Koszykówka: Legia wygrywa i wyrównuje stan rywalizacji w play-offach

Paweł Korzeniowski

26.04.2015 20:03

(akt. 04.01.2019 13:44)

W drugim meczu play-off 1. ligi koszykarskiej zawodnicy Legii Warszawa wygrali z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 67:79 i tym samym wyrównali stan rywalizacji w playoff (1:1). Pojedynek, którego stawką jest awans do finału, toczony jest do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie odbędzie się w Warszawie 2 maja o godzinie 19:45 w hali przy ulicy Wiertniczej 26. Zapraszamy!

Spotkanie to od początku toczyło się pod dyktando gospodarzy. Legia co prawda wyszła na prowadzenie w pierwszej akcji meczu zdobywając dwa punkty, jednak rywale odpowiedzieli rzutem za trzy, wychodząc tym samym na prowadzenie, którego przez długi czas. W drugiej kwarcie, dzięki świetnemu początkowi, Stal Ostrów Wielkopolski wyszła na piętnastopunktowe prowadzenie. Podopieczni Piotra Bakuna w prawdzie w końcówce drugiej kwarty grali nieco lepiej, jednak udało im się zbliżyć do gospodarzy jedynie na dziesięć punktów. Bardzo aktywny był Michał Aleksandrowicz, którego celny rzut za trzy punkty tuż przed przerwą dał pozytywny bodziec koszykarzom Legii.

Po przerwie obie ekipy punktowały niemal punkt za punkt, jednak przez dłuższą część trzeciej kwarty zawodnicy z Ostrowa Wielkopolskiego utrzymywali bezpieczną przewagę. To zmieniło się pod koniec, kiedy to Legia dzięki skutecznej grze w defensywie i dobrej dyspozycji pod koszem Andrzeja Paszkiewicza i Arkadiusza Kobuza zbliżyła się do rywala na dwa punkty. Na początku czwartej kwarty pojedynek toczył się łeb w łeb, obie ekipy zmieniały się na prowadzeniu, jednak to Legia wytrzymała lepiej ten pojedynek i w ostatnich pięciu minutach zdominowała spotkanie wygrywając je 67:79.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 67:79 (19:16, 25:19, 14:21, 9:23)