligowej zremisowała 2:2 z Górnikiem Zabrze, a ostatnio uległa 0:1 Zagłębiu w Lubinie
  • – Czekamy z niecierpliwością na niedzielne popołudnie i mecz z Legią. To renomowany przeciwnik, który w każdych kolejnych sezonach jest faworytem ligi. Nie inaczej jest teraz, ale mamy pomysł, plan. Chcemy się przeciwstawić rywalowi, który tak świetnie zagrał w czwartek – gratulacje, życzę przejścia do kolejnej fazy europejskich pucharów. Wiemy, że będzie trudno, lecz w piłce wszystko jest możliwe. Myślę, że najważniejsze będzie to, by wejść na poziom zasad i cech, które charakteryzowały nas we wcześniejszym sezonie – mówił Tomasz Tułacz, który jest trenerem Puszczy Niepołomice od… 9 lat
  • – Co zrobić, by na Puszczę wyjść z odpowiednią determinacją? Na pewno nie będę zdradzał planu. Przegraliśmy ostatni mecz ligowy – dobre drużyny mogą to robić, ale nie seryjnie, gdyż to oddala nas od nadrzędnego celu na sezon, czyli mistrzostwa Polski. Nie wydaje mi się, bym miał piłkarzy, którzy wybierają spotkania. Od początku prowadzimy kulturę, by tego nie robić. Do każdej rywalizacji przygotowujemy się tak samo, w szczegółach, w maksymalny sposób. To dla mnie pokora i szacunek do przeciwnika, do siebie, naszych kibiców, ludzi, którzy są z nami. Będziemy to czynić. Każdy występ jest dla nas najważniejszy, teraz taki jest ten z niepołomiczanami. Nie zostawiam żadnego marginesu na problemy z nastawieniem – tłumaczył Feio
  • Do tej pory "Wojskowi" zagrali trzy oficjalne mecze z Puszczą, która w ub.r. pierwszy raz awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. W minionym sezonie stołeczna drużyna zaledwie remisowała z ówczesnym beniaminkiem (1:1 w Krakowie i Warszawie), a pięć lat temu wygrała z tym rywalem w Niepołomicach (2:0) w 1/32 finału Pucharu Polski. Legioniści powalczą zatem o pierwsze zwycięstwo ligowe nad "Żubrami"
  • – Wykonaliśmy połowę pracy, trzeba pamiętać, że w przyszłym tygodniu czeka nas rewanż z Brondby, a teraz zagramy w Ekstraklasie z Puszczą. Mecz w Krakowie nie będzie przełożony – był na to czas do minionego piątku, ale podjęliśmy decyzję, że tego nie zrobimy, ze względu na zaufanie do naszych piłkarzy. Poza tym, proszę sprawdzić statystyki gier przeniesionych na inne terminy – to nigdy nie wychodziło na dobre. Niezłe drużyny czasami mogą się potknąć w lidze – tak się stało z nami – ale potrafią też reagować. Teraz wszystkie siły kierujemy na niepołomiczan, a od niedzielnego wieczoru zaczniemy się przygotowywać do drugiego spotkania z Duńczykami – mówił trener Legii, Goncalo Feio
  • Legioniści zdołali poprawić nastroje po domowej porażce z Piastem Gliwice (1:2) i do niedzielnego spotkania z Puszczą Niepołomice przystąpią po wyjazdowej wygranej z Brondby (3:2) w pierwszym meczu 3. rundy el. Ligi Konferencji. Duńczycy dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale "Wojskowi" byli w stanie dwa razy wyrównać po golach Tomasa Pekharta i Luquinhasa, a także ustalić wynik po bramce Ryoyu Morishity
  • Witamy! Legia jest świeżo po wyjazdowym zwycięstwie nad Brondby (3:2) w 3. rundzie el. Ligi Konferencji, a teraz spróbuje pójść za ciosem, by pierwszy raz w historii wygrać w lidze z Puszczą Niepołomice. Mecz 4. kolejki Ekstraklasy już w niedzielę, 11 sierpnia (godz. 17:30), na stadionie Cracovii. Transmisja w CANAL+ ONLINE, CANAL+ SPORT 3 i TVP SPORT, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Puszcza NiepołomiceLegia Warszawa

17' Artur Craciun (k.)

17'
22'

32' Jakov Blagaić

32'

39' Michal Siplak

39'

41' Jakov Blagaić

41'

46' Mateusz Cholewiak za Jakov Blagaić

46'

70' Ioan-Calin Revenco za Piotr Mroziński

70'

84' Mateusz Radecki za Michalis Kossidis

84'

85' Michał Walski za Jakub Serafin