Koszykówka: Sparingowa wygrana Legii z Dzikami

Marcin Szymczyk

Źródło: Legia.Net

19.08.2023 21:00

(akt. 19.08.2023 22:49)

Koszykarze Legii Warszawa wygrali z zespołem Dzików Warszawa 90:78 w przedsezonowym sparingu. Trener Wojciech Kamiński mógł przetestować rożne rozwiązania taktyczne i sprawdzić nowych zawodników w warunkach meczowych.

"Zieloni Kanonierzy" źle weszli w mecz. Zespół Dzików szybko objął prowadzenie, które w końcówce pierwszej kwarty udało się legionistom zmniejszyć. Jednak to Dziki po pierwszych dziesięciu minutach prowadziły 17:14. Druga część spotkania to lepsza defensywa, skuteczniejsza gra pod koszem w wykonaniu Legii. Dało to remis 38:38 do przerwy. Później zaczęła się zaznaczać przewaga Legii - skuteczni byli Raymond Cowels III i Christian Vital. Punkty tych dwóch graczy dały legionistom prowadzenie 68:62. Ostatnia część gry to dobra gra Michała Kolendy i Arica Holmana. W pewnym momencie Legia prowadziła już 17 punktami, ostatecznie mecz skończył się wynikiem 90:78.

Legia Warszawa - Dziki Warszawa 90:78 (14:17, 24:21, 30:24, 22:16)

Legia: Vital 18, PJ Pipes 14, Sobin 10, Cowels III 18, Kolenda 15, Holman 13, Wyka 2, Siewruk 0, Wieluński 0, Maciejewski 0, Linowski 0, Gomółka 0,

Dziki: Green 12, Coleman 15, Szlachetka 6, Aleksandrowicz 3, Kopycki 2, Czujkowski 6, Mokros 5, Little 19, Bartosz 4, McGlynn 4, Nojszewski 2, Grochowski 0, Szular 0.