News: Koszykówka: Grzegorz Kukiełka podpisał nowy kontrakt na kolejny sezon ligowy w klubie

Ana Okolus

Źródło: legiakosz.com

04.07.2017 19:34

(akt. 02.12.2018 12:25)

Grzegorz Kukiełka będzie występował w Legii Warszawa w sezonie ligowym 2017/18. Zawodnik grający na pozycjach rzucającego obrońcy lub niskiego skrzydłowego podpisał nowy kontrakt z naszym Klubem, który reprezentować będzie w trzecim kolejnym sezonie ligowym.

Kukiełka trafił do Legii z Anwilu Włocławek w połowie rozgrywek 2015/16, w których legioniści występowali w I lidze, a sezon zakończyli na miejscu drugim, po przegranym 2:3 finale play-off z Miastem Szkła Krosno. "Kukła" debiutował w Legii w spotkaniu z GKS-em Tychy, wygranym przez legionistów 80:68 w hali warszawskiego Torwaru, 10 stycznia 2016 roku.

Do tej pory rozegrał w Legii 65 spotkań, w których zdobył 778 punktów. W zakończonym w maju sezonie grał średnio niespełna 26 minut w spotkaniu, zdobywając 11,8 punktu/mecz. Kukiełka notował w ostatnim I-ligowym sezonie 46-procentową skuteczność rzutów za 2 punkty oraz 37,4 procent skuteczności za 3.

Grzegorz Kukiełka w Legii:
sezon 2016/17 (I liga): 40 meczów, 1030:36 min. (śr. 25:45), 471 punktów, (śr. 11,8)
sezon 2015/16 (I liga): 25 meczów, 580:15 min. (śr. 23:12), 307 punktów (śr. 12,3)