News: Koszykówka: Pewna wygrana legionistów

Michał Grzegorczyk

Źródło: Legia.Net

14.01.2017 21:25

(akt. 07.12.2018 11:10)

W meczu 17. kolejki pierwszej ligi koszykówki Legia Warszawa pokonała Astorię Bydgoszcz 83-61. Dla podopiecznych Piotra Bakuna było to ósme zwycięstwo z rzędu.

Fotoreportaż z meczu (fot. Justyna Jankowska)

Fotoreportaż z meczu (fot. Paweł Grabowski)

Po siedmiu tygodniach przerwy, legioniści powrócili na Bemowo. Przy akompaniamencie wspaniałej atmosfery, przy komplecie publiczności i interesującej oprawie. Sobotnie spotkanie przebiegało pod całkowitą kontrolą koszykarzy Legii. Już w pierwszej kwarcie podopieczni trenera Bakuna, dzięki bardzo dobrej grze w obronie i ataku, wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali aż do końca. Ofensywą „Wojskowych” kierował kapitan Łukasz Wilczek, a najlepszym punktującym był Michał Aleksandrowicz, który już w pierwszej kwarcie miał na swoim koncie 8 „oczek”.  W drugiej ćwiartce legioniści rozluźnieni 17 punktowym prowadzeniem, pozwolili gościom na kilka akcji pod koszowych. Mimo to dzięki znakomitej grze w szybkim ataku (15 punktów do przerwy) Legia schodziła do szatni prowadząc 45 do 30.

Drugą połowę efektownie zaczął Aleksandrowicz od akcji 2 +1, dając impuls do intensywniejszej gry. Goście z Bydgoszczy, oprócz niezłej skuteczności rzutów za dwa nie mieli argumentów, aby przeciwstawić się legionistom. Zmorą przyjezdnych były liczne straty, po których gospodarze zdobyli, aż 30 punktów. Mocna defensywa „Wojskowych” i kilka kontr w końcówce III kwarty zapewniło im prowadzenie przed ostatnią osłoną 72:45. Czwarta kwarta była tylko formalnością, w której drugi skład Legii pozwolił gościom na odrobienie kilku punktów. Najlepszym zawodnikiem na boisku był autor 21 punktów Michał Aleksandrowicz, najskuteczniejszym graczem w zespole gości okazał się były zawodnik Legii Mateusz Bierwagen (13 „oczek).

Pomimo dwóch słabszych kwart koszykarze Legii Warszawa odnieśli wysokie zwycięstwo, które umocniło ich na drugim miejscu w lidze. Następne spotkanie legioniści rozegrają za tydzień w Lesznie. Najbliższy mecz na Bemowie odbędzie się dopiero 1 lutego o 20:00 z SKK Siedlce.

Legia Warszawa - Astoria Bydgoszcz 83:61 (31:14, 14:16, 27:15, 11:16

Legia Warszawa: Michał Aleksandrowicz 21 pkt. 2 zb. 2 as., Mateusz Jarmakowicz 16 pkt. 5 zb., Adam  Linowski 0 pkt. 2 zb., Tomasz Andrzejewski 13 pkt. 3 zb. 2 as., Łukasz Wilczek 9 pkt. 6 zb. 9 as.  4 prz., Marcel Wilczek 9 pkt. 6 zb. 2 as., Piotr Robak 6 pkt. 5 zb. 3 as., Grzegorz Kukiełka 3 pkt. 1 zb. 1 as., Grzegorz Malewski  3 pkt. 2 as., Kamil Sulima 2 pkt. 2 as., Łukasz Pacocha 0 pkt. 1 zb. 5 st.

Astoria Bydgoszcz: Mateusz Bierwagen 13 pkt. 1 zb. 3 as., Dorian Szyttenholm 9 pkt. 5 zb. 3 as, Mateusz Fatz 9 pkt. 2 zb. 1 as., Mikołaj Motel 8 pkt. 1 as., Patryk Gospodarek 7 pkt. 4 zb. 4 as. 5 str.,  Paweł Krefft 6 pkt. 3 zb. 1 as., Sebastian Dąbek 5 pkt. 2 zb. 1 as., Łukasz Paul 2 pkt. 3 zb. 1 as., Sebastian Laydych 2 pkt., Filip Czyżnielewski 0 pkt., Maksymilian Motel -