Koniec. Legia zremisowała 1:1 ze Śląskiem we Wrocławiu
  • 90+5'
    Kapustka nad poprzeczką po strzale z wolnego
  • 90+4'
    Goncalves sfaulowany przez Balutę na 30. metrze od bramki Śląska. Ostatnia szansa Legii
  • 90+3'
    Goncalves wybił piłkę po dośrodkowaniu z prawej flanki
  • 90+2'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, Leszczyński złapał piłkę
  • 90+1'
    Trzy minuty doliczone
  • 89'
    Kramer wbiegł w pole karne z lewej strony, ale uderzył nad poprzeczką
  • 88'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, nie doszło do strzału. Po chwili Goncalves obejrzał żółtą kartkę za faul na Gerstensteinie
  • 87'
    Alfarela zgrywał głową po zamieszaniu z rzutu rożnego, Baluta wybił na aut
  • 87'
    Luquinhas prostopadle podał na prawą stronę, do Alfareli, ten oddał strzał, piłka odbiła się od Petkowa i przeleciała nad poprzeczką. Korner dla Legii
  • 85'
    Luquinhas zagrywał w pole karne, ale Petkow dwa razy wybijał piłkę. Chwilę później Brazylijczyk został sfaulowany w środku pola przez Balutę
  • 83'
    Dwie zmiany w Śląsku. Schodzą Cebula i Musiolik, wchodzą Gerstenstein i Eyamba
  • 81'
    Żółta kartka dla Paluszka za faul na Alfareli na połowie Legii
  • 79'
    Pankov dośrodkował z prawej flanki w pole karne, Petkow wybił piłkę na aut
  • 78'
    Niecelny strzał Alfareli z 18. metra na dalszy słupek
  • 76'
    Żółta kartka dla Kuna za faul na Żukowskim
  • 75'
    Zmiana w Legii. Morishita schodzi, Luquinhas wchodzi
  • 75'
    Bardzo niecelny strzał Augustyniaka z rzutu wolnego
  • 74'
    Kramer sfaulowany przez Pokorny'ego na 18. metrze od bramki Śląska. Rzut wolny dla Legii
  • 73'
    Wszołek do Kramera, ale Leszczyński wyszedł z bramki
  • 69'
    Żukowski dośrodkował na 11. metr, do Musiolika, który pięknie główkował, ale gol nie został uznany z powodu spalonego
  • 68'
    Alfarela za Guala
  • 67'
    66' 1:1. Schwarz dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek, do niepilnowanego Tommaso Guercio, który oddał skuteczny strzał
  • 65'
    Cebula założył siatkę Kunowi, który sfaulował go tuż przed polem karnym Legii. Rzut wolny dla miejscowych
  • 65'
    Kobylak pewnie wyłapał dośrodkowanie Schwarza z rzutu wolnego na dalszy słupek
  • 64'
    Żółta kartka dla Augustyniaka za faul na Schwarzu na wysokości 18. metra od bramki Legii
  • 64'
    Baluta za Ortiza
  • 64'
    Kun za Vinagre
  • 63'
    Żółta kartka dla Pokorny'ego za faul na Gualu
  • 62'
    Gual był popchnięty przez Leivę, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na 30. metrze od bramki Śląska
  • 61'
    Po chwili Barcia znowu wybił futbolówkę poza boisko
  • 61'
    Barcia wybił piłkę na aut
  • 60'
    Legia miała korner, gospodarze wybili piłkę
  • 54'
    1:0 dla Legii! Wszołek wycofał do Kapustki, ten przeprowadził świetny rajd i skutecznie uderzył na dalszy słupek!
  • 52'
    Kramer! Napastnik Legii odebrał piłkę przed polem karnym, ale niecelnie uderzył z 18. metra
  • 49'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, Petkow interweniował, doszło do wybicia
  • 49'
    Wszołek wrócił na prawe wahadło, Vinagre na lewe
  • 49'
    Dośrodkowanie Wszołka w pole karne, Petkow wybił piłkę
  • 48'
    Kobylak zmienił Tobiasza, Pankov wszedł za Jędrzejczyka
  • 47'
    Schwarz dośrodkował z rożnego w pole karne, Kobylak udanie interweniował po strzale Żukowskiego, potem Kramer i Żukowski ucierpieli, ale grają dalej
  • 46'
    Gramy!
  • Komentator CANAL+ poinformował, że Jędrzejczyk i Tobiasz musieli pojechać do szpitala, więc wiadomo, że nie zagrają w drugiej połowie
  • 45+10'
    Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Legia remisuje 0:0 ze Śląskiem we Wrocławiu
  • 45+9'
    Bardzo nieprzyjemne zderzenie Tobiasza z Jędrzejczykiem. "Tobi" schodzi z boiska o własnych siłach. Przy "Jędzy" były nosze, ale doświadczony stoper opuszcza murawę w asyście lekarzy
  • 45+8'
    Leiva uderzył nad poprzeczką z 18. metra
  • 45+7'
    Schwarz przeciągnął dośrodkowanie z lewej flanki
  • 45+7'
    Kramer! Napastnik Legii uderzył z tzw. pierwszej piłki, z 14. metra, ale Leszczyński złapał futbolówkę
  • 45+6'
    Gual sfaulowany na połowie Śląska, bliżej prawej strony, na wysokości 40. metra. Augustyniak krótko rozegrał rzut wolny, potem jego dośrodkowanie zostało przecięte
  • 45+4'
    Kramer sfaulowany na własnej połowie przez Petkowa
  • 45+4'
    Śląsk wyszedł z kontrą, ale Żukowski przeciągnął dośrodkowanie
  • 45+3'
    Augustyniak wykonał wślizg, po którym zatrzymał Guercio i zdołał jeszcze nabić rywala
  • 45+2'
    Kapustka i Pokorny mogą grać dalej
  • 45+2'
    Pokorny i Kapustka ucierpieli w pojedynku na połowie Śląska
  • 45+1'
    Siedem minut doliczonych do pierwszej połowy
  • 45+1'
    Wszołek przeciął przerzut na prawą stronę, do Żukowskiego
  • 45'
    Kapustka za mocno podał prostopadle do Kramera
  • 44'
    Augustyniak krótko zagrał z autu, potem Paluszek wybił piłkę po dośrodkowaniu Barcii na lewą stronę "szesnastki"
  • 43'
    Kapustka zagrał z rzutu rożnego na dalszy słupek, Gual niedokładnie uderzał
  • 42'
    Świetna szansa Śląska. Guercio kapitalnie podał prostopadle na wolne pole, do Leivy, który wbiegł w pole karne z lewej strony, ale uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Tobiasza
  • 41'
    Prostopadłe podanie Morishity do Kapustki zostało przecięte w środku pola. Potem Barcia wybił piłkę z własnego pola karnego
  • 39'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, Jędrzejczyk zgrywał głową, ale nie doszło do strzału. Później Gual nie opanował piłki na lewej flance
  • 39'
    Augustyniak krótko zagrał z autu, potem Cebula przeciął podanie Barcii do Vinagre
  • 37'
    Jędrzejczyk przeciął podanie do Musiolika na 30. metrze, potem Barcia przeciął przerzut Pokorny'ego do Żukowskiego
  • 36'
    Pokorny zatrzymał Kapustkę na boku boiska
  • 35'
    Legia w ataku pozycyjnym
  • 33'
    Doszło do zamiany wahadeł. Vinagre jest na prawym, Wszołek na lewym
  • 33'
    Wracamy do gry!
  • 31'
    Czekamy na wznowienie gry
  • 30'
    Boisko zostało "pokryte" dymem z powodu odpalenia pirotechniki
  • 27'
    Przerwa w grze
  • 26'
    Żukowski przeciągnął dośrodkowanie, potem Leiva dograł z lewej flanki, nikt nie przeciął zagrania, piłka przeleciała tuż obok dalszego słupka
  • 25'
    Leiva doskoczył do Tobiasza, ten celnie podał do Morishity, który został przypressowany i niedokładnie zagrał
  • 24'
    Legioniści budują atak pozycyjny
  • 23'
    Paluszek popełnił błąd w rozegraniu, ale Pokorny wrócił do defensywy i skasował akcję Legii
  • 22'
    Guercio próbował minąć Wszołka, lecz został zatrzymany przez niego. Lewy obrońca Śląska upadł po kontakcie z prawym wahadłowym Legii, ale sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego dla miejscowych
  • 20'
    Piłka odskoczyła nieco Morishicie na połowie Śląska, gospodarze w ataku pozycyjnym
  • 19'
    Vinagre dośrodkował z rzutu rożnego na bliższy słupek, Schwarz wybił piłkę
  • 18'
    Piłka odbiła się od Pokorny'ego, Legia ma rzut rożny
  • 18'
  • 17'
    Gual sfaulowany przez Petkowa na wysokości koła środkowego
  • 16'
    Barcia faulował na wysokości koła środkowego
  • 15'
    Wszołek dośrodkował z prawej flanki na bliższy słupek, wrocławianie wybili piłkę i wyszli z kontrą. Żukowski popędził prawą stroną, podał prostopadle do Ortiza, ten zagrał wzdłuż pola karnego, do Musiolika, który nie sięgnął piłki. Futbolówkę sprzed linii bramkowej wybił Augustyniak. Było groźnie
  • 14'
    Legia w posiadaniu piłki, często przebywa w ataku pozycyjnym
  • 13'
    Zamieszanie w polu karnym Śląska, strzał Guala został zablokowany. Potem dwa razy dośrodkowywał Vinagre, ale gospodarze wyszli z opresji
  • 12'
    Goncalves rozciągnął grę na lewą stronę, Vinagre podał w pole karne do Guala, ale ten nie zdołał opanować piłki
  • 11'
    Goncalves dobrze popracował w defensywie, kasując akcję Śląska na ok. 16. metrze od bramki Legii
  • 10'
    Barcia miękko zagrał w pole karne do Kapustki, ale ten był pod presją dwóch przeciwników i nie sięgnął piłki
  • 9'
    Gual sfaulowany przez Petkowa na 35. metrze od bramki Śląska, rzut wolny dla Legii. Kapustka krótko rozegrał stały fragment, Vinagre dograł w "szesnastkę", Musiolik wybił piłkę
  • 8'
    Goście w ataku pozycyjnym
  • 8'
    Miejscowi wyszli z kontrą, ale Barcia zatrzymał Ortiza na boku boiska. Legia wyszła z kontrą, Gual świetnie zagrał do Kramera, ten podał wzdłuż pola karnego, do Morishity, którego uprzedził Petkow
  • 6'
    Leiva próbował zaskoczyć Tobiasza (strzał ze środka boiska), który wyszedł z bramki, ale zawodnik Legii pewnie złapał piłkę
  • 5'
    Augustyniak zagrał z autu w pole karne, piłka wybita, Legia ją odzyskała i spokojnie buduje kolejny atak
  • 5'
    Kapustka prostopadle podał na prawą stronę boiska, do Wszołka, którego zatrzymał na wślizgu Petkow
  • 4'
    Śląsk szybko rozegrał rzut wolny, Cebula dostał piłkę od Schwarza na prawej stronie pola karnego, ale poślizgnął się w kluczowym momencie
  • 3'
    Żółta kartka dla Kramera za faul w środku pola, na Paluszku
  • 2'
    Nieudany strzał Schwarza z dystansu
  • 1'
    Ajjj! Legia wyszła z szybką akcją, Gual podał do Kramera, którego zbyt lekki strzał złapał Leszczyński
  • 1'
    Gramy!
  • Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy!
  • Skład Śląska: Leszczyński – Żukowski, Paluszek, Petkow, Guercio – Ortiz, Pokorny, Cebula, Schwarz, Leiva – Musiolik
  • ŁAWKA: Kobylak, Ziółkowski, Pankov, Chodyna, Urbański, Luquinhas, Kun, Alfarela, Pekhart
  • Skład Legii na mecz ze Śląskiem: Tobiasz – Augustyniak, Jędrzejczyk, Barcia – Wszołek, Morishita, Goncalves, Kapustka, Vinagre – Gual, Kramer
  • – Nie odczuwam żadnej presji związanej z brakiem zwycięstwa w lidze. Chcę wygrywać, bo tak jestem nauczony, mam ambicje. Pokonaliśmy dwóch rywali na własnym boisku, w europejskich pucharach – strzeliliśmy po trzy gole w meczach z Riga FC i FC Sankt Gallen. Nie zadowala nas sytuacja punktowa w Ekstraklasie, ale widzimy, jak drużyna gra i funkcjonuje, co napawa optymizmem – analizował Magiera
  • Śląsk opuścił kluczowy piłkarz, Erik Exposito, który miał duży wkład w wicemistrzostwo Polski, gdyż w minionym sezonie został królem strzelców Ekstraklasy (19 goli). Hiszpan przeszedł do Al-Ahli, czyli klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Katarze. Z Wrocławiem pożegnali się także m.in. Martin Konczkowski (Ruch Chorzów), Patryk Janasik (Cracovia) i były piłkarz Legii, Michał Rzuchowski (Arka Gdynia). Daniel Łukasik, który grał w przeszłości przy Łazienkowskiej, zakończył karierę i dołączył do sztabu szkoleniowego Magiery
  • W kadrze Śląska jest m.in. Filip Rejczyk, który latem – mimo dobrej oferty od stołecznego klubu – nie zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Legią. W trwającym oknie do zespołu z Wrocławia dołączyli też Junior Eyamba (BSC Young Boys Berno II), Łukasz Gerstenstein (Stal Mielec – powrót z wypożyczenia), Tomasz Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Ołeksandr Hawryłenko, Simon Schierack (obaj RB Leipzig), Serafin Szota (Widzew Łódź), Mateusz Bartolewski (Ruch Chorzów), Marcin Cebula (Raków Częstochowa), Sebastian Musiolik (Górnik Zabrze), Tudor Baluta (Farul Constanta) i Arnau Ortiz (Girona FC)
  • Trener Śląska zapowiedział, że jego zespół zagra z Legią o pełną pulę. – Interesuje mnie tylko to, co jest u nas, w naszym klubie, szatni. Oczywiście, podchodzimy z szacunkiem do każdej drużyny, bo wymaga tego fair play, podejście w sporcie, ale patrzymy na siebie, na to, co możemy zaoferować – dodał 47-latek, który nie skorzysta w niedzielę m.in. z kontuzjowanych Piotra Samca-Talara, Łukasza Bejgera i Patricka Olsena, a także byłego piłkarza Legii, Jehora Macenki, pauzującego za czerwoną kartkę
  • Wrocławianie nie mają łatwego początku sezonu, gdyż nadal czekają na pierwszą wygraną w trwających rozgrywkach Ekstraklasy, w trakcie których przegrali 0:2 z Piastem Gliwice i trzykrotnie remisowali (1:1 z Lechią Gdańsk, 0:0 z Widzewem Łódź, 1:1 z Koroną Kielce). W tzw. międzyczasie walczyli w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. W 2. rundzie ograli Riga FC (0:1, 3:1), a w 3. byli blisko wyeliminowania FC Sankt Gallen (0:2, 3:2), ale kontrowersyjne decyzje sędziowskie znacznie utrudniły im zadanie. – Pozbawiono nas gry w Europie w bezczelny sposób – opowiadał Magiera po rewanżu ze Szwajcarami
  • – Dla mnie to normalny mecz – każdy jest bardzo ważny, bo można zdobyć w nim trzy punkty, o co będziemy walczyć. Nie podchodzę do najbliższego spotkania w sposób szczególny. Być może takie pytania do mnie padają z tego względu, że spędziłem 23 lata w Legii jako jej trener i zawodnik, jestem kojarzony z tym klubem, ale dziś koncentrujemy się na tym, co mamy do wykonania we Wrocławiu. Jest wiele do zrobienia. Uważam, że drużyna rośnie, z każdym spotkaniem widać coraz lepsze zgranie poszczególnych piłkarzy. Chcemy to kontynuować – mówił Magiera, trener Śląska, dla którego będzie to szósta rywalizacja przeciwko ekipie z Łazienkowskiej. Do tej pory odniósł dwa domowe zwycięstwa, raz zremisował (przy Łazienkowskiej) i poniósł dwie wyjazdowe porażki (po jednej został zwolniony, potem wrócił)
  • Stołeczny klub powalczy o to, by przełamać się we Wrocławiu, gdzie nie wygrał trzech wcześniejszych spotkań. – Śląsk przez cały tydzień przygotowuje się na nas, a my nie mamy nawet jednej jednostki treningowej. Musimy to robić poprzez odprawy, rozmowy, świeżość umysłu. To duże wyzwanie – mówił trener Legii, Goncalo Feio, który od czwartku ma nowego zawodnika, czyli 19-letniego środkowego pomocnika, Maximilliana Oyedele. To młodzieżowy reprezentant Polski, który opuścił Manchester United po 12 latach
  • Ogółem legioniści zagrali 103 razy ze Śląskiem. Zwyciężyli 56-krotnie, 27 meczów zremisowali, 20 przegrali. W poprzedniej rundzie obie drużyny bezbramkowo zremisowały przy Łazienkowskiej w 29. kolejce Ekstraklasy. Warszawiacy mieli większe posiadanie i częściej kreowali, ale nie zdołali wykorzystać ani jednej sytuacji
  • – Czy wracamy myślami do domowej wygranej z warszawiakami z poprzedniego sezonu? Dla mnie to historia, i to odległa. Oczywiście, pojawiły się piękne chwile we Wrocławiu, ale nie patrzę na to, co było kiedyś. Liczy się tu i teraz. To będzie zupełnie inny mecz. Legia ma inną osobę prowadzącą drużynę, nasz zespół też jest trochę inny. Chcemy, by to było widowisko – tłumaczył trener Śląska
  • Warszawiacy stoją przed szansą na trzecie zwycięstwo z rzędu. Tydzień temu pewnie wygrali u siebie z Radomiakiem Radom (4:1), w ostatni czwartek pokonali przy Łazienkowskiej kosowską Dritę (2:0) w pierwszym spotkaniu 4. rundy el. Ligi Konferencji, a teraz zmierzą się ze Śląskiem we Wrocławiu, gdzie w minionym sezonie boleśnie przegrali (0:4). Wówczas pojechali na mecz wypoczęci, po przerwie reprezentacyjnej i mieli wrócić do wygrywania. Zamiast tego dostali srogą lekcję od trenera Jacka Magiery i jego zespołu. Jak będzie tym razem? Wkrótce się przekonamy
  • Legioniści od początku sezonu występują na dwóch frontach (10 meczów w 33 dni; 7 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka), nie przekładają spotkań, nie mają czasu na treningi, a mimo to osiągają wyznaczone cele. Przed obecną (6.) kolejką byli liderem Ekstraklasy, ostatnio znacznie zbliżyli się do fazy ligowej Ligi Konferencji. Na razie nie przekłada się to na ładną grę, ale dopóki cele będą realizowane, to raczej mało kto będzie narzekał
  • Witamy! Legia kończyła miniony tydzień jako lider Ekstraklasy, w ostatni czwartek zbliżyła się do Ligi Konferencji, a teraz powalczy o trzecie zwycięstwo z rzędu. Stołeczna drużyna zmierzy się na wyjeździe z obecnym wicemistrzem Polski, Śląskiem Wrocław. Spotkanie 6. kolejki Ekstraklasy już w niedzielę, 25 sierpnia (godz. 20:15). Transmisja w CANAL+ SPORT 3, CANAL+ ONLINE i CANAL+ 4K, my zapraszamy do śledzenia naszej relacji tekstowej na żywo
Śląsk WrocławLegia Warszawa

62' Peter Pokorny

62' Tudor Baluta za Arnau Ortiz

62'

66' Tommaso Guercio

66'

81' Aleksander Paluszek

81'

83' Łukasz Gerstenstein za Marcin Cebula

83' Junior Eyamba za Sebastian Musiolik