News: Koszykówka: Legia przegrywa pierwszy mecz ze Stalą Ostrów Wlkp.

Koszykówka: Legia przegrywa pierwszy mecz ze Stalą Ostrów Wlkp.

Paweł Korzeniowski

25.04.2015 20:26

(akt. 08.12.2018 00:46)

Koszykarska drużyna Legii Warszawa przegrała pierwszy mecz 1/2 playoff 1. ligi koszykarskiej ze Stalą Ostrów Wielkopolski 78:68. Legioniści szczególnie dobrze zagrali w drugiej kwarcie, którą wygrali różnicą dwunastu punktów. Rywale, którzy rozgrywali ten mecz na własnym parkiecie, w trzeciej i czwartej kwarcie byli jednak zdecydowanie lepsi i pewnie odrobili stratę. Kolejne spotkanie podopiecznych Piotra Bakuna już jutro o 18:30. Pojedynek toczony jest do trzech zwycięstw.

Trzeba przyznać, że Legia nieźle weszła w to spotkanie, od początku zyskała niewielką, czteropunktową przewagę, która utrzymywała się do 6. minuty pierwszej kwarty. Wtedy to w poczynania naszych koszykarzy wkradła się nerwowość i nieskutecność pod koszem, co wykorzystali gospodarze. W drugiej kwarcie widzieliśmy dominację podopiecznych trenera Bakuna, którzy oprócz tego, że świetnie radzili sobie w defensywie, to aż pięciokrotnie trafiali za trzy punkty. Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 24:33 dla Legii.

W pierwszych minutach trzeciej kwarty legioniści powiększali przewagę nad rywalem i mogło się wydawać, że tak zostanie już do końca. Rywale jednak zabrali się za odrabianie strat i konsekwentnie punktowali, szczególnie pod koniec trzeciej kwarty. Stal Ostrów na prowadzenie wyszła dopiero cztery i pół minuty przed końcem meczu i nie oddali go już do końca.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa (12:9, 12:24, 25:18, 29:17)