Redakcja

Źródło:

28.01.2008 12:17

(akt. 21.12.2018 08:18)

Pomimo trwającej przerwy w rozgrywkach piłkarskich kibice Legii nie próżnują. Tym razem w nieco innej formie, spotkali się we własnym gronie by rozstrzygnąć, który z fan klubów jest najbardziej uzdolniony piłkarsko. 26 stycznia 2008 na terenie SP im. Jana Pawła II mieszczącej się przy ulicy Kościuszki 16 w Węgrowie, odbył się I Halowy Turniej Kibiców Legii Warszawa.
O 9.00 rozpoczęto rozgrywki. Uroczyste otwarcie odbyło się w południe. Od samego początku drużyny mogły liczyć na wspaniały doping fan klubów z Brodnicy i Chełmży oraz kibiców niezrzeszonych. 10 drużyn podzielono na 2 grupy: 1. Paka, Grójec, SKLW&Łowicz, Soldiers, Węgrów(Black Wolf) 2. Rawa, Squadron&WLKP, Legia, Kwidzyn, Siedlce Najlepsze 4 zespoły walczyły o wejście do finału: Pierwszy półfinał Rawa&SKLW - Łowicz wynik meczu 1-0 Parę minut później byliśmy świadkami pierwszej dogrywki i pierwszych rzutów karnych. W drugim półfinale spotkały się ekipy z Siedlec i FC Grójec. Drużyna z Siedlec okazała się lepsza w karnych i to oni cieszyli się z wejścia do finału. W oczekiwaniu na finał drużyny walczyły o ostateczne sklasyfikowanie w Turnieju. Mecz o 9. miejsce odbył się pomiędzy drużynami Legia i Soldiers. Po dość jednostronnym widowisku wygrała drużyna kibiców Legii. Soldiers zajęli ostatecznie 10 miejsce. Wynik 2-1 Starcie o 7. miejsce przeprowadziły zespoły Paka z Grodu Kraka i Squadron&WLKP. Mecz dostarczył sporo emocji a ze zwycięstwa cieszyła się FC z Krakowa. 5. miejsce wywalczyli gospodarze po wygranej z Kwidzyniem. Po pasjonującym ale bezbramkowym meczu potrzeba było karnych żeby rozstrzygnąć wynik. Węgrów wygrał 3-2. O 3. miejsce walczyły FC Grójec i łączone siły SKLW&Łowicz. Miejsce na „pudle” wywalczyła drużyna SKLW i Łowicza. Grójec poza podium na tak nielubianym 4. miejscu. Wynik meczu 4-0 Najwięcej emocji wzbudził jednak tradycyjnie finał. W ostatnim meczu Turnieju spotkały się Rawa i Siedlce. Po emocjonującym meczu górą okazała się FC z Rawy Mazowieckiej. Wynik finału 1-0. Przez cały turniej trwał konkurs na najlepszego bramkarza i najlepszego piłkarza. Tu bezkonkurencyjny okazał się FC z Rawy zgarniając wszystkie nagrody. Dla wszystkich zawodników SKLW i FC Węgrów wręczyło nagrody. Wszyscy podkreślali, że impreza była bardzo udana i od razu padły pytania o cykliczność Turnieju. Po zmaganiach sportowych wszyscy udali się na imprezę integracyjną, która trwała do późnych godzin wieczornych. Pierwszy Halowy Turniej Kibiców Legii Warszawa za nami, czekamy na kolejne. Ostateczna klasyfikacja Turnieju: 1. Rawa Maz. 2. Siedlce 3. Sklw&Łowicz 4. Grójec 5. Węgrów 6. Kwidzyn 7. Paka z Grodu Kraka 8. Squadron&Wlkp 9. Legia 10. Soldiers